Android Telefonda Maxicep Reklamlari Rahatsizligi

Sponsorlu Bağlantılar

goktas19

goktas19

Üye
    Konu Sahibi
Android Telefonda Maxicep Reklamlari Rahatsizligi
Dun arkadasimin Android telefonundan siteye girsim Microsoft Build 2015 konferansini takip edecegim resmen zehir oldu sitenin en altinda bir reklam ben nereye o oraya kapatilmiyor kapatilsa tekrar geliyor sonra gelen reklam (tabiri caiz ise) yari ciplak kadin dun bu sebeplerden oturu yillardir guncel takip ettigim Maxicep den nefret ettim reklam konusunda daha oncellerde de mail atmistim ama ayni tas ayni hamam...

Yanlis birsey soylediysem affola....

• Beğen
Tepkiler: mehsevim ve cLeaninG

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
opera mini sürümünü deneseydiniz, reklam engelleyiciler kullansaydınız..

goktas19

goktas19

Üye
    Konu Sahibi
Arkadasim telefonundan girdim nereden bilebilirdim boyle seyler olacagini?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
site sahiplerinin de para kazanması lazım ayrıca bildiğim kadarıyla snn arama kayıtlarına göre reklam veriyorlar (örn. bn bir alışveriş programından birşeye çok baktım normal sitelerde gezerken de o tarz şeylerin reklamı çıkıyor) yani sana o yüzden o tarz reklamlar çıkmış :) son olarak reklamları kapatabileceklerini sanmıyorum ama küçültebilir veya sitenin bir yerinde sabitleyebilirler sni takip etmesi hiç güzel bir özellik değil

goktas19

goktas19

Üye
    Konu Sahibi
Tabir ettigim sekil bir alis veris magazasinda (sozde) kiyafet reklamiydi ama uygunluhu tartisilir iste... Kapatsinkar demiyorum ama benide takip etmesin mumkunse sayfayi asagi cekiyorum asagiya yukari cekiyorum yukariya birde ustunde carpi isareti var kapaniyor anlik sonra geri aciliyor dalga gecer gibi bunlarda olmasin yani

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Dun arkadasimin Android telefonundan siteye girsim Microsoft Build 2015 konferansini takip edecegim resmen zehir oldu sitenin en altinda bir reklam ben nereye o oraya kapatilmiyor kapatilsa tekrar geliyor sonra gelen reklam (tabiri caiz ise) yari ciplak kadin dun bu sebeplerden oturu yillardir guncel takip ettigim Maxicep den nefret ettim reklam konusunda daha oncellerde de mail atmistim ama ayni tas ayni hamam...

Yanlis birsey soylediysem affola....
haklısın standart android sürümünde çıkan reklamların kapatılamaması bazen rahatsızlık verebiliyor @Ozan
site sahiplerinin de para kazanması lazım ayrıca bildiğim kadarıyla snn arama kayıtlarına göre reklam veriyorlar (örn. bn bir alışveriş programından birşeye çok baktım normal sitelerde gezerken de o tarz şeylerin reklamı çıkıyor) yani sana o yüzden o tarz reklamlar çıkmış :) son olarak reklamları kapatabileceklerini sanmıyorum ama küçültebilir veya sitenin bir yerinde sabitleyebilirler sni takip etmesi hiç güzel bir özellik değil
çok doğru geçenlerde türknetin web sitesine birkaç defa girdim şimdi dolastiğım her sitede türknet reklamlarıni gözüme sokuyorlar:)

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
goktas19

goktas19

Üye
    Konu Sahibi
Yani reklam olsun ama bu kadari da fazla bence...

• Beğen
Tepkiler: mehsevim ve Dark-Evil
Ozan

Ozan

Admin
Arkadaşlar forumumuzun mobil sürümünde üye girişi yapıldığında reklamları kapatmıştık bu şikayetler olmasın diye, misafir olarak mı geziyorsunuz forumda? Desktop sürümde dolaşmak istiyorsanız haliyle resimleri engellememiz mümkün değil tabiki ancak anlattığınız reklamlara bakılırsa mobil sürümdesiniz ancak misafir olarak geziyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: ŞenolTÜRK
goktas19

goktas19

Üye
    Konu Sahibi
Belli bir sure misafir olarak girdim, bu duruma bakilirsa foruma yeni gelen biri bu sebeplerden oturu.kazanmadan kaybedebilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: mehsevim ve B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
The Pancar

The Pancar

Üye
Takip edip yorum yazmayanlarda var :)

Ozan

Ozan

Admin
Arkadaşlar günlük 3bin üye login oluyor dolayısı ile günlük 3bin aylık ortalama 80bin ila 100bin civarında aktif üyemiz mevcut, 50 üyeden bahsederseniz komik duruma düşebilirsiniz. Sitenin her bölümünü gezmeniz gerek bu rakamı doğrulamak için, çünkü android bölümünde takılan ios u bilmiyor veya spor bölümünü bilmiyor gibi.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N, 0MG90, ŞenolTÜRK ve 2 diğerleri
Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Arkadaşlar günlük 10bin üye login oluyor dolayısı ile günlük 10bin aylık ortalama 200bin aktif üyemiz mevcut, 50 üyeden bahsederseniz komik duruma düşebilirsiniz. Sitenin her bölümünü gezmeniz gerek bu rakamı doğrulamak için, çünkü android bölümünde takılan ios u bilmiyor veya spor bölümünü bilmiyor gibi.
aynen , her bölümde farklı aktif üyeler mevcut , forumu bir bölümle kıyaslamak zaten çok saçma olur.
forumda herkes farklı bir bölümde aktif biri android , biri ios , biri windows phone , biri symbian , biri haber bölümü vs...
kazanmadan kaybedebilirsiniz...
birde ben bu yorumunu çok saçma buldum birkaç kişi beğenmiyor diye sürekli üye olunan bir site batacak değil.
sitede reklamlar para kazanma işleyişini sağlıyor , her tıklamada para kazanıyorlar. birkaç kişi siteye girmiyor diye 2004'ten beri kurulu olan bir sitenin batacağını sanmıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: ŞenolTÜRK
goktas19

goktas19

Üye
    Konu Sahibi
Mesele batma veya reklamlari kaldirma meselesi degil. Reklamlarin fazlaligi ve rahatsiz ediciligi. Sahsen o gun yasadigim olayi foruma ilk kez giren biri olsaydim bir daha foruma gelmek iztemezdim.
Ayriyetten surekli foruma yeni kisilerin gelmesi veya buna benzer istatikler yakalamasi formun yeni gelen kullanicilar tarafindan tutuldugu anlamina gelmez.

Ozan

Ozan

Admin
Haklısınız ancak zaten bazı tam sayfa görünüm reklamlar, kısa süreli ve mutlaka her yenilemede ziyaretçi karşısına çıkmayacak şekilde satın alınıyor dolayısı ile bizler de sitede geziniyoruz aynı reklamları ben hem gezinti esnasında hem de testler esnasında defalarca şahsen görüyorum rahatsız olunan yada problem olunan bir durum olduğunda siz görmeden dahi müdehale etmeye çalışıyoruz sonuçta biz de bu sitenin birer ziyaretçisiyiz ;)

Reklam sayılarımızda ise oldukça azalmaya gittiğimizi söyleyebilirim 2004 den bu yana sitemizi takip eden üyelerimiz özellikle buralardaysa doğrulayabilirler. Tabi bu azaltmayı yine sizlerin istekleri doğrultusunda gerçekleştirdik. Zira her sayfada ortalama 3 reklam gösterimimiz var, kelime reklam ağımızı kapattık önceden kelimelerde de reklam vardı + mobil sürümde üye girişi yapanlara reklamları tamamen kapatmış durumdayız. Önceden hem 3 den fazla reklam, hem kelime reklam vardı ve üyelere dahi açıktı tüm reklamlar.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
operamini sürüm çok güzel hem reklamsız hemde daha hızlı:)

• Beğen
Tepkiler: goktas19