Apkenv v42.3.15 ile Android Oyunlarını Kurma

Sponsorlu Bağlantılar

meg1ddo

meg1ddo

Üye
kafayı yemek üzereyim terminalden dahi olsa bende açmak istiyorum şu spaceyi ama açamıyorum meg1ddo bir yardım edermisin nasıl açtın termianelden

- - - Eklendi - - -

bende böyle oluyor

oyun klasörünün baş harfi büyük mü küçük mü? ona tekrar dan baksana ilk bakışta o çarptı gözüme!

- - - Eklendi - - -

apkenv kurduktan sonra şunları yaptınmı;

apt-get install libsdl1.2
apt-get install libsdl-mixer1.2
apt-get install libgles1-sgx-img

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
apkenv --install abs.apk bu şekilde çalışmadı, failed aborted falan bişey diyo, diğer yönteme bi bakayim.

- - - Eklendi - - -

hocam ikinci yöntem de olmadı, şöyle bi hata veriyo;
apkenv: apkenv.c:259: operation: Assertion 'fp
!= ((void *)0)' failed.
Aborted

isimleri kısalttığımdan dolayı bi sorun olmaz değilmi?

ben isimleri o şekilde kısalttım ve sorunsuz olarak çalışıyor. daha nasıl yardım edebilirim bilmiyorum. buradan sonrası beni aşar. yeni bir apkenv sürümü gelene kadar terminalden açacaksınız oyunları o zaman.

terminalden oyunlar açılıyor değil mi?

- - - Eklendi - - -

kafayı yemek üzereyim terminalden dahi olsa bende açmak istiyorum şu spaceyi ama açamıyorum meg1ddo bir yardım edermisin nasıl açtın termianelden

- - - Eklendi - - -

bende böyle oluyor

mertcan benim verdiğim oyunları deniyorsun değil mi? segmentation fault gördüm orda. uyumsuz veya sorunlu oyunlarda o hatayı verir.

- - - Eklendi - - -

oyun klasörünün baş harfi büyük mü küçük mü? ona tekrar dan baksana ilk bakışta o çarptı gözüme!

- - - Eklendi - - -

apkenv kurduktan sonra şunları yaptınmı;

apt-get install libsdl1.2
apt-get install libsdl-mixer1.2
apt-get install libgles1-sgx-img

komutları doğru girmiş de senin dediğin de olabilir. şu konuya bir kez daha el atayım ben hepsini ekleyeyim.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
terminalden oyunlar açılıyor, kısayol olmuyo sadece.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
aklıma malesef başka şey gelmiyor. bende çalışan şeyin sende çalışmaması çok anlamsız. :( kusura bakma o konuda pek yardım edemiyorum.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
sorun değil en azından açılıyor o da iyi, elim de alıştı aça aça :D

- - - Eklendi - - -

normal ikondan daha hızlı açıyom şimdi terminalden :ehe

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
ok tuşlarıyla yazmadan direk getirebilirsiniz komutu. :)

dawid

dawid

Üye
ustadim prime konunun basina ekledigin ilk 3 sira komut var ya ben onlari girdim not upgrade sanirim yukseltilmis surum degil diyor ben ve kuramayan arkadaslarin sorunu bu bi baksan sevirim saygilar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Galiba yüklü sende onlar yani sıkıntı olmaması lazım.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
bende de not upgrade gibi bişey diyodu, sıkıntı yok sanırım o konuda, oyunları açabiliyorum.

dawid

dawid

Üye
ustadim ve arkadaslar tesekkur ederim sizlere fakat acamadim yeni versiyonu bekliycez galiba saygilarimla

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
ustadim ve arkadaslar tesekkur ederim sizlere fakat acamadim yeni versiyonu bekliycez galiba saygilarimla

nasıl bir hata alıyorsun buraya ekran görüntüsünü alıp atabilir misin?

fLuke!

fLuke!

Üye
Ben install komutunu girince cannot extract icon from apk gibisinden bi hatalıyorum.Kütüphaneler güncel?Ayrıca Mertcandaki gibi segmentationfault hatası var.

- - - Eklendi - - -

Yalnız home/user/.apkenv'de ikon var?,
home/user/apkenv klasörü yok:(

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Ben install komutunu girince cannot extract icon from apk gibisinden bi hatalıyorum.Kütüphaneler güncel?Ayrıca Mertcandaki gibi segmentationfault hatası var.

- - - Eklendi - - -

Yalnız home/user/.apkenv'de ikon var?,
home/user/apkenv klasörü yok:(

asıl kütüphaneler o dizine yükleniyor. apkenv'i kaldırıp tekrar kur. segmentation hatası oyunlar uyumsuz olduğunda olur. benim verdiğim oyunları indirip dene.

fLuke!

fLuke!

Üye

asıl kütüphaneler o dizine yükleniyor. apkenv'i kaldırıp tekrar kur. segmentation hatası oyunlar uyumsuz olduğunda olur. benim verdiğim oyunları indirip dene.
Apkenv'yi tekrar kurdum apkenv/bionic ve modules klasörleri opt'ye kuruluyor.:D home/user'e kopyalamaya çalışıncada yetki hatası alıyorum fileboxroot'da.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

Apkenv'yi tekrar kurdum apkenv/bionic ve modules klasörleri opt'ye kuruluyor.:D home/user'e kopyalamaya çalışıncada yetki hatası alıyorum fileboxroot'da.

onunla alakası yokmuş zaten şimdi baktım. kendi indirdiğin oyunları mı kullanıyorsun acaba? terminalden oyunları açabiliyor musun?

fLuke!

fLuke!

Üye

onunla alakası yokmuş zaten şimdi baktım. kendi indirdiğin oyunları mı kullanıyorsun acaba? terminalden oyunları açabiliyor musun?
hyr oyunlar senin paylaştığın oyunlar terminalden de açamıyorum.:)

- - - Eklendi - - -

Bi dk amazing alex çalıştı sorunsuz terminalden.:Dangry birds le fruit'ü denemiştim onlar çalışmamıştı.Yeniden deniyim o zaman.:)Bu arada anlatım için ve sorunumla ilgilendiğin için çok teşekkürler.:)

- - - Eklendi - - -

tmm çalışıyolar.Oyunları ana dizine(Mydocs) aldım artık çalışıyor:d:

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

hyr oyunlar senin paylaştığın oyunlar terminalden de açamıyorum.:)

- - - Eklendi - - -

Bi dk amazing alex çalıştı sorunsuz terminalden.:Dangry birds le fruit'ü denemiştim onlar çalışmamıştı.Yeniden deniyim o zaman.:)Bu arada anlatım için ve sorunumla ilgilendiğin için çok teşekkürler.:)

- - - Eklendi - - -

tmm space de çalıştı.Oyunları ana dizine(Mydocs) aldım artık çalışıyor:d:

elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum :) rica ederim. kısayol oluşturmayı da tekrar dener misin. bakarsın onlar da çalışır. :)

fLuke!

fLuke!

Üye
Şöyleki; 2 kısayol var 2side çalışıyor.Oyunu açınca ilk önce apkenv yanıt vermiyor.Kapatılsın mı diye soruyor.Hayır diyip birazcık bekleyince oyun açılıp devam ediyor.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Telefon servisten geldiğinde deneyeceğim Serdar :)

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
fLuke!

fLuke!

Üye
Yalnız fruit'de icon çıkartamıyor kısayol oluşmuyor.:)Terminalden açılıyor.

Üst Alt