ACİL ! S4 Alırken Garanti Hakkında..

Sponsorlu Bağlantılar

adrianne

adrianne

Üye
    Konu Sahibi
ACİL ! S4 Alırken Garanti Hakkında..
Arkadaşlar merhaba tekrar,hayırlı Ramazanlar.

Önceki konumdan hatırlayan arkadaşlar vardır,IPhone ve Samsung arasında kalmıştım. S4 almaya karar verdim,nasipse bu hafta veya önümüzdeki hafta içinde alacağım.
Alırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkındaki konuyu okudum. Ama garanti hakkında anlamadığım,kafama takılan birşey var. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Şimdi,telefonun garantisinin ya üretici garantisi yada KVK,Genpa,Telpa,Başarı gibi yerlerden olması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Geçen ay Vatan'dan S4 aldık,üstünde Samsung Electronics İst. Paz. Tic. Ltd. Garantisi yazıyor,bu üretici firma garantisi mi oluyor? Bugün a
raştırırken bir telefoncuda S4 gördüm,1.700 lira,Telpa Başarı garantili olduğu söyleniyor,haliyle fiyat farkındanda dikkat çekiyor. (Vatan'dan 2.000 liraya almıştık)

Bütçem her ikisinede yetebilir,açıkcası bende indirim kollamayı düşünüyordum..
Bilgili arkadaşlara sorum,Vatan gibi biryerden 2.000 liraya üretici garantili mi tercih edilmeli? Yoksa diğer Telpa Başarı garantili olan da tercih edilebilir mi? Bunların artısı eksisi nedir?

Birde Vatan'a gittiğimizde yardımcı olan şahısla yine Vatan'ın web sitesindeki indirim oranlarını sorduk,nasıl burasıyla orası arasında bu kadar fark var ,keşke oradan alsaydık diye bir konuşma geçti. Bize şöyle söyledi; garanti kapsamında olmayabiliyor,teşhir ürünleri olabiliyor,içinde eksik çıkabilir,bozukluk olabilir,hak talep edemezsiniz,genelde teşhir ürünleridir dedi. Bunun aslı astarı var mı? Yani bu kadar internetten telefon alanlara bu tip ürünler mi gönderiliyor?!

Dipnot: Online alışveriş yapmıyorum,tercih etmiyorum ve sevmiyorum,ama daha avantajlıysa bir ilk olabilir :cool

Teşekkürler şimdiden.

- - - Eklendi - - -

Arkadaslar bu konuyada baksanız?

fk555897

fk555897

Üye
Bildiğim kadarıyla iki servis türü de fark etmiyor.

ZaZuM

ZaZuM

Üye
internetin mağaza göre ucuz olmasının en büyük nedeni kira mağaza personeli nakliyat falan giderleri olmadığı için aynı ürün netde %10 %15 daha ucuz olabiliyor ama benim tavsiyem netden alman hani bı sıkıntı olursa magaza bile hemen servise falan yolluyor

geçen sene teksosadan bi cihaz aldım hattımı takdim bi arkadaşı aradım telefonun iç höparloru bozuk çıktı dedim değiştirin yok işde bizde o yetki yokda ankara istanbuldaki servisin incelemesi lazım da öyle değişim olur diyip cihazı servise yolladım ve daha da teknosadan ürün almam yani demem o ki ha netden almışsın ha dükkandan çok bi farkı yok

adrianne

adrianne

Üye
    Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla iki servis türü de fark etmiyor.
O halde niçin fiyat farkı var?

- - - Eklendi - - -

internetin mağaza göre ucuz olmasının en büyük nedeni kira mağaza personeli nakliyat falan giderleri olmadığı için aynı ürün netde %10 %15 daha ucuz olabiliyor ama benim tavsiyem netden alman hani bı sıkıntı olursa magaza bile hemen servise falan yolluyor

geçen sene teksosadan bi cihaz aldım hattımı takdim bi arkadaşı aradım telefonun iç höparloru bozuk çıktı dedim değiştirin yok işde bizde o yetki yokda ankara istanbuldaki servisin incelemesi lazım da öyle değişim olur diyip cihazı servise yolladım ve daha da teknosadan ürün almam yani demem o ki ha netden almışsın ha dükkandan çok bi farkı yok
Ben firmanın -Vatan Bilgisayar- online satışından bahsetmiştim. Teknosadan bende haz etmiyorum.. Lakin vatan bilgisayar ve online satışı hakkında cevap alamadım ne yazıkki.. Teşekkürler yorumunuz için.

Arkadaşlar konu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var.

Baskentliia

Baskentliia

Üye
servis farkedmez bilgiğim kadarıyla

Üst Alt