açıköğretim liseye gidenler buraya bir baksın

 • 6 Kasım 2008
 • 176278 Okunma
 • 57 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var açıköğretim meslek lisesi ile ben bu sene okuldan ayıldım lise2 den ve bu sene kayıtlar bitmeden de açıköğretime kaydımı yaptırdım
  1.soru: Ben bu sene lise 2 den mi başlıyacam yoksa 1 den mi?
  2.Soru: Hafta sonları okula gidiliyormuş doğrumu?
  3.soru: Daha halen şifremler giriş yaptığım zaman ÖN KAYIT ÖĞRENCİSİ olarak gözüküyor bu ne zman aktif olacak...

  Lütfen bu soruların cevaplarını alayım...
   


  Yazan: crazy_gokhan
 2. Okul Türünü Yazmamışsınız Ama Yine de Bildiğim Kadarıyla Yardımcı Olayım..
  Düz Liseler Hariç Meslekî Açıköğretim Lisesi Okuyanlar Cumartesi ve Pazar Günleri Okullarda Meslek Dersleri Görürler..

  Düz Liseler İse Tamamen Okullardan Bağımsız Bir Şekilde Kendi Becerileriyle Derslerine Çalışarak Sınava Hazırlanırlar.. Tabi Bu Surette Dersane, Eğitim Merkezi veya Açıköğretim Kursundan da Faydalanabilirler..

  Açıköğretim'de Kredili Sistem Uygulanır.. Belli Bir Krediyi Tamamlarsanız Mezun Olursunuz.. Bu 2.5 Yıl da Olabilir 5 Yıl da Olabilir.. Tamamen Sizin Sınavlara İyi Hazırlanmanıza Kalmış.. Yani Anlayacağınız Lise 1 Veya Lise 2 Diye Bir Kavram Yoktur.. Ama Lise 2'den Okulu Bıraktıysanız Size Lise 1'i Okumanız Nedeniyle +Kredi Verirler.. Yani Yeni Başlayanlardan Bir Adım Önde Olursunuz..

  Tüm Kayıt İşlemleriniz Bittiyse En Yakın Zamanda Aktif Olursunuz.. :oke:
   
  Melegim212 bunu beğendi.

 3. Kayıt işlemim son kayıt gününden 1 gün önce bitirdim fakat daha sistemde Ön Kayıt Öğrencisi olarak görüyorum bu arada bilgisayar bölümünü seçtim Yorumun için TEŞEKÜRLER...:oke:
   
 4. Bilgisayar Bölümü İse Meslek Seçmişsiniz ki Haftasonları Okulda Ders Göreceksiniz.. Kayıt Bilgisinde de AKTİF Yazacaktır Daha Sonra Endişeniz Olmasın..

  Yardımcı Olabildiysem Sevindim.. ;)
   

 5. Teşekür ederim bilgiler için şimdi hafta sonları okula gidiyorum çok sıkıcı geçiyor günler...:(
   
 6. Bende lise 3.teyim devamsızlıktan sınıfta kaldım,geçmiş güne raporum var fakat okul tarafından kabul edilmedi ve bile bile lades oldum... fakat derslerimde oldukça başarılıyım Mecburen Mesleki açık liseye devam edicem. amma velakin aklımda bi kaç soru var

  *--> derslerim çok iyi,lise 3'ü baştan okumam gerekiyormu,cunku başarısız oldugum ders yok sınavlara girip hemen lise 4 olamazmıyım?..

  *--> Kayıt için nasıl ne yapmam gerekiyor?

  *--> ve lise 3den devam edersem ne kadar süre içinde mezun olabilirim?

  *--> Meslek lisesi oldugum için Staj'a gideceğim,hafta sonu eğitim görecekmiyim?

  *--> ve sanırım yüz yüze eğitim alacagım yanılıyormuyum?..

  yardımcı olabilirseniz çok sevinirim , Şimdiden Cok teşekkür ederim!
   
 7. slm bende arranıza yeni katıldım amma iç bir bilgim yok beni bilgilendirseniz cok mutlu ollucam kısaca annatıyım ben 16 yaşımda evlendim şuyan 22 yaşındayım 4 bucuk yaşında kızım var eşimi ikna ettim accık liseye kayıdımı yaptırdım mayısın 16 17 sınavlara girdim ii gecti amma ben hemşirelik isdiyorum bu secimi kayyıt yaptırıncamı söylemem gerekiyordu sormadılar bilmiyorum napmam lazımkolay olsun diye genel kütürü sectim iimi yaptım bilmiyorum amma cocuk gelişimicide ollur amma ayırlık salık basıyor? beni aydınnatırsanız cok mutlu ollucam nolur bilgilendirin
   
 8. arkdaşlar lise kredisi ne kadar yardımcı olursanız sewinirim
   
 9. merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum sizlere bir sorum olacak ben mesleki açık öğretim lisesine kayıt yaptırdım bu sene 1. sınıf a gidiyorum bazı kitapların üzerinde 1 yazıyor bazı kitapların üzerinde ise 1 ve 2 yazıyor bu ne anlama geliyor 2 eğer 2. sınıf ise hiç boşuna çalışmıyım o bölümü yardımcı olursanız sevinirim:aha:
   
 10. Form doldurduğunuzda zaten Mesleki Açıköğretim Lisesi'ni seçip, sonra da bölümünüzü belirtmeniz yeterliydi. Genel Kültür seçmişsiniz. Sanırım düz lise okuyacaksınız. Kayıt yenilemede okulunuzu değiştirebilirsiniz.

  Hangi okul ve bölüm okuduğunuzu öğrenebilir miyim?

  Açıköğretim Lisesi'nde sınıf geçme, kalma kavramı olmadığı için açıköğretim kitaplarının üzerindeki 1-2-3-4-5-6 gibi rakamlar, hangi dönemin derslerini içerdiğini gösterir. Yani lise 1, lise 2 gibi sınıf atlama yoktur.

  Kitapların üzerinde yazılanlar ve anlamları:

  Kitabın üzerinde eğer;

  1 yazıyorsa lise 1 - 1. dönem
  2 yazıyorsa lise 1 - 2. dönem
  3 yazıyorsa lise 2 - 1. dönem
  4 yazıyorsa lise 2 - 2. dönem
  5 yazıyorsa lise 3 - 1. dönem
  6 yazıyorsa lise 3 - 2. dönem derslerini göreceksiniz demektir. Aynı anda elinize aynı dersin birden fazla dönem dersleri geçtiyse, endişe etmeyin. Çalıştığınız kitaplardaki derslerden sınav olacaksınız. ;)
   
 11. ya ben açıköğretimden okuyorum ama kitaplarıma çok çalışmıyorum daha çok geçen yıllarda çıkan soruları çözmeye çalış dediler bana ama ben internet üzerinden gçn senelere ait soruları bulamıyorum lütfen yardm edin...:islik
   
 12. Geçen yıllarda çıkan sorulara çalışmak !?

  O halde tüm açıköğretimliler kitap almasın.. :)
   
 13. merhaba aranıza yeni katıldım ve bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.. ilk okul mezunuyum ve yaşım 17 açıköğretim meslek lisesine gitmek istiyorum. Bölümler hakkında bilgi verebilir misiniz? aynı zaman da çalışıyorum çalışanlar için akşam dersleri gibi bi avantaj var mı? yardımcı olursanız memnun olurum.. şimdiden teşekkür ederim..
   
 14. merhaba açık öğretimden çocuk gelişimi okuyorum hızlandırılmış 3. dönemim derslerimiz bitti ama internette hızlandırılmışlar 4 dönemde bitirecekler yazıyor toplam 130 kredi gerekiyomuş geçen sene 79 kredi aldım bu sene 5 dersim vardı bir de staj yapıyorum staj da kredi olarak geçiyor mu geçiyorsa kaç kredi oluyor diye sorcaktım ama ?? konyada okuyorum burda hızlandırılmış olanlarla ilgili kimse bişey bilmiyo gibi mesela staj saatimize önce 300 saat demişlerdi doldurduk ama hala stajımızı bitirmediler devam ediyoruz imzaladığız staj sözleşmesinde asgari ücretin üçde birini almamız gerekiyo yazıyo 5 kuruş alamadık sigortamızda yapılmıyo anlamadım yani ya ben burada cevapla kısmına yazıyorum ama mesaj gönder diye bişi bulamadım yeniyim de:)
   
 15. valla ustad ben acıktan lıseyı bıtırecem ınsallah bu sene meslek lısesı bılgısayar veri tabanı bolumu lıse 2 de nbaslıyosun , biz carsamba persembe cuma pazar gidiyoruz.. toplam 240 kredi 100 kredi okuldan 140 kredi ise dısarıdan milli egitimin sınavlarından gelcek ve mezun olaacaksın nasipse
   
 16. yalnız zaten lise mezun olduğum için kültür dersleri almıyorum sadece yüyüze eğitim 130 kredi olmalıymış oda
   
 17. merhaba aranıza yeni katıldım ve bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.. ilk okul mezunuyum ve yaşım 17 açıköğretim meslek lisesine gitmek istiyorum. Bölümler hakkında bilgi verebilir misiniz? aynı zaman da çalışıyorum çalışanlar için akşam dersleri gibi bi avantaj var mı? yardımcı olursanız memnun olurum.. şimdiden teşekkür ederim..
   
 18. eqer Liseye hiç basLamadysan sen iLk kayıt oLduqun sene hiç yüzyüze eqitim almıcaksın. örqünde de acıkda da iLk sene meslek dersleri baslamadıqı için ilk sene düz okunur. snde ilk sene 2 dönem sınawa qireceksin. 2. yıLın qelince yüzyüze eqitim alcaksın. secdiqin böLüme baqlı dersleri we meslek dersi sınawlarını okuLda qörceksin kültür derslerini yıLda 2defa sınawa qirerek qecmeye calısıcaksın.

  caLısanLar için avantaJı oLuor ama dersin saatine baqlı. mesela bizim 5de baslıor. hiç bi işde 5den önce bırakmıor.:ağlarım: okuLda saatni deqişdrmior.Tabi herkesin saatlleri farkLı. qiddiqn okuL we yasadqn sehire baqlı deqişior:islik
   
 19. benim bir sorum olucak ilgilenirseniz sewinirim ben meslekı acık ogretım lısesı ogrencısıyım 12 donemden sonra ogrencılıgınız dewam edıyor mu ?
   
 20. merhaba ben şuan lise 3 e gidiyorum düz lisedeyim ve 2. dönem okula devam etmek istemiyorum derslerim iyi aslında ama ben açık öğretimden devam etmek istiyorum lise 3 e kadar okudugumdan dolayı ne kadar puan gelir veya gelirmi?
  ve ben kaydımı yaptırdıktan sonra yurtdısına gitme ihtimalim var bu yurdısına çıkma bu kayıdı etkilermi yani durum ne olur ne olur bana yardımcı olun kafam çok karısık..
   
Yüklüyor...
19/01/2018 - 04:52