Anlayan Bi Baksın Lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

symbianboy

Üye
    Konu Sahibi
Anlayan Bi Baksın Lütfen
arkadaşlar bi forum sitesi kurmuştum o forumda rütbe yönetimini nasıl yapabilirim şu kısma
Rütbe resmi (phpBB2 ana klasörüne göre):
Rütbe için ufak bir resim kullanın
buna admin, mod,çaylak,acemi vs

yardım edene şimdiden teşekkürler

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Kullanıcı grubu oluşturmadan mı bahsediyorsun ?

symbianboy

Üye
    Konu Sahibi
Rütbe resmi (phpBB2 ana klasörüne göre):
Rütbe için ufak bir resim kullanın

diye bir kutucuk var bu yazının yanında. Ben o kutucuğa ne girmeliyim. Yani oraya a.jpg diye bir resim dosyası yazsam. Bu dosyaların depolandığı yer neresidir?

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Forumun içindeki image klasörünün içine rütbe die bir klasör daha aç ve onun icine resmi at ve uzantı ismini ver "images/rutbe/mod.gif" gibisinden.

symbianboy

Üye
    Konu Sahibi
peki images klasörüne nasıl gideceğiz dosya nasıl açılacak

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
FTP erişimin varsa oradan yapacaksın, yoksa yapamazsın.

symbianboy

Üye
    Konu Sahibi
ChavRash yardımların için çok saol

symbianboy

Üye
    Konu Sahibi
olmadı yaaa
images/rank

images klasörüne nerden ulaşacağız??

ayarlardan filanmı??

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Sitenin FTP erişimi var ise CuteFTP gibi bir FTP programı aracılığıyla "ftp.siteninadı.sitenin uzantısı (com, net vs.)" adresine bağlanacaksın, oradan "images" klasörünü seçeceksin ve yeni bir klasör oluşturacaksın, klasör adına 'rutbe' yazabilirsin veya klasör adına ne yazarsan yaz ama unutma çünkü rütbe yönetiminde resmi seçerken o kaynak olacak.

Ondan sonra Bilgisayardan bir resmi oluşturduğun klasöre göndereceksin, yalnız burda resmin adını da unutma hangi üye grubuna atayacaksan onun adını yaz. Örn: Mod.

Gönderme işlemi bittikten sonra rütbe yönetiminden "Rütbe resmi (phpBB2 ana klasörüne göre):" yazan yerin karşısındaki boşluğa "images/buraya imagesklasörüiçindeoluşturduğunklasöradı/resimadı.resimuzantısı" ( images/rutbe/mod.jpg )şeklinde komut verip gönder diyeceksin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt