Uygulama ACİL YARDIM !

Sponsorlu Bağlantılar

logancollman

Üye
    Konu Sahibi
ACİL YARDIM !
Arkadaşlar Galaxy Note 3 Replika Telefonum var. Dün telefonda play store gezerken "Temple Raider" diye bir oyun gördüm indirdim, açtım, play dedim sonra bi anda dokunmatik gitti. Ne dokunmatik tuşlar ne de, LCD ekran dokunmatiği çalışmıyor hiç bişey anlamadım. Büyük ihtimal virüs bulaştı ekran aparatını bozdu. Çünkü donanımsal bi hata olmadığından eminim kontrol ettirdim ekran da bişey yok dediler. Hiç bi şekilde hiç bi dokunmatik çalışmıyor. Telefonu alalı daha 3 gün oldu. Format atarsam belki düzelir dediler ama telefon dokunmatiği çalışmadığı için hiç bi yere giremiyorum, bu yüzden fabrika ayarlarına ulaşamıyorum. Ne yapıcam ben şimdi ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefon kısa bilgi :

İşlemci : MTK-6572
Model : SM-N9006
Android : 4.2.2

Ayrıntılı bilgi isterseniz verebilirim.
Ve lütfen o telefon javadır gibi şeyler söylemeyin. %100 Emin olabilirsiniz Android 4.2.2.

Yardımcı olanlara çok minnettar kalacağım teşekkürler.

fgbvhjk

fgbvhjk

Üye
Otg desteği varsa cihaza mause tak ve format atcaksan at

logancollman

Üye
    Konu Sahibi
Valla bilmiyorum ki, telefonlardan fazla anlamıyorum ama telefonda USB 3.0 desteği var, taktım denedim çalışıyo. Ama fare bağlayabilirmiyim hiç bilmiyorum

fgbvhjk

fgbvhjk

Üye
Otg kablosu bul ve bir dene teknosada felan 9-10 tl civarı bu arada mtk işlemcilerde otg desteği varmı bilmiyorum araştır ona göre al

ginaz

Üye
Replika telefonlarda recovery mod gibi bir sistem var zaten bataryayı çıkart güç+ses kısma+menü tuşuyla aç telefonu gelen menüde factory reset yap yazılımdansa düzelir. Ama samsunga benzetmek için kullanılan arayüz silinir saf androide döner büyük oranda

logancollman

Üye
    Konu Sahibi
Tamam çok teşekkürler. Peki bunun dışında nasıl çözebilirim ? Mesela telefonu PC ye bağlayıp bir programla telefona format atma şansım varmı ?
Replika telefonlarda recovery mod gibi bir sistem var zaten bataryayı çıkart güç+ses kısma+menü tuşuyla aç telefonu gelen menüde factory reset yap yazılımdansa düzelir. Ama samsunga benzetmek için kullanılan arayüz silinir saf androide döner büyük oranda

Hocam bataryayı çıkartınca nasıl açılcak telefon ? Çıkartıp tak mı demek istedin ?

ginaz

Üye
Evet öyle birde ses kısmayla olmazsa ses açma tusuyla dene

logancollman

Üye
    Konu Sahibi
Tamam hemen deniyorum size akıbet'i hakkında bilgi vericem.
Evet öyle birde ses kısmayla olmazsa ses açma tusuyla dene

Hocam dediğiniz gibi yaptım factory reset geldi ama herşey çince yazıyo bişey anlamadım en üstteki seçeneği yaptım denedim ama format atmadı.

fgbvhjk

fgbvhjk

Üye
En ustekki Rebot System dir buyuk ihtimal ondan direk cihazi açmıştır

logancollman

Üye
    Konu Sahibi
Hocam MTKDroid tools ile format atmayı başardım. Ama sadece fabrika ayarlarına geri gönderdi dolayısıyla dokunmatik hayla çalışmıyor. Büyük ihtimal işletim sistemi ve rom'lar sıfırlanmalı ama bunu nasıl yapıcağım konusunda hiç bir fikrim yok gerçekten.

Üst Alt