Alcatelden Bir Ilk: Radyo Dalgaları üzerinden Internet Erişimi..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Alcatelden Bir Ilk: Radyo Dalgaları üzerinden Internet Erişimi..
Telefon kabloları üzerinden internete erişebiliyoruz... Cep telefonlarının havai iletim teknolojisiyle internete erişebiliyoruz... Amerika'da elektrik kabloları üzerinden de internete erişilebiliyor... Ancak radyo dalgaları üzerinden erişim, dünyada ilk

WIMAX çözümleri üreticisi Alcatel, WIMAX radyo erişim şebekesi üzerinden IP Multimedya Alt Sistemi (IMS) tabanlı servislerin verilmesini sağlayarak, dünyada bir ilke imza attı.

Daha sade bir dille özetlersek; Radyo dalgaları üzerinden, internet tabanlı uygulamaları iletmek mümkün olabildi... Bu, şu anlama da geliyor:

Otomuzdaki radyoyu açınca, aynı radyodan internete de erişebiliriz... Ya da müzik dinlediğimiz istasyon bize, aynı bant üzerinden renkli video klipler de gönderebilir...

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
süper bi olay yaw
Ör: "Otomuzdaki radyoyu açınca, aynı radyodan internete de erişebiliriz... Ya da müzik dinlediğimiz istasyon bize, aynı bant üzerinden renkli video klipler de gönderebilir..."

madhead

madhead

Üye
bence çokta hayretlik uyandırıcı bi olay değil..zaten bluetooth cihazları aynı mantığa göre çalışmıyormu?...yoksa ben mi yanlış biliyorum?

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
tamamda, mesafe kısıtlaması kalkıyor bluetoothdaki gibi olmuyo yani öyle anlaşılıyo...

düşünsene arabada giderken hem radyo dinle, tv izle, trafik sıkışınca gir nete maillerine bak...

madhead

madhead

Üye
bluetooth cihazlarınında mesafesi anten değişikliği ile arttırılabiliyor..1200 m ye kadar çıkarıldığını duydum...bu işlemide kullanıcı şahıslar yapıyo..pekala üretici firma mesafesi çok daha uzakalara ulaşabilen bluetooth cihazları üretebilir....anlıcan mesafede sorun değil aslında...bizim gibi kullanıcıların işinede yapıcanı hiç zannetmiyorum..maillerime cebimdende bakabilirim pekala..

madhead

madhead

Üye
ama evet ya tabi...bulunduğun şehrin yol haritasını netten araca çağırmak için kullanılabilir..saksıyı biraz çalıştırınca güzel fikirler çıkıyo..

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
ben gördüm yapanı bt mesafesini uzatan, basit bişi.ama şöyle sölim, ona bakarsan wifi yaygınlaşıyor, bt çok yaygın onlarlada olabilir tabiki.ama her yeni keşif pek çok yeni teknolojiyi getiriyo peşinde.belki bu yeni sistemin maliyeti azdır, mevcut sistemlere entegre edilebilme gibi kolaylıkları vardır falan filan...
bu kadarcık yazıyla daha fazla yorum olmuyo walla, araştırmak lazım iyice
sonuçta zaman içince yaşayıp görecez bakalım nasıl + ları olacak hayatımıza

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(DeRMaNTeS &#064; Dec 2 2005, 04&#58;03 AM) [post=219536]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
tamamda, mesafe kısıtlaması kalkıyor bluetoothdaki gibi olmuyo yani öyle anlaşılıyo...

düşünsene arabada giderken hem radyo dinle, tv izle, trafik sıkışınca gir nete maillerine bak...
[/b][/quote]ne güzel bi olay ya artık kimsenin canı sıkılmaz trafikde

Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyl Cep Telefonu, Bluetooth, Wi-fi vs. sonuç olarak hepsi radyo sinyallerinin farklı frekans bandlarını kullanarak çalışıyor ancak buradaki en önemli avantaj Mesafe konusu ve alternatif teşkil etmesi.. Standart Radyo yayınları üzerinden veri transferi bulunduğumuz her alanda Kablosuz internet bağlantısı anlamına geliyor.

hamsi_61

Üye
<div class='quotetop'>(DeRMaNTeS @ Dec 2 2005, 04:03 AM) [post=219536]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>

[/b]
ne güzel bi olay ya artık kimsenin canı sıkılmaz trafikde [/QUOTE]

--------------- Ekleme ---------------

radyo ındırme lınkı yoktelefon ıcın

franklinda

franklinda

Üye
Bu konuyla ilgili ilk Prototif ürünler ne zaman çıkacak acaba ve Türkiye hizmet ağına dahil mi. Dahilse en iyi çeken radio ya ayarlamak lazım modemini aygıtın trt radio 1 yada trt fm gibi.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Eski konuları gereksiz yere hortlatmayın...

:locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt