Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Telefon ile)

Sponsorlu Bağlantılar

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Telefon ile)

Apk Editör 1.90 TÜRKÇE-(1.90)Güncelleme:
1- Yeni APK / JPG / GIF / BMP / ICO dosya küçük resim görüntüleme fonksiyonu;
2- Yeni bir sütun ekran;
3 -Bazı hata düzeltmek V1.80 güncelleme:
4- PNG küçük bir simge eklemek ekran,
5- Performansını optimize etmek;
6- Bellek yönetimini optimize etmek;
7- Bazı bug fixlemeleri.

şimdilik Test Edilen Modeller:
Samsung Ace
Samsung Ace Plus
Samsung S3 Mini
Samsung S4 Mini
Samsung Galaxy S4 GT-I9505
Samsung Note 3 SM-N9000Q
Samsung Galaxy Wonder
HTC Desire500
HTC ONE (M7)
HTC Butterfly
HTC Desire X
HTC One V
HTC Explorer
HTC Wildfire S
LG Optimum Virgin
LG G2
Casper Via V4
Casper Via V8
Avea intouch (Zte Blade)
General Mobile Discovery
General Mobile Tab4
Turkcell Maxi IQ (Tablet)
Turkcell T50

Türkçe çeviri @kdelik@n

Apk Editör 1.90 >>

Apk Editör Sözlüğüm >>

Arkadaşlar, malumunuz çeviri işini cep telefonundan yapan arkadaşların en büyük sıkıntısı sözlük oluşturma ve kullanma işidir.

Her seferinde tek tek kelime çevirmektense, sözlükte olan kelimelerin bir tuşa basılarak sizin yerinize telefonun bu işi yapması elbette son derece büyük bir kolaylık.

Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme-Resimli anlatım:

Apk Editör ile APK Simge Değiştirme-Resimli anlatım:

Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme-Videolu anlatım:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Videoda; Apk Editor programında çeviri işleminden sonra yapılan çeviri kelimeleri sözlüğü nasıl eklenir, sözlük yoksa nasıl oluşturulur? bunu izleyeceksiniz.

Apk Editor programında ile nasıl çeviri yapılır? Uygulama Türkçeleştirme'yi izleyeceksiniz.
Apk Editor Uygulama Türkçeleştirme: (video: @kdelik@n)

Apk Editor programında çeviri işleminden sonra, yapılan çeviri kelimeleri sözlüğü nasıl eklenir? Editor Sözlük Oluşturma'y izleyeceksiniz.
Apk Editor Sözlük Oluşturma: (video: Bab-ı Umut)

Apk Editor programında çeviri işleminden sonra, sözlük yoksa nasıl oluşturulur? Sözlük Ekleme'yi izleyeceksiniz.
Apk Editor Sözlük Ekleme: (video: Bab-ı Umut)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387, bveo1990, MAERKEK ve 28 diğerleri

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
:tşk:

seyits

Üye
Ellerine sağlık. Çok güzel olmuş

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
birde sanal android te çalışsa on numara olurdu da çalışmıyor işte x86 desteği gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: tuareq
GlasTes

GlasTes

Üye
Kardeş senin sözlüğünü paylaşabilirmisin benim ingilizcem biraz zayıfta

Superfan

Superfan

Üye
:tşk:

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Google Çeviri Biraz Sıkıntılı Çok Yanlış Çeviri Yaptığı Oluyor
Haklısınız Google çevirisi Türkçeye çeviri yaparken düz metin olarak çeviriyor ki bizdeki imla kurallarına göre uyuşmayan, başı sonu karışık bir çeviri haline geliyor.
Bazı Google çevirileri için google'ye bildirim gönderdim, örnek: portraid/Landscape kelimesi yatay /dikey olması gerekirken, potre/manzara olarak çeviri yapmaktadır. Ne yaparsın Google işte :)

GlasTes

GlasTes

Üye

Ilk deneme ilk hata :) Nedir bu
Haklısınız Google çevirisi Türkçeye çeviri yaparken düz metin olarak çeviriyor ki bizdeki imla kurallarına göre uyuşmayan, başı sonu karışık bir çeviri haline geliyor.
Bazı Google çevirileri için google'ye bildirim gönderdim, örnek: portraid/Landscape kelimesi yatay /dikey olması gerekirken, potre/manzara olarak çeviri yapmaktadır. Ne yaparsın Google işte :)
Google Sıkıntılı pek kullanmam :) Çevirileri çok saçma geldiği için

