android ICS de facebook ve youtube sorunu( kesin benden kaynaklı)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
    Konu Sahibi
android ICS de facebook ve youtube sorunu( kesin benden kaynaklı)
evet arkadaşlar merhabalar herkese.

ICS sisteme sahip bir tabletim var. geçen gün setDNS diye bir program yükledim ve google dns lerini kullanıyorum..
ama tam emin olmamakla birlikte bu dns işini yaptıktan sonra ne facebooka girebiliyorum nede youtubede de video izleyebiliyorum...

video ekranı geliyor dönüyor dönüyor açmıyor..
facebook dada bekle bekle açılmıyor.. programı kaldırdım yine düzelmedi

ne yapmalıyım ?

:tşk:

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Programda varsayılana döndürme gibi birşey varsa onu yap. Yani düzeltmek için yine o yada benzeri bir programı kullanacaksın eminim. Format diyeceğim ama işe yarar garantisi veremem.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
O dns ayarlarini kullanarak internete girebiliyor musun? Baska bir dns denedin mi veya orjinal dns ayarlarina geri dondurmeyi?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
    Konu Sahibi
O dns ayarlarini kullanarak internete girebiliyor musun? Baska bir dns denedin mi veya orjinal dns ayarlarina geri dondurmeyi?
google dns ile giriyor. başka dns de denedim yine olmadı.. disable yaptım yine olmadı. uninstall yaptım yine olmadı..

şuan yeniden ROM yükledim. sıfırladım herşeyini :)
deneyelim bakalım

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
    Konu Sahibi
yaa dün yeniden rom yükledikten sonra facebook a girdim..
ama şimdi yine girmiyor.. deli olacagım yaa :vur:

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Bak şimdi setdns programını yükle sonra ayarlardan uygulama ayarlarına gelip setdns programını bulup tıkla.

Orda durdurmaya zorla diye bir düğme olacak. Ona tıkla. Tıklanmazsa boşver.
Sonra veriyi sil de. Sonra önbelleği sil de silinecek bir şey yoksa boşver.. En son da kaldır de.
Ayarlar orjinal haline dönerse eğer girersin internete dönmezse recovery moddan wipe yapman gerekecek.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
    Konu Sahibi
olmadı...
Yenıden rom atarken wipe yaptım bı daha rom kurdum facebook gelıyor gırıs yapıyorum anasayfa gelıyor daha gırmıyor kapat ac yapıyorum hıc yuklenmıyor bıle.
Setdns yuklemedım hıc yıne gırmedı..

Dunden ugune 4 kere rom kurdum fabrıka ayarına dondum felan olmuyor.. :vur:

TheMadness

TheMadness

Üye
O zaman setdns'de sorun yok.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
    Konu Sahibi
evet setdns varkende yokkende facebook ılk actıgımda gelıyor gırıs yapıyorum sonra daha tık yok... Bekle bekle acmıyor

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bulunduğun ortamın wifi bağlantısınımı kullanıyorsun hasan kardeşim ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici

evet kendı evımın wifisi

Bende aynı sorunu modemden dolayı yaşadım paylaşmak istedim ttnet kullanıyordum.modem değiştirdim denedim sorun düzeldi sonra belli bir süre sonra eski modemi tekrardan denedim çalıştı sonrasında Telekom santralde görev yapan arkadaşlarla konuyu tartıştık ve sonunda android işletim sistemi kullanan cizhazların marketten indirme ,youtube,facebook gibi sorunları olduğunu tespit ettik diğer ISS sağlayıcılarında bu sorunun yaşanmadığını gördük.Çok dns programı yükledim yoksa, bilgin olsun herşeyden önce başka yerdede dene derim.Sonrasında canın sıkılabilir ben sayısız defa modemi tekrardan kurulum yapmışımdır ;).

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
    Konu Sahibi
Bende aynı sorunu modemden dolayı yaşadım paylaşmak istedim ttnet kullanıyordum.modem değiştirdim denedim sorun düzeldi sonra belli bir süre sonra eski modemi tekrardan denedim çalıştı sonrasında Telekom santralde görev yapan arkadaşlarla konuyu tartıştık ve sonunda android işletim sistemi kullanan cizhazların marketten indirme ,youtube,facebook gibi sorunları olduğunu tespit ettik diğer ISS sağlayıcılarında bu sorunun yaşanmadığını gördük.Çok dns programı yükledim yoksa, bilgin olsun herşeyden önce başka yerdede dene derim.Sonrasında canın sıkılabilir ben sayısız defa modemi tekrardan kurulum yapmışımdır ;).
haftaya modemi değiştircem zaten bir arkadaşın var onu denicem birde :oke:

-Emre

-Emre

Üye
muhtemelen modemdendir yoksa rom yükleyince düzelmesi lazımdı bence. Ya da uygulama kullanmadan proxyden girmeyi dene face'e

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt