8.1 Erişim Sorunu

 • 27 Temmuz 2014
 • 711 Okunma
 • 10 Cevap

 1. Arkadaşlar kusura bakmayın açmak zorundaydım. Önceden bu konu bana yardımcı olmuştu Haber - WP 8.1 Vodafone Erişim Sorununun Çözümü İçeride! - MaxiCep yaptım sorunsuz oldu ama son birkaçgun once telefon internete girmemeye başladı daha paketimde yeni bazen kapsama alanı dışında diyor ama şuan fu ll çekiyor ilçede de internete girmiyor ana konularada yazdım kimse yardımcı olmadı internette araştırdım bulamadım mh aradım yuzume kapattı bişiler dedi skandal ya rezillik.. :vur
   


  Yazan: Secret Light
  Mobil cihaz ile gönderdi
 2. Ayarlar>Hakkında kısmından telefonu sıfırlayıp aynı ayarları tekrar yapmayı denediniz mi?
  Eğer sorun yazılımsal ise, bu şekilde düzelmesi gerekir.
  Donanımsal ise zaten servise vermekten başka çareniz yok.
   
  Samedbeyy bunu beğendi.
 3. Denedim ama olmuyor ama turkcell hat takınca rahat internete giriyor ne saçma birşey anlamadım.[DOUBLEPOST=1406479351,1406478691][/DOUBLEPOST]Allahım kafayı yiyeceğim ya tekrar Turkcelle mi geçiyim napıyım?
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. Bende de avea da sorunm var. H+ çekmesine rağmen internete hiç girmiyor, şebekeyi açtıktan 5 10 daklika sonra girmeye başlıyor.
   
 5. Başkasında aynı sorun var mı bilmiyorum ama benim Avea'da ara sıra yaşadığım sorun çok ilginç.
  Şebeke var gibi görünüyor ama arama yapmaya çalışınca "arama bitirildi" diyor, mesaj göndermeye çalışınca "mesaj gönderilemedi" diyor. (Sürekli 3G'de kullanıyorum)
  Ayarlar'a girip "Hücresel+SİM" kısmından ayarı 2G'ye alıp ana menüye dönmeden tekrar 3G yapıyorum.
  Sorun düzeliyor.
  Dediğim gibi ara sıra oluyor bu sorun :hmmm
   
 6. Bende internete girerken girmeme sorunu oluyor ayrıca dediğiniz gibi çok nadir bir şekilde mesaj atarken, 3g çekmesine rağmen atar atmaz ''mesaj gönderilemedi'' diyor. Mesaj sorunu neyse de internet sorunu çok kötü
   
 7. Aveada bende geçen günlerde H ile bağlanabiliyordu ama E ile bağlanamıyordu. İki gün sonra düzeldi. Şebeke tam çekmesine rağmen E ile bağlanamamıştı. Bugün de şarjım bitmeden önce bağlandığım wifi ağına bağlanamamaya başladı. 8e dönmeyi düşünüyorum
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 8. Dönmenizi tavsiye etmem.
   
 9. Kvk ile goruştum operatorunuzle gorusun diyor vodofone ise telefonunu wp8 e dusurun diyor bilgisayarım yok nasıl yapıcaksam artık fu ll çekiyor hatta internetide kullanıyor ama girmiyor
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 10. WP8.0'a dönmek için bir bilgisayara ve Nokia Recovery Tools uygulamasına ihtiyacınız var.
  Ayrıca kullanacağınız bilgisayarda Nokia Recovery Tools uygulaması tarafından öncelikle Rom indirme işlemi yapılacağından, bilgisayarın iyi bir internet bağlantısı olmalı.

  Öncelikle ayarları didik didik ederek, şebeke bağlantı ayarlarını kurcalayarak bir şekilde çözmeye çalışın bence.
  Aslında Vodafone buna bir çözüm bulmak zorunda.

  Her neyse, çözemezseniz son çare olarak bir tanıdığınızın bilgisayarını kullanarak WP8.0'a dönersiniz.
  Resmi WP8.1 yayınlanana kadar bazı özelliklerden mahrum kalacaksınız ama zaten güncellemenin de eli kulağında.
  Eğer resmi WP8.1 güncellemesinden sonra da internet problemi yaşarsanız bu defa Vodafone'u Nokia'ya şikayet edebilirsiniz.
   
  Samedbeyy bunu beğendi.
 11. Teşekkürler ederim çok yardımcı oldunuz iyike varsınız yaa :) yapıcak birşey yok artık Wi-Fi ile internete girmeye çalışıcagım guncelleme gelene kadar buarada bayramınızı kutlarım :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 01:32