Android Telefon Kullanmanın Avantajları


ancient30

ancient30

Üye
    Konu Sahibi
Android Telefon Kullanmanın Avantajları

Arkadaşlar herkese merhaba bugünkü yazımda Android Telefon Kullanmanın Avantajlarından bahsedeceğim.İlk olarak Android Telefon Nedir?Bu tanımdan başlayarak konumuza seri bir şekilde devam edelim

Android Telefon Nedir?Android bir telefon türü değildir. Android linux tabanlı ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Android telefon, dokunmatik ara yüze sahip aynı anda sosyal ağlarla entegrasyon edilmiş,video kaydetme ve görüntüleme desteği olan,internet üzerinde sörf yapmanızı sağlayan bir telefon türüdür.Daha birçok fonksiyonu da vardır.Ben sadece android telefonun tanımını yapmak için belirli özelliklerinden bahsettim.Android telefon nedir?Tanımını yaptıktan sonra şimdide asıl konumuz olan Android Telefon Kullanmanın Avantajlarından bahsedelim.Madde madde ele alalım.


Birden fazla işlemi aynı anda yapabilirsiniz.

Bir telefon satın alırken ilk önce özelliklerine bakıyorsunuz.İçinde hangi uygulamalar var ya da bu telefonu kullanmanın benim için avantajları neler olabilir bu soruları düşünüyorsunuz.Çoğu android telefon kullanıcıları cep telefonlarında birden fazla uygulamayı bir arada kullanmak ister.Örneğin whats app uygulamasını açtık.Bir yandan da müzik dinlemek istiyoruz.Bunları android telefon sayesinde yapabilirsiniz.Android telefon oldukça kullanışlı ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir.


Sosyal Ağlara Kolay Bağlantı


Android telefon kullanan kişiler gmail,facebook messenger whats app gibi birçok uygulamayı aynı anda kullanabilir.Örneğin facebook hesabımızdan biri bize mesaj attı.Facebook messenger uygulaması bize bunu bildirim halde gösterir.Ya da whats app kullanıcılarından biri size bir fotoğraf attı bunu hemen telefonun bildirim panelinde gösterir.Android telefon bu yönden oldukça avantajlı bir konumdadır.


Uygulamalara kolay erişim

Android telefon uygulamalarında birçok uygulamayı android uygulama pazarından alabilirsiniz.Birçok uygulamaya ücretsiz bir şekilde erişebilir ve telefonuna yükleyebilirsiniz.Bütün işlemler oldukça basittir.Özellikle google play store uygulaması sayesinde istediğiniz bütün uygulamaları aratabilir ve sizin için gerekli olan uygulamaları telefonunuza anında yükleyebilirsiniz.

Telefon Büyüklüğü

Iphone’la karşılaştırıldığında fiyat bağlamında oldukça ucuzdur.Aynı zamanda aldığınız telefonun büyüklüğü Iphone’a göre daha büyük olacaktır.Tabi tercih size kalmış değerli okuyucularım.Küçük telefon da satın alabilirsiniz.Bu tamamen sizin tercihinizdir


Yazılım Desteği

Mükemmel bir yazılım ve uygulama desteği vardır, bütçenize uygun çok sayıda telefon vardır, Performansı iyileştirmek için sıkça kullanılan işletim sistemi güncellemelerine sahiptir, Android telefonları da Internet'i paylaşmak için bir yönlendirici işlevi görebilir.


Eğitim

Akıllı telefonlar, özellikle çocuklarda da eğitime yardımcı oluyor. Bilgiye ve faydalı içeriğe kolay erişim sayesinde, çocuklar eğitim videolarını izleyerek ve eğitim uygulamalarını oynayarak daha etkileşimli bir öğrenime sahip olabilirler. Bir konu hakkında bir şeyler aramak isterlerse kolayca internette gezinebilirler.


Ücretsiz Uygulamalardan Yararlanma

Google Play Store dan istediğimiz ücretsiz uygulamayı aynı anda indirebilirsiniz.Sosyal ağ entegrasyonu birbirine bağlıdır.Her sosyal ağa aynı anda bağlanabilir.Ve kullanıcılarla aynı anda iletişim kurabilirsiniz.


Görüntü Kaydetme ve Paylaşma

Android telefonlar herhangi bir görüntülü videoyu kaydedirken aynı anda bu videoyu başka bir kişiyle paylaşmanıza da olanak sağlar.Hem de bunu canlı olarak yapabilirsiniz.Bir yandan videoyu kaydedebilirsiniz bir yandan da karşıdaki kişiye canlı canlı izletebilirsiniz.Oldukça güzel bir arayüze sahiptir.


Widget Yapısından Yararlanma

Ana ekranda bulunan widget yapısını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.İstediğiniz uygulamayı ana ekrana dizayn ederek kullanabilirsiniz.İsterseniz Google Play Store facebook messenger ya da twitter gibi uygulamaları widgetlar arasına koyabilir.Ve istediğiniz anda telefonda başka bir işlem yapmadan bunları açabilirsiniz.Herşeyi tek parmakla yaparsınız.


 
Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Android bir telefon türü değildir. Android linux tabanlı ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Yazılım desteği telefon üreticisine göre değişmekle birlikte bazı telefon modellerine hiç yazılım güncellemesi gelmemektedir. Apple in app storesi plastoredan daha iyidir çünkü az ve öz uygulamalar yer almaktadır. Plastoreda ise binlerce çöp uygulama yer almaktadır ve playstore büyük bir çöplüktür. Android ile ilgili olan kısmı düzeltirsen iyi olur. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
 
korayertaş

korayertaş

Üye
IOS' tan geçiş yapmayı düşünenler için faydalı olmuş. Teşekkürler bilgiler için.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt