Android İmajı Alma Nasıl Yapılır system.img formatında

Sponsorlu Bağlantılar

onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
Android İmajı Alma Nasıl Yapılır system.img formatında
Beyler ben devletin dağıttığı gm e-tab 4 tabletini kullanıyorum bazı kısıtlamalar var ve ben bunları kendi tabletimde kaldırmayı başardım ve de biraz tasarımını güzelleştirdim şimdi ise tabletimden kullandığım bu kısıtlamalarını kaldırmış oldum romumun TWRP recoveryden system.img formatında yedeğini nasıl alırım? duyduğum kadarıyla bu .img formatında yedeği adb den

SYSTEM
-BACKUP :
adb shell
su
dd if=/dev/block/mmcblk0p9 of=/sdcard/system.img bs=4096

kodları ile alınabiliyormuş peki TWRP'den nasıl alınır? bileniniz varsa bi yardım etsin çok lazım...
şimdiden teşekkürler...
up up
up
.

vaterfa

vaterfa

Üye
img formati yerine direk twrp yedegi seklinde alirsin sonra onu recoveryden kurulabilecek zip haline getirebilirsin

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Rootluysa o kodlari terminale yazarak alirsin

onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
karrdeş twrp'den nasıl yapılabilir bilgin var mı?
img formati yerine direk twrp yedegi seklinde alirsin sonra onu recoveryden kurulabilecek zip haline getirebilirsin
kardeş twrp'den yedeği aldım diyelim nasıl flashlanabilir zip haline getirecğim bi yardım
Rootluysa o kodlari terminale yazarak alirsin
kardeş terminal uygulaması önerir misin veya twrp'den alınabilir mi bi yardım?
up up up

vaterfa

vaterfa

Üye
  • ilk olarak yedeği telefondan bilgisayara at.
  • system.ext4.win adında bir dosya göreceksin bu sistem kısmının yedeğidir. bu dosyanın .win olan kısmını .tar olarak değiştir
  • system.ext4.tar dosyasını 7zip kullanarak çıkart.
  • twrp yedek alırken sıkıştırma yapmadıya, direk olarak system klasörünü göreceksin, sıkıştırma yapıldıya system.ext4 dosyası çıkacak, bunuda system.ext4.tar şekline çevirip tekrar çıkartma işlemi yapıp system klasörüne ulaşırsın .
  • boot.emmc.win dosyasını al ve boot.img olarak yeniden adlandır.
  • tabletin için yapılmış herhangi bir rom zipinin içinden META-INF klasörünü al. doğru klasörü aldığına emin ol yoksa cihaz kötü duruma gelebilir.
  • META-INF klasörü system klasörü ve boot.img yi seçip sağ tıkla sonrada arşive ekleyi seç.
  • arşiv ayarlarında dosya biçiminin Zip olarak seçildiğine emin ol

• Beğen
Tepkiler: onrgcr
onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
beyler direkt olarak twrp'den img formatında sistem yedeği almayı buldum destek olan tüm arkadaşlara teşekkürler. başka arkadaşlarda yapmak istersa diye anlatayım twrp'den terminal koda gelin ve su kodu yazın

dd if=\dev\block\mmcblk0p9 of=\sdcard\system.img bs=4096

burdan sonra ana dizinde system.img adlı bir dosyada sistem imajı oluşacaktır. daha fazla android destek için

Üst Alt