[Aosp][4.4.2] LegenD Rom v7 KitKat

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
[Aosp][4.4.2] LegenD Rom v7 KitKat

Uzun zaman sonra tekrardan yeni bir rom çalışması ile karşınızdayım arkadaşlar.Bugün sizlere binlerce kişinin kullandığı ve bir çok kişinin de memnun olduğu LegenD Rom serisinin v7 KitKat sürümünü tanıtacağım.Öncelikle konuda yazan yazıların tamamını okumanızı istiyorum.GM’nin kitkat vermesi ile bende LegenD v7 Romu kitkat üzerine düzenledim.Her zamanki gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım umarım beğenirsiniz.Ben bu işi hobi olarak amatör bir şekilde yapmaktayım takdir siz değerli kullanıcıların.

Cwm sürümü 6.0 üzeri olması gerekmtekdir aksi halde rom kurulmaz hata verir.

İNDİRME LİNKİ=>

ROM Kurulumu:
- Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
- CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
- Advanced/dalvik cache yapın
- Romu kurun ve yeniden başlatın

Kurulumdan sonra yapılması gerekenler:

- Ayarlar/Ses profilleri/Besaudenh ayarını aktif hale getirin.

- Menüden viper4android uygulamasını açın ve driver kurulumu yapın (high audio) daha sonra telefonu yeniden başlatın

Bilinmesi Gerekenler:

-Eğer resimlerdeki gibi yeni tasarım klavye istiyorsanız yapmanız gereken:

Ayarlar/Dil ve giriş/Google klavye ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Renk şeması/material

- Ben dalvik öneriyorum art henüz stabil değil ve kasmalar yapıyor.

- Xposed kurarsanız art çalışmaz.

- Eğer mp3 zil sesi yapmak istiyorsanız o zil sesini alın ve root explorer ile system/media/audio/ringtones klasörünün içine atın artık zil sesi yapabilirsiniz.

- Ekran görüntüsü almak istiyorsanız tuşlara uzun basın hemen elinizi çekmeyin.

- Geliştirici seçeneklerini açmak için Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme numarasına basınız 3-4 defa

- Gerçek pil performansını görmek istiyorsanız rom kurulduktan sonra pili bitirip tam dolum yapın.

Teşekkürler:

Orochi (Titreşim sorunu çözümü için)

Respect60 (Çeşitli konularda yardımı için)

Semih60 (Test Ettiği için)

LegenD Rom v7 KitKat Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler:

- Orijinal KitKat rom üzerine inşa edilmiştir.

- Rom boyutu 323 MB

- 4-16GB Uyumludur fakat bende 16GB cihaz olmadığı için test edemedim.

- Boş ram 500-700 arası değişmektedir.

- Oyun ve pil performansı kitkat sayesinde gayet iyi seviyededir.

- İnit.d desteği eklendi.

- Pil tasarrufu ve daha iyi performans için İnit.d tweak eklendi.

- Modlu Nova Launcher ve bildirim uygulaması eklendi.

- Modlu Apollo Müzik çalar eklendi (CM ROM müzik çalar uygulaması)

- Build.prop düzenlendi bu sayede markette uyumlu hale getirildi ve çeşitli tweak dosyaları eklendi.(Pil performans vs)

- Shake and brush özelliği düzeltildi (Kendi kendine titreme ve bildirim temizleme olayı düzgün hale getirildi)

- Gereksiz dosyalar silindi ve yerine yeni uygulamalar eklendi (es file,viper4android vs gibi)

- Birkaç uygulamanın ikonu değiştirildi. (Tarayıcı, fener vs gibi)

- Yeni sürüm olan Android L Klavye ve Açılış Animasyonu eklendi.

- Google logo eklendi

- Çeviri hataları giderildi

• Beğen
Tepkiler: ışık_22, 03ramazan, dogu73 ve 3 diğerleri

Ertan.D

Ertan.D

Üye
:tşk: Gerçekten mükemmel bir rom oldu.Herkesin denemesini tavsiye ediyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
RealSchule

RealSchule

Üye
Eve gidince hemen indirip kurucam. Emeğinize sağlık. Burdan Mesut abiye de sevgiler saygılar :D

• Beğen
Tepkiler: Respect60, Ertan.D ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Değerli yorumlarınızı bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: dogu73 ve Ertan.D
calikusu

calikusu

Üye
şuan legend rom v5 kullanıyorum yada v6 da olabilir emin değilim şu cwm 6.0 olayını anlamadım şimdi benim cwm sürümüm kaç ki 6.0 olsun yada bu işlemi yapmadan direk root yapsam olmuyor mu?

kobejames

kobejames

Üye
bu romun v6 sında lg g3 kalvyesi vardıda buna nası yükleyebilirim? bide whatsapp bildirimleri bazen geç geliyo onun için bişey var mı

mehmet007r

Üye
kaç saattir uğraşıyom bilmiyorum ama şu cwm nin olduğu foruma bir türlü kayıt olmuyor olamadım biri link versin indireyim şunu

Ccihat67

Ccihat67

Üye
hocam cwm 6 yı nasıl yüklüyeceğiz ?teşekkürler kurdum hocam

• Beğen
thenfouz

thenfouz

Üye
Telefonun mobil ağlar kısmından sim1 ve sim2 bin pin kodlarını gidiyorum ama ama şebekeler bir türlü aktif olmuyor onu nasıl yapacağımRom çok süper ama mobil ağları kabul etmiyor pin kodlarını yazınca şebeke çubukları boş çarpı işaretli.. nasıl çözebilirim bu sorunu

kobejames

kobejames

Üye
bende hiç bir uygulama açılmamaya başladı uygulama durdu hatası veriyo çoğu uygulamada nası düzelticem yardım edermisiniz

dogu73

dogu73

Üye
Abi piyasada ki tüm romları kullandım beğendiğim ve uzun süre kullandığım 2 romda sana ait. Biri color os biri de bu zaten. Color OS uzun bir kullanımdan sonra insanı biraz çileden çıkartıyor :) bu romda KK'ın gelmesiyle birlikte çok daha mükemmel olduğunu tahmin edebiliyorum. Şuan iniyor yorumlarımı yazacağım.

Edit: Abi şuanlık screenshot alma haricinde hiç bir problem yok.

Edit2: 2-3 gün oldu kullanmaya başlayalı hatalar biraz kendini belli etmeye başladı abi. Mesela telefon uzun süre açık olunca üstte birçok kişinin belirttiği gibi uygulama hataları uzun süreli launcher donmaları vs. var. Ama aslında bu senin değil gm'nin kitkat sorunları :(

thenfouz doğru kuramamış olabilirsin bende 2side çekiyor usta

Son düzenleme:
  • Beğen
thenfouz

thenfouz

Üye
arkadaşlar kuran var mı kimse niye birşey yazmıyor ben kaçkere kurdum 2 hattımın şebeke çubuğuda boş..

Ccihat67

Ccihat67

Üye
Benim çift hat da normal çekiyor

kobejames

kobejames

Üye
Arkadaşlar telefon 1gun acik kaldiginda diger gun hic bi uygulama acilmiyo durdu hatasi veriyo nedenini bilen varsa yardim edebilir mi?

thenfouz

thenfouz

Üye
Abi piyasada ki tüm romları kullandım beğendiğim ve uzun süre kullandığım 2 romda sana ait. Biri color os biri de bu zaten. Color OS uzun bir kullanımdan sonra insanı biraz çileden çıkartıyor :) bu romda KK'ın gelmesiyle birlikte çok daha mükemmel olduğunu tahmin edebiliyorum. Şuan iniyor yorumlarımı yazacağım.

Edit: Abi şuanlık screenshot alma haricinde hiç bir problem yok.

thenfouz doğru kuramamış olabilirsin bende 2side çekiyor usta
Hocam denildigi gibi kurdum sen tam olarak nasil kurdun sirasina gore bana soyleyebilirmisin?

dogu73

dogu73

Üye
arkadaşlar kuran var mı kimse niye birşey yazmıyor ben kaçkere kurdum 2 hattımın şebeke çubuğuda boş..

cwm sürümünü 6.0'dan yüksek yapıp romu öyle attıysan sorun çıkmaması gerekir. yada rom son part telefonlarla uyumlu olabilir

thenfouz

thenfouz

Üye
Cwm yi

cwm sürümünü 6.0'dan yüksek yapıp romu öyle attıysan sorun çıkmaması gerekir. yada rom son part telefonlarla uyumlu olabilir
Cwm yi 6.0 dan kurdum son parti cihaz derken hangi zamani kapsior?

• Beğen
Tepkiler: dogu73
dogu73

dogu73

Üye
2014'ten itibaren

• Beğen

Üst Alt