Adım Adım Nokia 5800 Modification - by uydu

Sponsorlu Bağlantılar

SİZCE BU BİLGİLER KULLANIŞLI ve İŞE YARAR BİLGİLER MİDİR?

• EVET

Kullanılan: 227 87.0%
  • HAYIR

Kullanılan: 34 13.0%

• Kullanılan toplam oy
    261
Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
Sağol

o-demir

Üye
hepinize teşekkür ediyorum

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim çalışman için teşekkür ediyorum Güzel bir kaynak olacağına inanıyorum...

Bu çalışmanda sana yardımcı olmaya çalışacağım yaptıklarım ve sonuçları hakkında bilgi vereceğim :)
Telefon bozulana kadar NonStop :D

Ve merak ettiğim bir konu var v51 de sonuç nedir ?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

antalyayavu

antalyayavu

Üye
tesekurler

nonamex

Üye
Öncelikle konunuz için teşekkürler, güzel anlatmışsınız istediklerimi çok rahat yapabildim.

Benim sorunum şu, Güzel bir firmware buldum ama Web( Kendi orjinal tarayıcı) üzerinden internete girince direk "Turkcell üzerinden internet gerekiyor" şeklinde soru soruyor, W-Lan arama seçeneği vermiyor. Bazı firmware lerde ise W-lan ara seçeneği çıkıyor. bunun için hangi dosyayı düzenlemem gerek acaba ?

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle konunuz için teşekkürler, güzel anlatmışsınız istediklerimi çok rahat yapabildim.

Benim sorunum şu, Güzel bir firmware buldum ama Web( Kendi orjinal tarayıcı) üzerinden internete girince direk "Turkcell üzerinden internet gerekiyor" şeklinde soru soruyor, W-Lan arama seçeneği vermiyor. Bazı firmware lerde ise W-lan ara seçeneği çıkıyor. bunun için hangi dosyayı düzenlemem gerek acaba ?

arkadaşım sana tavsiyem önce AYARLAR-BAĞLANTI-Hedefler yolunu izleyerek ne kadar erişim noktası varsa hepsini sil. Sonra internete bağlanmaya çalış bakalım w-lan araması çıkacak mı? Sonucunu bekliyorum.......

nonamex

Üye
arkadaşım sana tavsiyem önce AYARLAR-BAĞLANTI-Hedefler yolunu izleyerek ne kadar erişim noktası varsa hepsini sil. Sonra internete bağlanmaya çalış bakalım w-lan araması çıkacak mı? Sonucunu bekliyorum.......

Bağlantı kurulamıyor diye hata veriyor kalıyor hiç bir seçenek çıkmıyor.

--------------- Ekleme ---------------

Sorunu çözdüm

Tarayıcı > Ayarlar > Genel > Erişim Noktası > Gerektiğinde Sor yapınca düzeliyor

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
ellerine emegine saglık cok güzel olmus faydalı bir konu. ayrıca bi konuda bana yardımcı olursan sevinirim cok fw kurulumu yaptım hepsi ayrı ayrı özellikler iceriyor yeni bir fw üzerinden oynama yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
1. si tus kilidi titretisimi ni kapatmak.
2. side rehber yada müzik calarda hafif bir dokunuşla asagı yada yukarıya sonuna kadar gidiyor duraklama olmadan vurulan hıza göre gidiyor. bu özellik sadece bu fw konusunda var bende kendi fw me eklemek istiyorum kullananlar varsa biliyordur. tesekkürler iyi çalışmalar

http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...onal-modification-editions-v50-fw-345129.html

arkadaşım senin bu 2. problemini http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...oll-hizinizi-arttirin-test-edildi-316666.html burası çözer. bide buraya bak derim burda farklı farklı yarlar oluşturulmuş kaydırma hızı ile ilgili.

1. sini ise araştıracağım. Ama bu ayar sessiz modda iken tuşu kitlediğimizde titreme yapmıyorsa , diğer profillerde de titreşimi kapatma özelliği olmalı. Bakıyorum...

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
NASIL GİDİYOR ,

YENİ EKLENENLER İŞE YARIYOR MU ?

KİMLER NEYİ ÖĞRENDİ ve NELERİ DENEDİ ÇOK MERAK EDİYORUM.

