açıköğretim liseye gidenler buraya bir baksın

Sponsorlu Bağlantılar

elinnur

Üye
arkadarlar banada bı yardımcı olurmusunuz bende acık oretım meslek lısesıne kayıt olcam ama pendık dekı halk egıtım de yok nereye gıdıp kayıt olabılırım kuaforluk yada sıgortacılıga

melek_35

Üye
ya ben meslek lise 3 üm ama mesleğimi sevmiorum ve bölümüm okumak istemiorum açıktan düzden başlasam yeni sistemle 2.5 yılda bitrme şansım varmış bana bu konuda bilgi verebilrmisinz lütfen buna göre hareket edicem çünkü.

sedat068

Üye
arkadaşlar açıklise diğer lise gibi oluyomu açıklisedende memur,meslek sahibi olabiliyozmu yardımınızı bekliyom cvp yazın lütfen

cassmen

Üye
ben lıse ıkıdeyım ve 17 yasındayım duz okuyorum ama okulu dısardan okuyup bıtırmek ıstıyorum kac yılda bıtırebılırım ve hangı derslerı alırım bana yardımcı olur musunuz_?

Gakkos__Rafet

Gakkos__Rafet

Üye
Şu anda kayır olsan açıköğretim lisesine liseden terk kredin ve burdan alacağın kredi ile mezun olabilirsın

oda
Toplam kredi 192
alan kredisi 80 olmak şartıyla 4 yıl süren var

judas4848

Üye
arkadaslar bn acık ögretim meslek lisesi elektronik bölümüne gidiyom ama işim geregi derslere gidemiyorum düz liseye gecmek gibi bi imkanım war mı acil lütfen

aslıhankalender

aslıhankalender

Üye
şimdi arkadaşlar ben lise 3 te okuldan ayrılıp açık öğretime kayıt oldum.3 kez sınava girdim.şuan alan kredi 76,toplam kredi 182 yazıyor ama ben hiç birşey anlamyorum bu ne anlama geliyor acaba??

çitfdikiş gmz

çitfdikiş gmz

Üye
:ağlarım:iyi günler arkadaşlar ben daha yeniyim bir sene kaldım 9. sınıfta ikinci seneyi okuyacaktım ama 7 zayıf geldiğini öğrenince 2. dönmin 3. haftasında okulu bıraktım şuan okumuyorum ama açık meslek lisesi okumak istiyorum şuanda hiç bir fikrim ve bilgim yok bana yardıcı olur musunuz? kuaförlük var aklımda ve seçenekleri görürsem öğrenirsem fikrim değişebilir şuanda çok yardıma ihitiyacım var:ağlarım:

serkoko

Üye
ben meslek lisesini seçmek için ne yapmalıyım:hmmm

acemii

Üye
gelecek yıla kayıt olmak ıstıyorum acık ogretımden ımama hatıp okumayı dusunuyorum fakat ımam hatıp hangı bolumu kapsıyo ılerıde unıversıte okuma fırsatım olursa hangı bolumlerı secebılıyorum bılgı verırsenız mınnettar olurum

Furkann15

Üye
arkadaslar ben açık meslek lisesinde okuyorum.bilgisayar bölümündeyim.atolye derslerinden kalma var mı bunu öğrenmek istiyorum yani derslerden kaldın mı sınfta kalıyor musun yoksa altta kalıyor lise bitene kadar vermek zorundamısın ? bilen arkadaslar lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

47lim

Üye
mdfjgoiıe

gold_mert

Üye
Benim sorum şu yardımcı olursanız sevinirim ben lise 1'de kaldım tekrar ettim ve kendime göre başarılı şekilde lise 2 ye geçtim (3.43'le geçtim lise 2 ye) lise 2'nin 1. dönemi bıraktım Mesleki Açık Öğretime Bilişim Bölümü.Yeni Kayıtı mesleki açık öğretime mi Yoksa normal açık öğretime mi yaptırcam...Lise 1'i çift dikiş yaptığım için 2 senenin toplamını mı verir kredi olarak Cevaplarınızı bekliyorum

demirase

Üye
ben mesleki açıköğretim lisesine gitmeyi düşünüyorum.mesleki açıköğretim hakkında herşeyi öğrendim fakat bişeyi daha öğrenmek istiyorum.yüz yüze eğitimde gittiğimiz okullarda türbana izin veriliyomu.yoksa gittiğimizde okulda başımızı açıyomuyuz bunun hakkında bir bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi acba ?

--------------- Ekleme ---------------

ben mesleki açıköğretim lisesine gitmeyi düşünüyorum.mesleki açıköğretim hakkında herşeyi öğrendim fakat bişeyi daha öğrenmek istiyorum.yüz yüze eğitimde gittiğimiz okullarda türbana izin veriliyomu.yoksa gittiğimizde okulda başımızı açıyomuyuz bunun hakkında bir bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi acba ?
ayrıca bölüm seçme konusundada kararsız kaldım..çocuk gelişimi ve eğitim alanı-yiyecek içecek hizmetleri alanı-aile ve tüketici bilimleri alanı düşündüklerim sizce bunlardan hangisi daha iyi.veya sizin önerdiğiniz bi alan varmı?

huso1234

Üye
birkaç sorum var

-And. lisesi 3.sınıfta kaldım aol ye geçmeyi düşünüyorum lise 4 olarakmı devam edecem yoksa tekrar lise 3. sınıf okuyacakmıyım
-Düz lise ile aöl arasında eğitimden başka ne farklar var
-Normal liseden ek okul puanı geldiği gibi aöl dende bana ek puan gelirmi

sizden rica etsem bu soruları cevaplarmsınız ?

kalp5izz

Üye
geçen sene 2. dönemde kayıt yaptırdım bi kere sınava girdim 12 dersten 7 tane fln geçemediğim dersler var şimdi ben bu sene hangi kitapları alıp hangi sınavlara gircm yani bana verdikleri hangi kitaplara çalışmam gerekio kaça geçmiş gibi oluyorum

ProbLm54

ProbLm54

Üye
Slm arkadaşlar size bir sorum olacak bn bu sene yeni kayıt oldm hala aktif olmadım aktif olunca nereden ve nasıl ders seçeçegim ve kredi bilgilerimi nereden ögrenecegim lütfen yardım edermisnizz !!

furkan şen

Üye
Selam
ben normal mesleki liseye gidiyorum suan lise 2 deyim ama lise3 ve 4ü açıktan okumak istiyorum açıktan kaç kredi ile başlarım acil cvb ltfen . . ..

bullyoung

Üye
kolay gelsın oncelıkle sevgılım 3 sınıfın 2 donemınden ıtıbaren ımam hatıp lısıeısını brakmıs acık lıseye kayt oldu halen da aktf yasmıor kayt gnu bgun son ayrca 1 sene ıcınde mesun olabılır mı tskrler

sekinardi

sekinardi

Üye
okul çok zor türkiye şartlarında yabancı ülkelerde okul die bişey pek yok :):)

Üst Alt