Antivirüs yada İnternet Security + Spyware Doctor Kullanabilirmiyim ?

 • 21 Nisan 2011
 • 1276 Okunma
 • 9 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bütün antivirüsler ve internet security dahil olmak üzere herhangi birisi + Spyware Doctor u bir arada kullanabilirmiyim . Bir sakıncası varmı ?

  Bir soru daha ;

  arkadaşlar bilgisayarıma format attım ... Formattan önce internet download manager + premium hesap ile aktarım hızı 800-900 kb indirebiliyordum yani çok hızlı formattan sonra 200 kb ye düştü yani çok yavaş bunun çözümü nedir ?
   


  Yazan: Furkan1103
 2. 1. sorunun cevabı ewet bulabilirsin ama ücretli 2. sınırsız internet paketi kullanıyosun 15gb kotayı geçtin internet hızın düştü
   
 3. teşekkürler :oke: hem is hemde antispyware yi bir arada kullanabılecem :)
   
 4. Birinci sorunuz: Antivirus programlarını bir arada kullanamazsınız. Kullansanız bile çakışma yapacağından dolayı hata verir. Ayrıca Spyware Doctor'u, PC Tools geliştiriyor ve Windows Certificate ( Windows İşletim Sistemi sertifikalıdır.) Bu programı tavsiye ederim. Türkçe ana sayfasına giderek $29.99 USD karşılığında satın alabilirsiniz.

  İkinci sorunuza gelirsek eğer Modeminizin Konfigürasyonunu yapmadıysanız bunu yapmanızı tavsiye ederim. İnternet hızının artmasında, büyük rol oynar.

  Ayrıca çoğu zaman indirdiğiniz sitede yoğunluk olabiliyor. Bu yüzden hızda düşme olabilir. Onun için gündüzleri değil de, geceleri hız artışı olur. Ayrıca Premium diye birşey yoktur. Bu Upload ve Download sitelerinin para kazanmak için yaptıkları bir dolandırmacadır. Siz hangi internet paketini kullanıyorsanız hızınız o şekildedir. 1 MBPS ise bu 107 KB/s, 55 KB/s, 8 MBPS ise bu 900 KB/s, 5 MB/s arası değişir.

  Son olarak ben Duckload'dan Premium hesapsız, zaten 3 MB/s lerde Download yapabiliyorum. Bence Premium hesap almak yerine, Upload yaparak ve bu Uploadlardan para kazanarak öyle Premium hesap açın. Tabi Premium hesabı, normal olarak satın aldıysanız bu yüzden belirttim.
   


 5. tesekkurler ... modem konfigürasyonu derken :ehe

   
 6. Modem konfigürasyonu demek, modemin CD'sini sürücüye takıp, Driver'ını kurup, güncellemek demektir. Driver yüklendiği zaman ve internet testini yapıp temiz bir şekilde bağlandığınız zaman Konfigüre işlemi tamamlanır.
   
 7. onu yapmıştım zaten :oke:
   
 8. Spyware Doctor yazılımını yaklaşık 1 yıl kullandım, yeni sürüm çıktığından beri kullanmıyorum.Sebebi ise kullanıcı verilerini kendi aklınca zararlı veya virüs olarak nitelendirmesi.Hosts içeriğindeki siteleri bile virüs zannediyor.Kesinlikle kullanmayın.Onun yerine Spyware Terminator(Türkçe+Ücretsiz) veya SpyBot Search and Destroy kullanabilirsin.

  Gelelim sorularına ;

  1.Spyware Doctor GData ve Bitdefender başta olmak üzere, bu tip antivirüslerle uyum sorunu yaşıyor.Kaspersky, Avast, Avira gibi birkaç yazılımda herhangi bir sorun çıkarmıyor ancak net trafiğini felç ediyor.

  2.İnternet hızını düşeren çok yazılım var hatta bazı servislerde ayak bağı oluyor.Mesela sen indirme yaptığın sırada, Windows veya arka planda çalışan herhangi bir servis kendini güncelliyor olabilir veya kullandığın antivirüs programı kullanıcı veri isatistiklerini ilgili laboratuvarlara raporluyor olabilir.Ayrıca adil kullanım hakkı denen zırvalığın da abonesi iseniz, onu da göz önünde bulundurun.
   
 9. teşekkürler sorunum çözüldü arkadaşlar :oke: sanırım kotayı aşmışım :ah

   
 10. avast ! professional indir spyware içinde vardır bütün anti vürüs programlarında bulunmaz internet sitesi = http://avast!.com a gir ve professinoal indir bide kaç kişi kullanıyor bak çünkü %65 i avast kullanıo hemde 15 milyon kullanıcısıyla avast ! çok başarılı anti virüs programı hiç indirmene gerek yok diğerlerini avast! iyidir ama sakın avast! home indirme spyware yapmaz %50 koruma yapar professional de %100 koruma yapar :oke:.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 10:27