Android Samsung Cihazların İmei Değiştirme Yöntemi | %100 Kesin Ve Garanti Çözüm + Ücretsiz |

Sponsorlu Bağlantılar

gerızekalı

Üye
Merhaba Arkadaşlar...

Öncelikle bu işlemin telefona zarar verebileceğini bilerek yapmamız gerektiğini bu yüzden de işlemleri yaparken oldukça dikkatli olmanız gerektiğini baştan belirtirim, bu konuda benim sorumluluğum sadece sizlere nasıl yapılacağını anlatmaktan ibaret... Yapıp yapmamaya kendiniz karar vereceksiniz...

Öncelikle telefonu root etmemiz gerekiyor... ( Modele Göre Root Dosyaları Değişir.. Ben Galaxy y Olarak Anlatıyorum.. )

Root Dosyaları İçin Googlede Cihazın Modelini yazarak, Örn : 5830i Root, İ9000 Root vs. Aratıp gerekli dosyaları temin edebilirsiniz..

ROOT;
Nasıl yapılır derseniz...

1. indirdiğiniz ''Update.zip''dosyasını indirip sd kartınızın kök dizinine kopyalıyorsunuz,
2. Telefonu kapatıyorsunuz...
3. "Güç + Ses yükseltme + Home" bu üç tuşa aynı anda ekranda Samsung Galaxy Y Duos logou görünene kadar basılı tutuyorsunuz...
4. Recovery ekranından "select update.zip from sdcard".ı seçiyorsunuz... Burada ekstra bir güvenlik önlemi olarak işlem tamamlandıktan sonra telefon pilini çıkarıp tekrar takmanızı öneririm...

Gelelim IMEI değişikliğine... Bu işlem için biraz bilgisayar bilginiz olduğunu varsayıyorum, çünkü imei değişikliğini bilgisayar üzerinde hex editor kullanarak yapacağız daha sonra bu dosyayı telefonda "Galaxy Toolbox" programını kullanarak telefonumuza yükleyeceğiz...

İlk olarak telefonunuza Google Playstore kullanarak '' Galaxy Toolbox '' programını kurunuz... Bu programı kurup çalıştırabilmeniz için root haklarına sahip olmanız gerektiğni tekrar belirteyim! CİHAZI ROOTLAMADAN BU PROGRAM ÇALIŞMAZ KESİNLİKLE.. CİHAZ ROOTLANDIGI ZAMAN MENÜDE SuperSu Yada SuperUser Diye bi Uygulama Çıkar...

Daha sonra programı çalıştırıp "Backup EFS partition" seçeneğini seçip sistemn yedeğini alıyoruz... Benim telefonumda "EFSpart.img.SAVE" diye bir dosya oluşturdu, başka bir telefonda ismi değişirmi bilemiyorum ancak program dosyanın kayıtlı olduuğu dizini zaten gösteriyor ismi farklı bile olsa ".SAVE" uzantılı dosyayı kullanacağız... IMEI değişikliğini bu yedek üzerinden yapacağız...

Telefondaki sdcard içerisindeki "EFSpart.img.SAVE" dosyasını bilgisayara aktarıyoruz... Yaklaşık 1 MB lık bir dosya ister USB kablosuyla ister airdroid vb. bir program kullanarak kolayca aktarabilirsiniz... Telefona daha sonra tekrar döneceğiz, şimdilik sıra bilgisayarda...

Bilgisayarımızda bu dosya üzerinde değişiklik yapabilmemiz için hex editor programına ihitiyaç duyuyoruz... Eğer bilgisayarınızda herhangi bir hex editor programı yüklü değilse HxD Hex Editor programını bilgisayarınıza indirip kurun... Bu programı kullanma sebebim ücretsiz ve kolay bulunur olması siz başka bir program da kullanabilirsiniz mantığı aynı...

Hex editor programını çalıştırıp, telefondan bilgisayara aktardığınız "EFSpart.img.SAVE" dosyasını açınız... Burada kısa bir parantez açmam lazım, bu dosyanın bir yedeğini her ihtimale karşı başka bir alana daha kopyalayın eğer işler ters giderse orjinal dosya elinizin altında olsun...

"ANSI" yazan kısmı "DOS/IBM-ASCII" olarak değiştirin... Aşağıdaki resimde neresi olduğunu gösterdim...

resim eklenecek.. sebep ''
  • Henüz site içerisinde aktiflik sağlamamış üye olduğunuz için, link paylaşımı yapamazsınız.
    Mesajınızdan, URL bağlantılarını sildikten sonra tekrar sorunsuzca gönderebilirsiniz.

Sitemizde belli bir aktiflik sağladıktan sonra, link yazım izniniz açılacaktır. Bu sistemin amacı, reklam amaçlı siteye üye olanların önüne geçmektir.
    Anlayısınız için tesekur ederiz. ''

Daha sonra "Ctrl+G" tuşlarına basıp açılan pencerede "80000" yazıp ok tuşuna basalım...
Burası bizim kayıtlı olan IMEI numaralarının bulunduğu alan...
Değişikliğimizi bu alanda yapaağız...
Aşağıdaki resimde nereyi değiştireceğinizi gösteriyorum...

Resim Eklenecek Sebep : ''
  • Henüz site içerisinde aktiflik sağlamamış üye olduğunuz için, link paylaşımı yapamazsınız.
    Mesajınızdan, URL bağlantılarını sildikten sonra tekrar sorunsuzca gönderebilirsiniz.

Sitemizde belli bir aktiflik sağladıktan sonra, link yazım izniniz açılacaktır. Bu sistemin amacı, reklam amaçlı siteye üye olanların önüne geçmektir.
    Anlayısınız için tesekur ederiz. ''

Resimde "xxx" ile işaretlediğim iki alana telefonunuza vermek istediğiniz IMEI yi yazabilirsiniz... eğer sadece bir tanesini kullanmak istiyorsanız ikisine de aynı IMEI yi yazabilirsiniz... Aynı anda kullanmadığınız sürece her ikisinde de aynı IMEI nin olması bir sorun teşkil etmez... ( ÜSTTEKİ xxx Yazan Yer Sim 1 Alttaki xxx Yazan yer Sim 2 İmeisidir. )

IMEI numaramızı da istediğimiz şekilde değiştirdikten sonra dosyamızı kaydedip programdan çıkıyoruz...

Bu aşamada telefonunuzda takılı olan sim kartlarını çıkartıp telefonu sim kart olmadan açıp kullanmanızı tavsiye ederim...

Daha sonra telefondaki "EFSpart.img.SAVE" dosyasını bilgisayardaki "EFSpart.img.SAVE" dosyası ile değiştiriyoruz... "Galaxy Toolbox" programını çalıştırıp bu sefer "Restore EFS partition" seçeneği ile değiştirmişolduğumuz "EFSpart.img.SAVE" dosyasını telefonumuza yüklüyoruz ve işlemimiz bitiyor... Telefonumuzu kapatıp gene bir önlem olarak pilini çıkarıp sim kartımızı veya kartlarımızı takıp telefonu açıyoruz...

IMEI numarasını kontrol ettiğimizde değişikliği görmemiz lazım...

Deneyip Yorumlarınızı Yazabilirsiniz. Kendime Ait Teknik Servisimde Böyle Sorunları Bu Şekilde Hallesiyorum.. Böyle Şeyleri İnternet Üzerinden '' Para ve Kontör '' ile Satan Sahtekar lara Kapak Olması Dileğiyle. .

Bir Teşekkür'ü Çok Görmeyelim ;)
gt -5830-i telefonumda denedim sonuç olumlu. denemekten korkmayın bu adamada hakkeyen bi teşekkürü çok görmeyin emeğe saygı çöpe gidecek telefonu tekrar elde etti sayende tekrar tekrar allah razı olsun kardeşim...

lyon_69

lyon_69

Üye
:aman2::alkis:tşk:

sagokafkefkasva

Üye
galaxy ace gt-s5830i telefonda şimdi denedim sonuç olumlu. çok teşekkür ederim.

sanal hacker

sanal hacker

Üye
teşekkür

recepalibas

Üye
teşekkürler

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Teşekkürler

ervacan

ervacan

Üye
işe yarıyomuu

hardal00

hardal00

Üye
Galaxy s2 ile galaxy toolbox uyumlu degil

infproductions

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim arkadaşlar.. S2 ile Uyumlu. Glaxy Toolbox Programının Fullünde Tüm Galaxy Ailesi Mevcut arkadaşlar. googleden Kısa bir arama sonucu apk sını bulabilirsiniz :)

maktama

maktama

Üye
Galaxy toolbox'ın xda'deki geliştirici sayfasında bile s2 için desteginin oldugu görünmüyor. Siz hangi toolbox programından bahsettiğinizi daha detaylı anlatırsanız seviniriz.

infproductions

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy ToolBox Pro v.7.2 Versiyonundan Bahsediyorum Hocam..
oda olmadı diyorsanız eğer; Titanium Backup Programını Kurup Aynı İşlemleri Yapınız.
Ve bir sorum olucak, cihaz rootlu mu ?

- - - Eklendi - - -

Cihazı Galaxy Toolbox Programını Desteklemeyen Arkadaşlarım ;

Linkten Bu Dosyayı İndirip Telefonunuza Kurun . ve resimdeki bölümden, BACK UP / EFS Seçeneğini Seçin.

sonra en başta anlattığım konuyu tekrar okuyun ve aldıgınız yedeği Hex Editor ile düzenleyin.

değiştirdiğiniz yedeği tekrar telefona yüklemek için bu menüden restore / efs seçeneğini kullanın..

hardal00

hardal00

Üye
...

hardal00

hardal00

Üye
Hocam birde baktimda linke mega adli program bunu mu indiriyoruz

hardal00

hardal00

Üye
...

hardal00

hardal00

Üye
Nitrality durduruldu diyor atiyor hocam

hardal00

hardal00

Üye
...

infproductions

Üye
    Konu Sahibi
Cihazını Recovery Menüsünden Komple sıfırlayıp Yüklemeniz lazım hocam..

evet o linkten dosyayı indirip teleonunuza yüklüyorsunuz sonra resimdeki işlemi yapıyorsunuz

hardal00

hardal00

Üye
Hocam ben efs yedegi aliyorum ama klasor olarak cikiyor nasil olacak

nasila

Üye
teşekkürler

hackchen

hackchen

Üye
efs yedeği alamıyorum telefon modeli gaalaxy fit s5670 daha doğrusu toolbox programları hata veriyor

Üst Alt