Öneri 8.1 Erişim Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
8.1 Erişim Sorunu
Arkadaşlar kusura bakmayın açmak zorundaydım. Önceden bu konu bana yardımcı olmuştu Haber - WP 8.1 Vodafone Erişim Sorununun Çözümü İçeride! - MaxiCep yaptım sorunsuz oldu ama son birkaçgun once telefon internete girmemeye başladı daha paketimde yeni bazen kapsama alanı dışında diyor ama şuan full çekiyor ilçede de internete girmiyor ana konularada yazdım kimse yardımcı olmadı internette araştırdım bulamadım mh aradım yuzume kapattı bişiler dedi skandal ya rezillik.. :vur

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar kusura bakmayın açmak zorundaydım. Önceden bu konu bana yardımcı olmuştu Haber - WP 8.1 Vodafone Erişim Sorununun Çözümü İçeride! - MaxiCep yaptım sorunsuz oldu ama son birkaçgun once telefon internete girmemeye başladı daha paketimde yeni bazen kapsama alanı dışında diyor ama ilçede de internete girmiyor ana konularada yazdım kimse yardımcı olmadı internette araştırdım bulamadım mh aradım yuzume kapattı bişiler dedi skandal ya rezillik.. :vur:

Ayarlar>Hakkında kısmından telefonu sıfırlayıp aynı ayarları tekrar yapmayı denediniz mi?
Eğer sorun yazılımsal ise, bu şekilde düzelmesi gerekir.
Donanımsal ise zaten servise vermekten başka çareniz yok.

• Beğen
Tepkiler: Samedbeyy
Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar>Hakkında kısmından telefonu sıfırlayıp aynı ayarları tekrar yapmayı denediniz mi?
Eğer sorun yazılımsal ise, bu şekilde düzelmesi gerekir.
Donanımsal ise zaten servise vermekten başka çareniz yok.

Denedim ama olmuyor ama turkcell hat takınca rahat internete giriyor ne saçma birşey anlamadım.Allahım kafayı yiyeceğim ya tekrar Turkcelle mi geçiyim napıyım?

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Bende de avea da sorunm var. H+ çekmesine rağmen internete hiç girmiyor, şebekeyi açtıktan 5 10 daklika sonra girmeye başlıyor.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bende de avea da sorunm var. H+ çekmesine rağmen internete hiç girmiyor, şebekeyi açtıktan 5 10 daklika sonra girmeye başlıyor.

Başkasında aynı sorun var mı bilmiyorum ama benim Avea'da ara sıra yaşadığım sorun çok ilginç.
Şebeke var gibi görünüyor ama arama yapmaya çalışınca "arama bitirildi" diyor, mesaj göndermeye çalışınca "mesaj gönderilemedi" diyor. (Sürekli 3G'de kullanıyorum)
Ayarlar'a girip "Hücresel+SİM" kısmından ayarı 2G'ye alıp ana menüye dönmeden tekrar 3G yapıyorum.
Sorun düzeliyor.
Dediğim gibi ara sıra oluyor bu sorun :hmmm

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Başkasında aynı sorun var mı bilmiyorum ama benim Avea'da ara sıra yaşadığım sorun çok ilginç.
Şebeke var gibi görünüyor ama arama yapmaya çalışınca "arama bitirildi" diyor, mesaj göndermeye çalışınca "mesaj gönderilemedi" diyor. (Sürekli 3G'de kullanıyorum)
Ayarlar'a girip "Hücresel+SİM" kısmından ayarı 2G'ye alıp ana menüye dönmeden tekrar 3G yapıyorum.
Sorun düzeliyor.
Dediğim gibi ara sıra oluyor bu sorun :hmmm
Bende internete girerken girmeme sorunu oluyor ayrıca dediğiniz gibi çok nadir bir şekilde mesaj atarken, 3g çekmesine rağmen atar atmaz ''mesaj gönderilemedi'' diyor. Mesaj sorunu neyse de internet sorunu çok kötü

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Aveada bende geçen günlerde H ile bağlanabiliyordu ama E ile bağlanamıyordu. İki gün sonra düzeldi. Şebeke tam çekmesine rağmen E ile bağlanamamıştı. Bugün de şarjım bitmeden önce bağlandığım wifi ağına bağlanamamaya başladı. 8e dönmeyi düşünüyorum

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Aveada bende geçen günlerde H ile bağlanabiliyordu ama E ile bağlanamıyordu. İki gün sonra düzeldi. Şebeke tam çekmesine rağmen E ile bağlanamamıştı. Bugün de şarjım bitmeden önce bağlandığım wifi ağına bağlanamamaya başladı. 8e dönmeyi düşünüyorum

Dönmenizi tavsiye etmem.

Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
Kvk ile goruştum operatorunuzle gorusun diyor vodofone ise telefonunu wp8 e dusurun diyor bilgisayarım yok nasıl yapıcaksam artık full çekiyor hatta internetide kullanıyor ama girmiyor

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Kvk ile goruştum operatorunuzle gorusun diyor vodofone ise telefonunu wp8 e dusurun diyor bilgisayarım yok nasıl yapıcaksam artık fu ll çekiyor hatta internetide kullanıyor ama girmiyor

WP8.0'a dönmek için bir bilgisayara ve Nokia Recovery Tools uygulamasına ihtiyacınız var.
Ayrıca kullanacağınız bilgisayarda Nokia Recovery Tools uygulaması tarafından öncelikle Rom indirme işlemi yapılacağından, bilgisayarın iyi bir internet bağlantısı olmalı.

Öncelikle ayarları didik didik ederek, şebeke bağlantı ayarlarını kurcalayarak bir şekilde çözmeye çalışın bence.
Aslında Vodafone buna bir çözüm bulmak zorunda.

Her neyse, çözemezseniz son çare olarak bir tanıdığınızın bilgisayarını kullanarak WP8.0'a dönersiniz.
Resmi WP8.1 yayınlanana kadar bazı özelliklerden mahrum kalacaksınız ama zaten güncellemenin de eli kulağında.
Eğer resmi WP8.1 güncellemesinden sonra da internet problemi yaşarsanız bu defa Vodafone'u Nokia'ya şikayet edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Samedbeyy
Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
WP8.0'a dönmek için bir bilgisayara ve Nokia Recovery Tools uygulamasına ihtiyacınız var.
Ayrıca kullanacağınız bilgisayarda Nokia Recovery Tools uygulaması tarafından öncelikle Rom indirme işlemi yapılacağından, bilgisayarın iyi bir internet bağlantısı olmalı.

Öncelikle ayarları didik didik ederek, şebeke bağlantı ayarlarını kurcalayarak bir şekilde çözmeye çalışın bence.
Aslında Vodafone buna bir çözüm bulmak zorunda.

Her neyse, çözemezseniz son çare olarak bir tanıdığınızın bilgisayarını kullanarak WP8.0'a dönersiniz.
Resmi WP8.1 yayınlanana kadar bazı özelliklerden mahrum kalacaksınız ama zaten güncellemenin de eli kulağında.
Eğer resmi WP8.1 güncellemesinden sonra da internet problemi yaşarsanız bu defa Vodafone'u Nokia'ya şikayet edebilirsiniz.

Teşekkürler ederim çok yardımcı oldunuz iyike varsınız yaa :) yapıcak birşey yok artık Wi-Fi ile internete girmeye çalışıcagım guncelleme gelene kadar buarada bayramınızı kutlarım :)