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi

Ilk deneme ilk hata :) Nedir bu
Google Sıkıntılı pek kullanmam :) Çevirileri çok saçma geldiği için
Resimden pek anlaşılmıyor (hata çeviriden kaynaklanmıyor) proğramın içinden birden fazla benzer kelimeler varsa ''istisnalar bulundu'' diye mesaj verir ve bu hatanın olduğu sayfada mesajı gösterir, sanırım çeviri yaparken aynı kelimelerden birden fazla yazılmış olabilir, eğer varsa o kelimenin Türkçemize uyan başka kelime ile yer değiştiriniz..
VE arsc uzantılı dosya içinden çeviri yapıyorsanız ('' , ? // , = , {} , *) başlayan yerleri çevirmeyin..

GlasTes

GlasTes

Üye
Resimden pek anlaşılmıyor (hata çeviriden kaynaklanmıyor) proğramın içinden birden fazla benzer kelimeler varsa ''istisnalar bulundu'' diye mesaj verir ve bu hatanın olduğu sayfada mesajı gösterir, sanırım çeviri yaparken aynı kelimelerden birden fazla yazılmış olabilir, eğer varsa o kelimenin Türkçemize uyan başka kelime ile yer değiştiriniz..
Tamam tekrardan bakıp deneyeceğim birde en iyisi tapatalkmış resim yükleyemedim :)

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Tamam tekrardan bakıp deneyeceğim birde en iyisi tapatalkmış resim yükleyemedim :)
Takıldığın bir yer olursa herzaman sorabilirsin..

Sizin çevirilerinizi de görmek isteriz..

GlasTes

GlasTes

Üye
AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Inş görürsünüz pcdende yapamadım birde tabletten deneyim dedim yine olmayacak gibi
Olmayacak derseniz, yaptığınız işe inanmamış olursunuz :)
Ben de nasıl yapılacağını bilmeden kendi kendimin hatalarını görerek çevirileri yaptım.
Yapacağın çeviride sık sık yedek al, yani birkaç sayfa çevir ve kayıt edip yedekle/numaralandır. Çeviriye devam ederken, eğer bir hata oluşursa yedek aldığın çeviriden kontrol ederek hatalarını görebilirsin ve bu şekilde gördüğün hataları kontrol edip, sorunsuz çeviriler yapabilirsin..

GlasTes

GlasTes

Üye
Olmayacak derseniz, yaptığınız işe inanmamış olursunuz :)
Ben de nasıl yapılacağını bilmeden kendi kendimin hatalarını görerek çevirileri yaptım.
Yapacağın çeviride sık sık yedek al, yani birkaç sayfa çevir ve kayıt edip yedekle/numaralandır. Çeviriye devam ederken, eğer bir hata oluşursa yedek aldığın çeviriden kontrol ederek hatalarını görebilirsin ve bu şekilde gördüğün hataları kontrol edip, sorunsuz çeviriler yapabilirsin..
Yine aynı hata 3 program denedim hepsinde aynı hatayı verdi [emoji22]

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi

Burda
Sanırım çeviride hata vermesinin nedenini anladım. Bu uygulama ile çeviri yaparken ''Tüm sayfaları çevir'' özelliğini kullanmayın, bu çeviri Google çevirisi ile tüm sayfaları çevirir, buda yukarıda belirttiğim gibi noktalama işaretlerini de çeviriyor ki, buda çeviri sonunda hata vermesine sebep oluyor..

GlasTes

GlasTes

Üye
Sanırım çeviride hata vermesinin nedenini anladım. Bu uygulama ile çeviri yaparken ''Tüm sayfaları çevir'' özelliğini kullanmayın, bu çeviri Google çevirisi ile tüm sayfaları çevirir, buda yukarıda belirttiğim gibi noktalama işaretlerini de çeviriyor ki, buda çeviri sonunda hata vermesine sebep oluyor..
Ancak ben google çeviri ile yapmadım :) Basit bir programdı bildiklerimi yazdım denedim

Üst Alt