A.P.O - Kimdir Hayatı Biyografisi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
A.P.O Kimdir Hayatı Biyografisi
Aslen Türkmen olan A.P.O (Abdurrahim Akça) 2 Şubat 1983 yılında Konya`da doğdu, 2002 yılına kadar İstanbul Zeytinburnu`nda yaşadı. 2002`de Hollanda`ya giden A.P.O, ilk kayıtlarını Hollanda`da yabancı bir grupla yaptı ve onlarla çalıştı. Daha sonra tek başına çalışmaya başladı ve ilk albümü A.P.O E.P`yi 2005 yılında çıkarttı. Hollanda`daki çalışmalarına devam eden A.P.O, bir sene sonra RapFabriek`i çıkardı (2006). Sonraki yıl Hırsız Var isimli albüm geldi (2007). 6 yıl Hollanda`da yaşadıktan sonra, 2008 yılında Türkiye`ye dönen A.P.O, dördüncü underground albümü olan Apollo`yu çıkarttı. Aynı yıl İstanbul`da kendisine ait Bol Wear isimli HipHop giyim mağazasını açtı. HipHop kültürüyle ilgili herşeyin olduğu bu mağaza kısa bir sürede tanındı ve birçok MC ve HipHop severin tercihi oldu. A.P.O, 2009 Şubat`ında piyasaya çıkan Fuat`ın Kalbüm albümünde yer aldı. Bunun ardından da 2009 Mayıs ayında vizyona giren gençlik sinema filmi Adab-ı Muaşeret`in SoundTrack`i için Sultana`yla feat. çalışması yaptı. Rap çalışmalarına devam eden A.P.O, 2009 Haziran`ında müzik stüdyosunu kurdu. Stüdyosunda kendi kayıtlarını alan A.P.O, dışarıdan kayıt alınmasını da sağlıyor. Bu stüdyoda hem Rap`e yeni başlayanlar için Rap müziğine ve Rap yapmaya dair bilgiler veriliyor hem de kendini kanıtlamış MC`lerden meydana gelen sağlam bir oluşum çalışmalarına devam ediyor.

A.P.O, bu aralar yalnızca kendi albümüne odaklanmış durumda. Yeni albümün çok yakın bir sürede çıkartılması planlanıyor. Ve bu merakla beklenen albüm, kesinlikle beklenildiğine değecek.

A.P.O Diskografi (Güncel)


2005 - A.P.O E.P [UnderGround Albüm]
2006 - Rap Fabriek [UnderGround Albüm]
2007 - Hırsız Var [UnderGround Albüm]
2008 - Apollo [UnderGround Albüm]
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt