American Truck Simulator (ATS) Genel Paylaşım ve Yardım Konusu!

Sponsorlu Bağlantılar

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
American Truck Simulator (ATS) Genel Paylaşım ve Yardım Konusu!
Merhaba arkadaşlar :tebessüm:

Uzun burunlu tır sürmeye hazır mısınız? :sirit: :eller:

Bilindiği üzere gün geçtikçe teknoloji gelişiyor ve PC platformuna yeni ve ilgi çekici oyunlar geliyor. Oyun geliştirici SCS firması tarafında ETS 2 oyununu bilmeyen yoktur, ETS 2'nin Amerika versiyonu niteliğinde 2016 Şubat ayı başında SCS tarafında American Truck Simulator (ATS) Tanıtıldı, Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oyun çıkmadan 1 Hafta önce korsana düşen oyunu korsan olarak indirip oynadım kısaca gördüklerimi ve bizleri neler bekliyor onlara değineceğim;

Yollar çok güzel lakin haritanın daha çok gelişmesi gerekiyor,
Başlangıçta sadece 2 farklı tır modeli geliyor yeni lisanslı firmalar eklenmeli,
Bazı dar yerlere uzun dorseleri park etmek epey bir sıkıntılı :D :kıskıs:
Genel olarak oyun iyi lakin ETS 2 de yer alan serbest kamera seçeneği ile yapılan ışınlanma ATS de malesef yok :(
ATS de kantara çıkma gibi güzel bir özellik mevcut :eller:
İlk bakış olarak çok eğlenceli ve sizi çağıran bir oyun şiddetle olmasa da tavsiye ederim :sirit: :eller:

Konuyu açma amacım ise hem yeni bir oyunun kısaca tanıtımı hemde maxicep üyeleri olarak oyun ile ilgili haberleri modları ve oyun içi görselleri paylaşmak için açtım, şimdiden herkese keyifli sürüşler :tebessüm: Kısa süre sonra ilk oyun içi görsellerimi ekleyeceğim :eller:

Oyun İçi görsellerim:

Yolların düzlüğü ve yokuşların güzelliği gerçekten harika :)

Ve ATS'nin ETS 2'den farkı; Kantar :sirit: :eller: :D

ATS'de kantara da çıktık, yolumuz açık olsun :sirit: ;)

Son düzenleme:

byAndroid

byAndroid

Üye
Güzel konu. Benim pc zor kaldırıyor pek zevk alamadım yinede güzel oyun

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Güzel konu. Benim pc zor kaldırıyor pek zevk alamadım yinede güzel oyun
Şuan zaten oyun tam hazır diyemeyiz bence biraz daha gelişmesi gerekiyor, ilk açtığımda ETS 2 zannettim ETS 2 arayüzü kullanılmış en azından bu arayüz ATS'ye özel olabilirdi diye düşünüyorum, ilerleyen zamanlar da ETS 2 de olduğu gibi güncellemeler gelecek ki özellikle harita güncellemeleri gelecek 2 ayrı ve ücretsiz güncelleme olacak, güncellemeler geldikçe buradan yayınlayacağım :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Grafikler Adam Akıllı OlmalıVurduğundada Dağilma Efektleri İyi Olmalı Madem Similatör

• Beğen
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Grafikler Adam Akıllı OlmalıVurduğundada Dağilma Efektleri İyi Olmalı Madem Similatör
İşte bende bunu istiyorum :eller: :alkis Ama ETS 2'nin hazırlanışında herşeyin gerçekçi olması için araç seslerinin gerçek araçlardan uyarlanması kaza seslerinin gerçek olması için gerçek kazalar yapıldığı söyleniyor, ama kaza anında dağılma vb durumunun gelmesi biraz zaman alabilir :bilmm

Rygebin

Rygebin

Üye
ben şu an için beğenmedim, 3 tır veriyor oyun o bile dlc gibi gözüküyor , ilerisini düşünemiyorum :)

• Beğen
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
ben şu an için beğenmedim, 3 tır veriyor oyun o bile dlc gibi gözüküyor , ilerisini düşünemiyorum :)
Açıkçası ATS'yi hem yavaş yaptılar hemde aceleye getirdiler, Harita eksik, Tır eksiği lisans yüzünden eksik, ETS 2 de bu lisans konusu sadece Mercedes'te vardı sonradan onu da lisansladılar, ama şuan için ATS 'nin daha çok gelişmeye ihtiyacı var :(

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşte bende bunu istiyorum :eller: :alkis Ama ETS 2'nin hazırlanışında herşeyin gerçekçi olması için araç seslerinin gerçek araçlardan uyarlanması kaza seslerinin gerçek olması için gerçek kazalar yapıldığı söyleniyor, ama kaza anında dağılma vb durumunun gelmesi biraz zaman alabilir :bilmm
Biraz Değil Artık 2016 Yılındayız Oyunu 10 GB Yap Kimse İndirmem Demez Kalitelerinide Arttır BenHer Sene İndiriyorum Hep Aynı Şeyler Geri Siliyrum

• Beğen
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Biraz Değil Artık 2016 Yılındayız Oyunu 10 GB Yap Kimse İndirmem Demez Kalitelerinide Arttır BenHer Sene İndiriyorum Hep Aynı Şeyler Geri Siliyrum
Sende haklısın valla kardeşim ama gel gör ki firmalarda tık yok neyi nerden kısalım nasıl kurtarırız çabası mıdır bilmiyorum, oyunu basit olarak yapıp piyasaya sunuyorlar ondan sonra 20-30 günde bir güncelleme çıkar örn: ETS 2 sürekli güncelleme üstüne güncelleme geliyor, bunun yerine oyunun çıkışını biraz daha erteleyip oyunu sağlam bi şekilde çıkarmak daha mantıklı olur :oke:

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Oyunun ets 2 den farklı tek tarafı çekici ve harita. dlc ile gelebilecek yeniliği millete yeni oyun diye yutturuyorlar helal olsun scs ye. Bari arayüzü değiştirin ki insan oyunu açınca farklı bir oyuna girdiğini hissetsin, bırakın arayüzü gelen maillerden tutunda oyun konseptine kadar herşey aynı, hatta bazı ets2 modları bile çalışıyor oyunda.:kotu:
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Milleti bu kadar enayi mi sanıyorlar. farmingde düştüğüm erken erişim hatasına düşüp de iyiki oyunu almamışım, resmen hayal kırıklığı. şirket girişlerine birkaç güvenlik, bir kaç tulumlu adam ekleyerek, trafiğe birkaç farklı araç, polis arabası felan ekleyerek yeni oyun çıkardıklarını iddia etmek nasıl mantıktır anlamış değilim. Ki çalışan tulumlu adamlar iskandinav dlc sinde vardı zaten.
Yarın dlcler ile farklı tırlar :scooter: yeni haritalar :koş: ile milleti soymaya devam ederler. Her zaman oyunun orjinal oynanmasından yanayım ve korsana karşıyım ama oyuna bu şekliyle para vermek içimi acıtır doğrusu, daha iyi bir oyun bekliyordum açıkçası...

Neyse ets 2 ye devam o zaman :yuru:sofer::yuru

Ekli dosyalar

• Beğen
Ali ihsan Furat

Ali ihsan Furat

Üye
Dlc ler ne zaman gelir aynı arabalar sıkıcı oluyor ??

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Dlc ler ne zaman gelir aynı arabalar sıkıcı oluyor ??
oyunun orjinal mi
Açıkçası ATS'yi hem yavaş yaptılar hemde aceleye getirdiler, Harita eksik, Tır eksiği lisans yüzünden eksik, ETS 2 de bu lisans konusu sadece Mercedes'te vardı sonradan onu da lisansladılar, ama şuan için ATS 'nin daha çok gelişmeye ihtiyacı var :(
konu başlığında ışınlanma yok yazmışsın ama ışınlanma maalesef bunda da var :heyo2:

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Gerek yok bence ATS oynamaya ve indirmeye ETS2 'ye bir amerikan tır modu yaparsın olur biter. Zaten bir kantara değmez

byAndroid

byAndroid

Üye
Zaten şöyle birşey var ben ats yi korsan indirdim bi baktım. Böyle şehirlerin içi ve yük alınan yerler; ets 2 ye harita modu indirmiştim onla çok benzerdi bazı yerler. Yani çok da gerek yok oyuna. Ama tırlar güzel yollar da hoşuma gitti yinede. Ets 2 nin modlusu gibi geldi bana

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
oyunun orjinal mi

konu başlığında ışınlanma yok yazmışsın ama ışınlanma maalesef bunda da var :heyo2:
ışınlanma nasıl oluyor ben yapamadım :aha: :kıskıs:
Oyunun ets 2 den farklı tek tarafı çekici ve harita. dlc ile gelebilecek yeniliği millete yeni oyun diye yutturuyorlar helal olsun scs ye. Bari arayüzü değiştirin ki insan oyunu açınca farklı bir oyuna girdiğini hissetsin, bırakın arayüzü gelen maillerden tutunda oyun konseptine kadar herşey aynı, hatta bazı ets2 modları bile çalışıyor oyunda.:kotu:

Milleti bu kadar enayi mi sanıyorlar. farmingde düştüğüm erken erişim hatasına düşüp de iyiki oyunu almamışım, resmen hayal kırıklığı. şirket girişlerine birkaç güvenlik, bir kaç tulumlu adam ekleyerek, trafiğe birkaç farklı araç, polis arabası felan ekleyerek yeni oyun çıkardıklarını iddia etmek nasıl mantıktır anlamış değilim. Ki çalışan tulumlu adamlar iskandinav dlc sinde vardı zaten.
Yarın dlcler ile farklı tırlar :scooter: yeni haritalar :koş: ile milleti soymaya devam ederler. Her zaman oyunun orjinal oynanmasından yanayım ve korsana karşıyım ama oyuna bu şekliyle para vermek içimi acıtır doğrusu, daha iyi bir oyun bekliyordum açıkçası...

Neyse ets 2 ye devam o zaman :yuru:sofer::yuru
kelimesi kelimesine katılıyorum, ilk oyun çıkmadan bi kaç ay önce arayüzünü vs gösterdiler birebir ETS 2 dedim, oyun çıktı ama değişen bişey yok ETS 2'nin aynısı arayüzün Amerika versiyonu olarak bir farklı olmalıydı bence, haritaya gelince çok küçük bir harita olmuş, ETS 2 ye iskandinavya DLC ile geldi ama ATS de harita DLC ile ne kadar ve ne derece genişleyecek bilemiyorum gerçi şuan Nevada haritası oyuna dahil edildi diye biliyorum ilerleyen zamanda Arizona haritası gelecek yanlış hatırlamıyorsam :eller: Ayrıca ilk başlangıçta sadece iki farklı modelde aracın verilmesi de sinir bozucu :angry: madem oyun bu derece hazır değildi neden hemen satışa sunuldu yani anlamıyorum ben :allalla: Ama bekleyip görcem bakalım daha neler gelecek?

Emrgncy

Emrgncy

Üye
ışınlanma nasıl oluyor ben yapamadım :aha: :kıskıs:
Belgelerim> ats klasöründen config dosyasını not defteri ile aç.

uset g_developer satırı muhtemelen "0" dır onu "1" yap tamamdır. Düzenledikten sonra kaydetmeyi unutma.

istersen yine aynı yerden uset g_console satırını da 1 yaparak oyunda konsolu etkin hale getire bilirsin.

Ekli dosyalar

• Beğen
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Belgelerim> ats klasöründen config dosyasını not defteri ile aç.

uset g_developer satırı muhtemelen "0" dır onu "1" yap tamamdır. Düzenledikten sonra kaydetmeyi unutma.

istersen yine aynı yerden uset g_console satırını da 1 yaparak oyunda konsolu etkin hale getire bilirsin.
çok ama çok teşekkür ederim :tebessüm: Serbest kamera seçeneği var ama ışınlanmayı bulamamıştım o yüzden konuya yok yazdım demek ki varmış :D :sirit:

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Yalnız büyük şehirlerin konseptini güzel yapmışlar, mesela Los Angeles a geldiğinizi şehir ihtişamından ve ışıklardan hissediyorsunuz. Ets 2 de o hava eksikti. bir de üzerinizden geçen helikopterler de güzel olmuş doğrusu. Oyunu almak için yeni gelecek dlc ve güncellemeleri görmem lazım :)

• Beğen
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız büyük şehirlerin konseptini güzel yapmışlar, mesela Los Angeles a geldiğinizi şehir ihtişamından ve ışıklardan hissediyorsunuz. Ets 2 de o hava eksikti. bir de üzerinizden geçen helikopterler de güzel olmuş doğrusu. Oyunu almak için yeni gelecek dlc ve güncellemeleri görmem lazım :)
Katılıyorum efenim :tebessüm: ben şahsen yollara hayran kaldım :eller: yollar hem geniş hemde dar toprak yola girdiğimiz bir yer var süper olmuş gerçekten ama yine de haritanın küçük oluşuna takıldım ben, gelecek DLC'ler ile New York vb eyaletler gelebilir ayrıca kuzey+güney amerika olarak bir DLC de gelebilir :eller: İlerleyen zamanlarda bir harita DLC'si ücretsiz olarak geleceği bilgisi vardı bi kez daha belirtmekte fayda var :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
JustWatch34

JustWatch34

Üye
Bu oyunu 2 yıl bıkmadan oynadım bıraktım ets2'ye geçtim onuda bitirdim 18 Wihulun truck diye bi oyun vardı onuda oynadım bitirdim ets'3'ü bekliyom :)

• Beğen

Üst Alt