İLGİLENEN YOKSA Çalışmalarımı yayınlamaya birsüre sonra ara vericem ...

GsliKahraman

GsliKahraman

Üye
#3. Başlangıç Ekranları

/resource/apps/ klasörünün içinde SplashScreen.mif i bul ve istediğin resimi bu klasöre kopyala. Yalnız dikkat edilmesi gereken husus şudur ki : seçtiğiniz resim aynı pixel e sahip olsun ve o klasördeki resimin adı ile aynı olsun. Eskisini silip kendi resminizi yapıştırın. Böylece sistem açılırken aradığı başlangıç resminin ismini bulunca sizin kopyaladığınız resim çıkıcak ! Dikkat ! resminizin uzantısı .mif olmalı.

#4. Kapanış Ekranı

SysAp.mif i de aynı şekilde değiştirebilirsiniz. Bu dosya da /resource/apps/ içerisinde

#5. Başlangıç Tonu

İstediğiniz bir şarkıyı kesip biçin ve adına startup.mp3 koyun sonra /data/
klasörünün içinde 101F8763.txt isimli dosyayı bulup açın startup.aac yazısını startup.mp3 olarak değiştirin kaydedip kapatın sonra kendi mp3 ünüzü \private\10202be9\ klasörünün içine kopyalayın.

Bu Açılışta pin girmeden önce gelen beyaz ekran üzerindeki nokia yazısını(1-2 dk beklediğimiz) değiştirmek için ?

#16. Kapanış Animasyonunu ve Sesini değiştirmek

bunun için rofs2/data klasörüne girip startup.gif , shutdown.gif ve shutdown.mp3 , startup.mp3 dosyalarını değiştirebilirsiniz.

Buda açılışta gelen tutuşan eller için mi_?

Doğru anlamış mıyım kafam karıştı birazda:allalla:

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Bu Açılışta pin girmeden önce gelen beyaz ekran üzerindeki nokia yazısını(1-2 dk beklediğimiz) değiştirmek için ?

Buda açılışta gelen tutuşan eller için mi_?

Doğru anlamış mıyım kafam karıştı birazda:allalla:

doğru anlamışssın :oke: aynı zamanda birde açılıştaki nokia seslerini de değiştirebilirsin

GsliKahraman

GsliKahraman

Üye
doğru anlamışssın :oke: aynı zamanda birde açılıştaki nokia seslerini de değiştirebilirsin

El ele tutuşma ekranının sesleri değişebiliyor değilmi zaten diğerinin sesi yok:d:

Shutdown ekranı nasıl yaa hiç dikkat etmedim ??

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
NASIL GİDİYOR ,

YENİ EKLENENLER İŞE YARIYOR MU ?

KİMLER NEYİ ÖĞRENDİ ve NELERİ DENEDİ ÇOK MERAK EDİYORUM.

İLGİLENEN YOKSA Çalışmalarımı yayınlamaya birsüre sonra ara vericem ...

paylaşım olmazsa ögrenmekte olmaz bilmeyenler bilenlerden destek alır kendini gelistirir ama siz olmazsanız kim neyi ögrensin. tesekkürler tus kilidi titresim olayını cözdüm iyi calısmalar

ByOrkO

ByOrkO

Üye
ellerine sağlk şuan kendm ufak tefek bişeyler yaptım.Bir isteğim olacak tabi oda varsa?
bu menü ikon ve klasör falan değişikliklerini nasıl ayarlıyabilrz varmı bi çaresi?

ya yaptğımı sandım galba killme gibi bazı programları tema efektini kaldrmştm gende yüklendi.Nokia edtörde iş bitince dosyayı nasıl olştrcaz orda yanlş yaptm galiba?ben tekrar repack e bastm ondan olmadı galiba bi yardm edersnz sevinirm__

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
ellerine sağlk şuan kendm ufak tefek bişeyler yaptım.Bir isteğim olacak tabi oda varsa?
bu menü ikon ve klasör falan değişikliklerini nasıl ayarlıyabilrz varmı bi çaresi?

Teşekkür ederim. Evet var , bu iş .rof3.fpsx uzantılı dosyayı düzenlemekten geçiyor. NFE ile bu dosyayı açtığın zaman \data\folders ın içinde *.mif uzantılı dosyaları görüceksin. aynı isim olmak şartıyla bunların yerine biyerlerden bulacağın .mif uzantılı iconları koyarak bu değişikliği yapabilirsin. Biyerler dedim çünkü ben daha aramadım. :D Kolay gelsin

ByOrkO

ByOrkO

Üye
Teşekkür ederim. Evet var , bu iş .rof3.fpsx uzantılı dosyayı düzenlemekten geçiyor. NFE ile bu dosyayı açtığın zaman \data\folders ın içinde *.mif uzantılı dosyaları görüceksin. aynı isim olmak şartıyla bunların yerine biyerlerden bulacağın .mif uzantılı iconları koyarak bu değişikliği yapabilirsin. Biyerler dedim çünkü ben daha aramadım. :D Kolay gelsin

ya ben yaptım ama kaydetme olayını halledemedim yani açıyorum düzenliyorum ama tele attğmda olmadı kayıt etme kısmını beceremedim editörde repack e bastm tekrar acaba gerimi aldı anlamadım??

birde şu istemediğim uygulamaları FW den nasıl kaldırcam mesela killme taskman falan_???

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi

Sayın yöneticim.

Bu konuda sürekli güncelleme yapılıyor. Bu güncellemeden konuya bakanların yada ilgilenen forum kullanıcılarının haberleri olmasını istiyorum ve bunun için konu başlığına her güncellemeden sonra o günkü tarihi eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabiliriz. Bana yardımcı olur musunuz?

örnek;

Adım Adım Nokia 5800 Modification - by uydu - 28.08.2010

ByOrkO

ByOrkO

Üye
Sayın yöneticim.

Bu konuda sürekli güncelleme yapılıyor. Bu güncellemeden konuya bakanların yada ilgilenen forum kullanıcılarının haberleri olmasını istiyorum ve bunun için konu başlığına her güncellemeden sonra o günkü tarihi eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabiliriz. Bana yardımcı olur musunuz?

örnek;

Adım Adım Nokia 5800 Modification - by uydu - 28.08.2010

herhalde her seferinde sen değiştir deyip tarih gireceksin:)
banada yardmcı olrsan sewnrm.tabi sıkmadıysam??

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
ya ben yaptım ama kaydetme olayını halledemedim yani açıyorum düzenliyorum ama tele attğmda olmadı kayıt etme kısmını beceremedim editörde repack e bastm tekrar acaba gerimi aldı anlamadım??

birde şu istemediğim uygulamaları FW den nasıl kaldırcam mesela killme taskman falan_???

Yok dostum estafurullah ne sıkılması.

Şöyle yapmanı tavsiye ederim. Muhakkak internette birsürü fw görüyorsundur. Fw sinin Resimlerini yayınlayarın içinde İllaki birileri farklı menü icon ları kullanmıştır. Sende bu fw yi indir içini aç ve istediğin *.mif i al kullan derim ben. Zaten başkalarıda aynısı nı yapıyor. Farklı bir nokia model in in menü ikonunu beyeniyorsan nafirim den o dosyaları indir içini açıp ordan al ve kullan.

Ha birde Nokia Editor ün v.7 si ve Nokia Firmrware Editor 0.2 std var. Bu progları kullan. Daha yeni kullanışlı ve sıkıntısız. Son çıkan programları takip et. Repack da sorun yaşamassın. Ayrıca dosyaların içine herşeyi atıp balon gibi şişirme. Bu raf2 nin bi kapasitesi var , 33 mb kadar bişey. daha fazla olursa jaf atarken problem olur.

Orjinal dosyalarda killme taskman falan yokki sen eklersen olur. Anladığım kadarıyla başka birinin hazırladığı fw den çıkarma yapma istiyorsun.

Bu konunun ilk aşamasında anlatılan tema ve program gömme olayı varya, işte bu işlemi tersten uygularsan çıkartabilirsin.

Yani önce silmek istediğin programların sis dosyalarını internetten bul. sonra şu siscontant prg mını aç bakalım hangi klasörlere neler çıkartıyor. Bunları not et yada ekranın bi tarafında dursun sonra da gidip rof2 nin içinden bu dosyaları bulup sil.

Birde dil ekleme ve çıkarma işlemine bak derim.

ByOrkO

ByOrkO

Üye
şuanda başka bir FW de deniyorum haydi hayrlısı...

Üst Alt