Android'i Hızlandırma Daha Stabil Ve Seri Hale Getirme

Sponsorlu Bağlantılar

oguzxw

oguzxw

Üye
    Konu Sahibi
Android'i Hızlandırma Daha Stabil Ve Seri Hale Getirme
Android'i Hızlandırma Daha Stabil Ve Seri Hale Getirme​
Bu İşlemleri Ben Denedim Ve Olumlu Bir Sonuç Aldım İlla Sizdede Olucak Diye Bişey Yok Telefona Göre Farklılık Gösterebilir... Benim Kullandıgım Telefon S4 Mini 4.2.2 Sürümünde Ve 4.4.2 De Denedim Cidden Bende Baya Bi Hız Farkı Göterdi

İlk Önce Telefonunuzda CWM Olmalı Çünkü İlk Yükliycegimiz Dosya CWM Den Olucak

Stock Tabanlı Bir Rom Kullanıyorsanız: Bunu İndirin

CyanogenMod Tabanlı Bir Rom Kullanıyorsanız: Bunu İndirin

Bu İndirdiginiz Dosyayı CWM'den Atmadan Önce Telefonunuzda Geliştirici Seçeneklerini Açın :) Sonra CWM'den Dosyayı Atın Attıktan Sonra Telefon Açıldıgında Uygulamalar Optimize Ediliyor Diyicek O Normal Herkeste Oluyor O :) Sonra Telefon Açıldıgında Animasyonların Hızlandıgını Farkediceksiniz Tek Animasyonları Hızlandırmıyor Öyle Düşünmeyin Animasyon Hızı Rahatsız Ediyorsa Sizi Geliştirici Seçeneklerini Kapatın Animasyonlar Düzelir :)

PurePerformanceyi Begenmediyseniz Kaldırmak İçin: Bunu CWM Den Atın

Ben PurePerformanceyi 4.2.2 Stock Romuma Kurdum Aldıgım Sonuç Çok İyiydi :)

Gördügünüz Gibi Bende İşe Yaradı Şimdi 2 Adıma Geçelim

2.Yapıcagımız Şey Google Play'den Link2SD Yi İndirmek Bu Program Çok İşe Yarıyor Hemde Devre Dışı Bırakılmayan Uygulamaları Devre Dışı Bırakıyor

Uygulama Bu Ben 1-2 TL Verip Plus Sürümünü Aldım Bu Arada Yapımcı Türk Plus Sürümünü Tavsiye Ederim İşlevi Çok Büyük Bu Programın :)

Link2SD'yi Kurdugunuzda Programı Açın Root İzinlerini Verin :)

Sonra Widgetlere Girin

Sag Altaki Link2SD Clear Cacheyi Ana Ekrana Atın :)

Önbellegi Temizle Seçenegi Olucak Asıl Olay Burda Bunu Her Gün Yada Her Gördügünüzde 50 MB Ve Üstündeyse Widgete Tıklayın Önbellegi Temizlesin Cidden Çok İşe Yarıyor

3.Adım Clean Master

Bu Uygulamayı İndirin Açın Açtıgınızda Root İzinini Verin

Sag Altaki Me Ye Basın Ayarlar'a Girin

Alta İnin Ve Bendeki Gibi 2 Seçenegi Açın Ve Her Telefonun Kilidini Açtıgınızda Gereksiz Uygulamaları Kapattıgını Görüceksiniz

Ve Otomatik Başlatma Diye Bi Ayar Var CM'de Root İstiyor O Ayardan Gereksiz Boşa Ram Harcıyan Şeyleride Kapatırsanız

Telefonunuz 4x4'lük Olur Bu Arada Telefonunuzda Oluşabilcek Her Hangi Bir Sorundan Ben Sorumlu Degilim...

(Deniyenler Olumlu Sonuç Alırsa Buraya Telefon Modellerini Yazsınlar Bende Denenen Modellere Telefonunuzu Not Düşeyim)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: firostr

ouzman

Üye
Şarza Az Bişey Fark Eder Sadece O Telefon 4 Saat Gidiyorsa 4 Saat 10 Dakika Felan Olur Hızı Etkilemez Bu Yöntemleri Denedim Daha Önce :)
Performansa etkisi olur diye dusunuyorum
Soyle dusun 5mb lik bir duvar kagidiyla 104 baytlik bir resim bir olur mu

• Beğen
Tepkiler: oguzxw
oguzxw

oguzxw

Üye
    Konu Sahibi
Performansa etkisi olur diye dusunuyorum
Soyle dusun 5mb lik bir duvar kagidiyla 104 baytlik bir resim bir olur mu
O 5 MB Çözünürlük Yüzünden Oluyor Zaten :) Bişey Farketmez Telefon Zorlanmaz Zaten Duvar Kagıdı Sonuçta Telefonu Hareketli Duvar Kagıdı Performansa Etki Eder Yavaşlatır O Yöntem Sadece Şarzı Bi 10 Dakika Felan Arttırır :)

• Beğen
Tepkiler: aliaqa27

ouzman

Üye
O 5 MB Çözünürlük Yüzünde Oluyor Zaten :) Bişey Farketmez Telefon Zorlanmaz Zaten Duvar Kagıdı Sonuçta Telefonu Hareketli Duvar Kagıdı Performansa Etki Eder Yavaşlatır O Yöntem Sadece Şarzı Bi 10 Dakika Felan Arttırır :)
Haklisin ama kullanilsa da bir sey kaybedilmez

• Beğen
baskahmet

baskahmet

Üye
PurePerformance gerçekten işe yarıyor.

• Beğen
oguzxw

oguzxw

Üye
    Konu Sahibi
Titanium en iyisi zaten yedeklemede vs
Şu PurePerformance Her Açılışta Bataryayı Kalibre Felan Mı Ne Ediyormuş Okuduguma Göre XDA Daki Konusunda Önbellek Felan Kendisi 24 Saate Bir Temizliyo Bravia Engine Felan Ekliyomuş Baya Bi İşlevi Varmış Yani :D

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Teşekkürler

baskahmet

baskahmet

Üye

Üst Alt