Haber AnTuTu, 2015 Top 10 Cihazların Listesini Açıkladı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
AnTuTu, 2015 Top 10 Cihazların Listesini Açıkladı
Antutu benchmark, 2015 yılında testlerde en yüksek puan alan cihazlardan oluşan top 10 listesini açıkladı.

Akıllı telefonların, yazılım, donanım ve bu bileşenlerin uyumlu çalışıp çalışmadığını test eden bir çok uygulama bulunuyor. Genel olarak benchmark testi de denilen bu uygulamalar arasında dünyadaki en popüler olanı hiç şüphesiz Antutu benchmark uygulamasıdır. Tüm dünyada milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı tarafından indirilen Antutu, Antutu Benchmark V6 ile 2015 yılının en çok puan alan ilk 10 akıllı telefonundan oluşan bir Antutu Top 10 listesi yayınladı.

Samsung Galaxy S7’nin Özellikleri Antutu’da Ortaya Çıktı

Antutu benchmark tarafından yayınlanan Top 10 listesinin ilk sırasında İphone 6S Plus, Huawei Mate 8 ve Meizu Pro 5 bulunuyor. Listenin birinci sırasında 132.620 puan gibi müthiş bir derece ile açık ara farkla Apple A9 işlemciden güç alan İphone 6S Plus bulunuyor. Listenin ikinci sırasındaki Huawei Mate 8 Kirin 950 yonga seti ile çalışırken, Meizu Pro 5 ise Samsung tarafından üretilen Exynos 7420 yonga setine sahip.

Antutu Top 10 listesinin en ilgi çeken tarafı ise ilk beş cihaz içinde Snapdragon yonga setine sahip bir akıllı telefon bulunmaması oluyor. 2014 yılında satışa sunulan İphone 6 Plus’ın Apple A8 işlemci le bir kaç ay önce satışa sunulan ve Snapdragon 810 yonga setinden güç alan Huawei Nexus 6P’yi geride bırakması da dikkatlerden kaçmıyor.

Son olarak muhtemelen Apple İPad Pro bu listede olsaydı, Apple A9x işlemcisi ile alacağı 150.000 puandan fazlasıyla listenin en başında olacaktı.

AnTuTu, 2015 Top 10 Cihazların Listesini Açıkladı - MaxiCep

BRKTNL

BRKTNL

Üye
6S Plus :sahan2:

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
6s plusmu hiç inanmadım valla

boran9999

boran9999

Üye
bende skor testi yapmıştım :) Demekki ciddiye alanlar varmış :d Kablom yok başka cihazdan fotoğraf çektim.

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Wey gardaş bu ne ya s6p uçmu2

Emre

Üye
AnTuTu gibi kendini satmış bir uygulamaya gerçekten inananlar var mı?

MaxipmaN

Üye
Antutu da herkes tarafından satın alınıyor :ehe samsung tarafında deniyordu bi ara

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Antutu ya güven olmaz, 10 defa test yaptım, 33000 den 65000 e kadar değişik sonuç aldım, güç tasarrufu modunun, senkronizasyonun açık olmasının, hatta uçak modunun bile rakamlara büyük etkisi oldu. Bu arada antutu skoruna bakıp telefon almayın, AnTuTu ekran çözünürlüğüne bakmıyor, full hd ekranı olan cihaz 50000 alıyor, aynı cihazın ekran çözünürlüğü aşağı olsaydı daha fazla alırdı, daha yukarı olsaydı daha az alırdı

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Shield Tablet K1 Bence

Üst Alt