.

Sponsorlu Bağlantılar

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Bak bi bildiğim var öl demezse tanrım yaşar kul

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@erendgn44 ;
Yazdığınız şeyler şaka değil ise, hissettiklerinle ilgili sıkıntılarını ciddiye almanı öneriyorum.
Tamam, halloldu gibi düşüncelerle geçiştirme.

1- Ailene daha fazla zaman ayır.
2- Sevdiğin ve birlikte olduğunda seni mutlu eden arkadaşlarınla ya da büyüklerinde daha fazla ol.
3- Kendini sev, kendine güven. Kendisiyle barışık olmayan insan, hiç kimseyle hatta hayatla da barışık olmaz.
4- Dünya klasiklerinden başlamak üzere yaşına uygun olarak bol bol kitap oku.
5- Seviyesiz, kavgacı, gürültücü insanlardan uzak durmaya çalış.
6- Yalnız kalma.
7- Nefsine ağır gelen şeyleri yap.
8- İnsanlara yardım et,
9- Elinde bir simit var ise yoksul biriyle paylaş.
10- Arada bir mezarlıkları ziyaret et ve özellikle mezar taşlarında yer alan yazıları oku.
11- Çok sevdiğin bir arkadaşına hediye al(Nefsine zor gelen bir hediye olsun, ilk önce zorlanırsın sonra bu seni çok mutlu eder)
12- Sabit fikirli olma, insanları sev, sevmeye çalış, insanlara saygılı davran.
13- İnsanları şiddetli bir şekilde eleştirme, olumlu yanlarını gör, güzelliklerini gör ve onları dile getir.
14- Bardağın boş tarafını değil, her zaman dolu yanını gör.
15- Kendinden yukarıdakilere bakarak üzülme, kendine aşağıda olanlara bakarak mutlu ol.
16- Daima sevdiğim işleri yap, başkalarının hayatını yaşama.

Unutma ki; fizik olarak açlığımızı doyurmamız nasıl gerekiyor ise
ruh olarakta onun açlığını doyuracak şeyler yapmamız bizim mutluluğumuzun ve sağlıklı yapımızın daha da dengeli olmasını sağlar.

Şu anda aklıma gelip te yazabildiklerim bunlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: emreexxl
emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Ilgin için teşekkür ederim dostum.Şaka gibi bi amacım yoktu,onlar o an hissettiğim şeylerdi.Yazdıklarının hepsini dikkate aldım tekrar teşekkürler.O günden sonra ruh halim iyiye gitti.Şu an için öyle şeyler hissetmiyorum.
Dikkate almanıza memnun oldum.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Arkadaslarinla ailenle filan daha fazla zaman gecirmeni oneririm cok fazla yanliz kalirsan herseyi dusunebilirsin

Üst Alt