Ağ bağlantı sorunu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim suan butun isiklar yaniyor bilgisayarin arkasina taktigim network kablosunu cikarinca bi isik gidiyor sorun cozmede bana boyle yazi geldi bu bilgisayara bi ethernet kablosu takin yaziyor butun kablolar takili ve butun isiklarda yaniyor nasil oluyorda gormuyyor bu .. pc

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kardesim suan butun isiklar yaniyor bilgisayarin arkasina taktigim network kablosunu cikarinca bi isik gidiyor sorun cozmede bana boyle yazi geldi bu bilgisayara bi ethernet kablosu takin yaziyor butun kablolar takili ve butun isiklarda yaniyor nasil oluyorda gormuyyor bu .. pc
Bunun bir çok sebebi olabilir zira başka bir cihazınız varmıydı onunla deneme şansı kablolu yada kablosuz ? bağlantılarda sorun yoksa bile modem yada sürücülerde sıkıntı çıkmış olabilir.

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
1 pc kullaniyorum ne yapmam lazim simdi w7 home premium kurcam sansa artik hicbisi olmayan pc xp kurduktn sonra bu hale nasl gelebilirya orasini anlamiyorum

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Yok bence şu an bişey kurmanıza gerek yok sorunun işletim sistemi ile alakası olma ihtimali çok düşük.Bağlanma şansım olsaydı uzaktan yardım programı ile bağlanıp bakabilirdim.

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Deneyelim baska bir caremiz kalmadiki bussuru sey denedim olmadi gitti

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Kablosuz modem oldugundan tabletinden bagliyim

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Demekki modemimizde sorun yok :oke:.Gelelim bilgisayar kısmına 4 girişli modemdi sanırım modeminiz ? farklı yere takmayı denedinizmi ?

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
3 kablo girisi var baska nereyetaksbilirimki d

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
3 kablo girisi var baska nereyetaksbilirimki d
Üçünü tek tek denemelisiniz.Eğer tablette çalışmasaydı modem dns sornu diyebilirdik ancak girişlerde yada pcde driverlarda en kötü ihtimal anakart network girişinde sorun olmuş olabilir.Deneyerek 3 network girişini test etmelisiniz.

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Modemin arkasinda 3 giris var pcnin arkasinda 1 tane var bide modemi oapatincs bilgisayar hic tepki vdrmiyor ama bilgisarin arkasindan kabloyu cikarunca 1 isik sonuuyor bi mantiksizlik var bu olaydaya

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Hayır modemin girişlerini test etmeniz açısından soyledim zira kablosuz çalışıyor.modem modeli rt 206 ise modem uzerindeki 3 girisi pc kablosunu cikarmadan tek tek modemdeki kabloyu takiniz

Tapatalk HD ile yazılmıştır.

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Yk kardes bi ise yaramadi en iyisi ben bu pcyi cope atayimya d sorunda belli degil ne isseYorumlarin icin sagol ama baska cozum ulursan ltfn yzzBnim givi birisi xp kurmusw7 dondugune ondada yokmus baglsnti acaba seyden olabilirmi xpde kurunca ilk kurulum olmuyor kurulum yapmadan w7 donuncemi oyle oldu acaba xp donup kurulum yapsam duzelirmi acabaSorunu czdm kardes xpte donup googleden arasirdm hatayi bi adam yazmis ag ayarlarindan 10 mbs cift yonluyu sectim duzeldi send sagol yorumlarin icin

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Rica ederim kusura bakmayın uzaktan bizde tahmini yorum yapmak zorunda kalıyoruz net sorunlarında çözüldüğünü sevindim konu kapanabilir. :locked2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt