Android L işletim sistemi ''Limonlu Beze Pastası'' olarak adlandırılabilir

• 24 Ağustos 2014
  • 450 Okunma
  • 6 Cevap

1. Geçtiğimiz aylarda Google tarafından duyurulan Android L işletim sistemi hakkında yeni bilgiler 9to5Google sitesinden geldi. Bildiğiniz üzere Google, her yeni Android sürümü için farklı bir isimlendirme kullanıyordu. Tatlı üzerine olan bu isimlendirmelerin Android L işletim sistemi ile son bulduğu düşünülmüştü.

< Resmi açmak için tıklayın >

9to5Google sitesinden gelen yeni habere göre bazı dökümanlar Android L işletim sisteminin ''Limonlu Beze Pastası'' (Lemon Meringue Pie) olarak adlandırılacağını ortaya koyuyor. Bu dökümanların ilki HTC'nin Volantis adında tabletine ait. Wi-Fi sertifikası olan bu dökümanda cihazın işletim sisteminin Android L olduğu görünüyor. Firmware sürümünde ''LMP'' yani ''Lemon Meringue Pie'' yer alıyor. LMP kısaltması aynı şekilde Android SDK sürümünde bulunan segment kodlarında da karşımıza çıkıyor.

< Resmi açmak için tıklayın >

Bu bilgilerin henüz sadece iddia niteliğinde olduğunu hatırlatmakta yarar var. Çünkü bir önceki sürüm, kısaltması ''KLM'' olarak karşımıza çıkan ''Key Lime Pie'' adı ile gelmesi beklenirken ''KitKat'' ismi Google-Nestle anlaşması ile karşımıza çıkmıştı.

Yazan: ANIL
    Serhan bunu beğendi.
  2. :kop2: limonlu beze pastası :kop2:

iPad ile gönderdi
  3. KeyLimePie bekleniyordu zaten

4. biri de çıkıp demiyor ki "andrd hyrdır cnm sn yaa, lmnlu bze pstası da nymis? :s :s"

Samsung ile gönderdi
  5. Limonlu kek olsun. Sansa Stark'ın gönlü olsun :)

iPhone ile gönderdi
  6. Nedense bu bilgilerden sonra google bu sızdırılanların dışında herşeyi yapıyor :ehe

~N.A.W.Y~ bunu beğendi.
  7. İsim Pek Önemli Değil Asıl Önemli Olan Yenilikler Ve Değişiklikler :)

Penci Hoca bunu beğendi.
Yüklüyor...
24/10/2018 - 02:18