AllAhın AŞkına Yardım edin telefonumu rootlayamaıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

commandercan

Üye
    Konu Sahibi
AllAhın AŞkına Yardım edin telefonumu rootlayamaıyorum
Arkadaşlar telefonum samsung galaxy grand duos ben bunu rootlamaya calisiyorum ama olmuyor yardim edin 8 saattir beceremdim odinden falan yaptim oluyor ama supersu diye birşey var onu nereye atacagimi bilmiyorum yardim edin allahin askina

emrh77

emrh77

Üye
super su varsa rootlamısındır kardesm

commandercan

Üye
    Konu Sahibi
yok kardeşim super suyu hafızakartına attım recovery modunda açtım ama failed to verify whole file signature hatası veriyo yardım et nolur

emrh77

emrh77

Üye
rom yüklemek mi istiyosun sen ?

commandercan

Üye
    Konu Sahibi
abicim benim derdim telefonumu rootlamak ve bu gamecih gibi progrramları kullanmak ama rootlayamıyorm neiştir anlamadım gitti yaw

emrh77

emrh77

Üye
önce geliştirci ayarlarından usb hata ayıklama modunu açıcaksın sonra download moda acıp teli bağlaycksn pcye sonra pda kısmından yükleycksin o kadar basit yani

commandercan

Üye
    Konu Sahibi
onları zaten yaptım ama ootlandıgını nerden anlayacam kardeşim

emrh77

emrh77

Üye
ayarlar.cihaz hakkındaya gir en aşağı in orada resmi ya da özel yazcak özelse rootlu

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
onları zaten yaptım ama ootlandıgını nerden anlayacam kardeşim

rootlama islemi bittijten sonra menuye bak superuser yada supersu gibi bi uygulama varsa islem tamamdir supersuyu recoveryden yuklemeyeceksin tabiki hata verir

ertugrul142

Üye
beyler bu telefonla ilgili benimde sorunum var android 4.2.2ye yükselttim sonra google+ durduruldu .com.lı bişey kapatıldı falan hataları durmadan gelmeye başladı

The Shadow

The Shadow

Üye
rootlama islemi bittijten sonra menuye bak superuser yada supersu gibi bi uygulama varsa islem tamamdir supersuyu recoveryden yuklemeyeceksin tabiki hata verir
recoveryden de rootlama yapılır :) edit : ama bu telefonda yapılmıyormuş :Dkardeş sen şu dosyayı odinden pda ya koy flashla :) flashladım diyosun ama bi daha yap olsun bi zarar gelmez :D

sonra recovery moda al cwm açılacak ordan bunu flashla

bak bakalım sonra telefonda super su yuklu mu :D

bybrock

bybrock

Üye
Bilgisayarda unlockroot adli bir program var benim telefonda galaxy s duos o programla yaptim kullanimida çok basit usb hata ayiklamayi aç bilgisayara usb ile bagla root tusuna bas ordan telefonunu sec tamamdir.

muratdrsm

Üye
Arkadaşlar telefonum samsung galaxy grand duos ben bunu rootlamaya calisiyorum ama olmuyor yardim edin 8 saattir beceremdim odinden falan yaptim oluyor ama supersu diye birşey var onu nereye atacagimi bilmiyorum yardim edin allahin askina

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root YapmaÖncelikle aşağıda bize gerekli olan programları indirmeniz gerekiyor. Programları indirdiğinizi var sayarak devam ediyorum. Bilgisayarınızda Samsung USB sürücülerinin eksiksiz kurulu olması gerekiyor bunun için bilgisayarınız KİES’in yüklü olması ya da Samsung USB Driver for Mobile Phones dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Telefonun USB Debugging ya da USB Hata Ayıklama seçeneği işaretli olması gerek. Bilgisayarımıza bu CWM işlemi için ODIN’i yüklememiz gerekiyor. ODIN’i yükledikten sonra CWM’yi yüklemek için telefonumuzu download moda almamız gerekiyor. Bunun için Ses kısma+Home tuşu ve açma tuşuna basıp telefonumuzu download moda alıyoruz. ODIN’i açıyoruz ve telefonumuzu bağlıyoruz. Telefon bağlandıktan sonra ODIN’de sağ üstteki kutu yeşil ya da mavi yanar versiyona göre değişir bu. ODIN ‘de PDA’yı tıklıyoruz ve indirdiğiniz CWM touch dosyasını içindekini PDA ya gösteriyoruz. Program da Auto reboot ve F.Reset Time işaretli olması gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra sağ altta Starta basın ve bekleyin CWM yüklenecek ve Sağ üstte PASS yazısı çıkacak ve telefonunuz baştan başlayacak. PASS yazısı çıkmayabilir ancak telefon yeniden başlamış ve normal açılmış çalışıyorsa sorun yok demektir programı kapayıp telefonun bağlantısını kesebilirsiniz. Artık CWM telefonumuza yüklenmiş oldu. ROOTArtık telefonumuz root yapmak için hazır. Root için gerekli dosyayı telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz ve kesinlikle zip olarak kopyalıyoruz herhangi bir zipten çıkarma işlemi yapmayın. Kopyalama işleminden sonra telefonunuzu kapatın ve recovery moda alın. Bunun için Ses açma+Home tuşu ve açma tuşuna basıp telefonumuzu recovery moda alıyoruz. Recovery moda aldığımızda yüklemiş olduğumuz CWM açılacaktır. CWM’yi ister ses tuşlarıyla isterseniz dokunarak kontrol edebilirsiniz. Root dosyasını yüklemek için CWM’de install zip from sd card seçip hafıza kartına attığımız Supersu dosyasını bulup install diyoruz. Bu işlemde bitince telefonumuz root yetkilerine sahip olmuş oluyor. Gerekli dosyalar:Samsung USB sürücüleri :

CWM Touch :

ODIN 3.07 :

Root Dosyası :

NOT : Hepsi tek tek denenmiştir sadece linkler alıntıdır. Telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda sorumluluk işlemi yapana aittir. Burdaki bilgiler sadece yardım amaçlıdır. İşinizin ehli değilseniz dikkatli olun...

From forumdonanımhaber.com

Son düzenleme:
FeLonieS

FeLonieS

Üye
Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma

Öncelikle aşağıda bize gerekli olan programları indirmeniz gerekiyor. Programları indirdiğinizi var sayarak devam ediyorum.
Bilgisayarınızda Samsung USB sürücülerinin eksiksiz kurulu olması gerekiyor bunun için bilgisayarınız KİES’in yüklü olması ya da Samsung USB Driver for Mobile Phones dosyasını yüklemeniz gerekiyor.

Telefonun USB Debugging ya da USB Hata Ayıklama seçeneği işaretli olması gerek.

Bilgisayarımıza bu CWM işlemi için ODIN’i yüklememiz gerekiyor. ODIN’i yükledikten sonra CWM’yi yüklemek için telefonumuzu download moda almamız gerekiyor. Bunun için Ses kısma+Home tuşu ve açma tuşuna basıp telefonumuzu download moda alıyoruz.

ODIN’i açıyoruz ve telefonumuzu bağlıyoruz. Telefon bağlandıktan sonra ODIN’de sağ üstteki kutu yeşil ya da mavi yanar versiyona göre değişir bu.
ODIN ‘de PDA’yı tıklıyoruz ve indirdiğiniz CWM touch dosyasını içindekini PDA ya gösteriyoruz.

Program da Auto reboot ve F.Reset Time işaretli olması gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra sağ altta Starta basın ve bekleyin CWM yüklenecek ve Sağ üstte PASS yazısı çıkacak ve telefonunuz baştan başlayacak. PASS yazısı çıkmayabilir ancak telefon yeniden başlamış ve normal açılmış çalışıyorsa sorun yok demektir programı kapayıp telefonun bağlantısını kesebilirsiniz. Artık CWM telefonumuza yüklenmiş oldu.

ROOT

Artık telefonumuz root yapmak için hazır.

Root için gerekli dosyayı telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz ve kesinlikle zip olarak kopyalıyoruz herhangi bir zipten çıkarma işlemi yapmayın. Kopyalama işleminden sonra telefonunuzu kapatın ve recovery moda alın. Bunun için Ses açma+Home tuşu ve açma tuşuna basıp telefonumuzu recovery moda alıyoruz. Recovery moda aldığımızda yüklemiş olduğumuz CWM açılacaktır. CWM’yi ister ses tuşlarıyla isterseniz dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Root dosyasını yüklemek için CWM’de install zip from sd card seçip hafıza kartına attığımız Supersu dosyasını bulup install diyoruz. Bu işlemde bitince telefonumuz root yetkilerine sahip olmuş oluyor.

Gerekli dosyalar:

Samsung USB sürücüleri :

CWM Touch :

ODIN 3.07 :

Root Dosyası :

Birde bunu deneyin hocam, alıntı bir yerden buldum sizinle paylaşayım dedim.

muratdrsm

Üye
yok kardeşim super suyu hafızakartına attım recovery modunda açtım ama failed to verify whole file signature hatası veriyo yardım et nolur
Kardeş supersu yu zipten çıkardıysan olmaz benim verdiğiö linkten indir cwm de flasha direk zip olarak

monteboy

monteboy

Üye
ben de bir soru sormak istiyorum yeri gelmişken, s3 var ve cwm yükleyemiyorum yani yükleniyor pass alıyorm ama cwm'ye değil stok recoveryde açılıyor telefon ve sebebi "install_recovery ve bir dosya daha var her neyse o" dosyaları imiş. bu 2 dosyanın adını değiştirmek yetiyormuş fakat ben bu dosyaları bulamadım. bilgisi olan var mı? kusura bakma kardeş konuna yazıyorum ama

muratdrsm

Üye
ben de bir soru sormak istiyorum yeri gelmişken, s3 var ve cwm yükleyemiyorum yani yükleniyor pass alıyorm ama cwm'ye değil stok recoveryde açılıyor telefon ve sebebi "install_recovery ve bir dosya daha var her neyse o" dosyaları imiş. bu 2 dosyanın adını değiştirmek yetiyormuş fakat ben bu dosyaları bulamadım. bilgisi olan var mı? kusura bakma kardeş konuna yazıyorum ama
kardeş sen cwm yimi yapamıyonOdin 1.85

Root dosyası

Samsumg driver

Conteboynkardeş cwm ye gerek yok sana vereceğim root dosyasını rar dan çıkar masaüstüne at odin 1.85 i aç telefonu download moda al pc ye bağla ıd com bölümü sarı yanıyorsa telefon tanınıyordur yanmıyorsa samsung driver yükle pda bölümüne gir masaüstüne attığın dosyayı şeç program yanıt vermezse bişe yapma düzelecektir sonra starta baş pass dediği zaman kabloyu ççek supersu varsa root olmuşturBu da cwm için conteboy kardeş
Aynı şekilde yine odine verevceğim dosyası tar olarak at yükle

Cwm

monteboy

monteboy

Üye
kardeş sen cwm yimi yapamıyonOdin 1.85

Root dosyası
...
yok ben rom yükleyebilmek için cwm yapmak istiyorum fakat olmuyor telefon rootlu ondan bir problemim yok, samsungun cihaza koyduğu 2 dosya yüzünden stok recovery geliyormuş hep, o iki dosyanın adını değiştirmek problemi çözüyormuş fakat o dosyaları bulamıyorum başka yolunu da bilmiyorum

muratdrsm

Üye
yani sen cwm yi flashlıyorsun ama cwm recovery de açılmıyor değil miyani benim bir tanıdığımada s3 cwm yaptım birsorun olmadısenin dediğin o iki dosyayı değiştirmekle sorunun çözüleceğini nerden gördün okuduğun sitenin web sayfasını atarmısınkardeş sanırım başka bir yol buldum bir forumdan buldum

Telefona sonradan rom yüklediyseniz recovery si değişmiş olabilir. Telefonunuz bence MTK6577 değil, MTK6575. Sanırım build.prop ile oynanarak MTK6577 yapılmış. Bu bilgiyi verdikten sonra telefonunuz Root lu ise linkinden recovery.img yi indirip hafıza kartının ana dizinine kopyala. Eğer telefonda Mobileuncle uygulaması yüklü değilse linkinden uygulamayı indirip uygulamayı telefona kur. Uygulamayı aç. Root izni ver. Daha sonra uygulamadan Recovery Update seçeneğine tıkla, gelen iki soruya da tamam de.. Telefon CWM Mod'da açılması gerekir.

monteboy

monteboy

Üye
telefon stok romluydu mtk6577ler ne bilmiyorum :/
sorunu şöyle çözdüm odinde cwmyi flaşlarken auto reboot tikini kaldırdım ve ne hikmetse oldu, miui da flaşladım mis gibi oldu
çok teşekkür ederim yardımların için

Üst Alt