Haber WP 8.1 Vodafone Erişim Sorununun Çözümü İçeride!

Sponsorlu Bağlantılar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
WP 8.1 Vodafone Erişim Sorununun Çözümü İçeride!
Wİndows Phone 8.1 yükledikten sonra erişim noktasına girdim ve herşey birdenbire devre dışı oldu.Ve hala internete ve mms'e giremiyorum.VE çözümü buldum.Fakat internet oluyor bu seferde MMS olmuyor.
1-)Ayarlar'dan Erişim noktasına giriniz.
2-)Artı yani ekleye basınız.
3-)Sadece bu ayarları giriniz ve MMS'e hiçbir şey girmeden kaydediniz.
Vodafone Internet :
Bağlantı Adı:Vodafone Internet
İnternet APN:
Erişim Noktası Adı:
internet
Kullanıcı Adı:vodafone
Parola:vodafone
Proxy Adresi:Hiçbir şey yazmayın.
Proxy Bağlantı Noktası:Hiçbir şey yazmayın.
Ağ Türü:IPv4
Kimlik Doğrulama Türü:PAP
MMS APN Kısmına hiç karışmayınız
Yatığınız şeyleri kaydediniz.

4-)Telefonu kapatıp yeniden açınız.
5-)Yaptığınız erişim noktasına ayarlardan girin ve aktif edin sorununuz çözülecektir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: saynesim, cemil baba ve bulutsuzgece

Dejavuex

Dejavuex

Üye
Malesef aynı sorunu yaşıyorum ve çözemedim delirmek üzereyim.Tekrar deniyorum.

halepli

Üye
Benimde sorunum buydu musait olduğımda deneyecemYaptım oldu teşekkürler

Dejavuex

Dejavuex

Üye
Bi kaç kere silip denedim oldu şuan

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Vodafone kullanıpta Windows Phone 8.1'e geçen arkadaşlar sorunlar yaşadı. Ben de bu sorunu çözmek için epey uğraştım ve manuel bağlantı ayarlarında çözümü buldum:
1-Öncelikle ayarlara girelim,erişim noktasına tıklayalım.
2-Alt tarafta bulunan + işaretine tıklayarak manuel internet ayarlarımızı girelim.
3-Bağlantı Adına, Vodafone Internet ;Erişim noktası adına internet diyelim,Kullanıcı adına vodafone(hepsi küçük),Parolaya ise yine vodafone(hepsi küçük) yazalım.
4-Proxy adresi,proxy bağlantı noktası boş kalsın, ağ türünü ıPv4 yapalım.
Dediğim ayarları yaptıktan sonra yeni yarattığınız Vodafone Internet'in üstüne tıklayıf aktif edin. Bunları yaptıktan sonra aynı şekilde mobil bağlantıyı açarak internete bağlanabilirsiniz. Devamında MMS ayarları bulunmakta onları yapmak isteyenler için devamını verelim:
5-Vodafone Internet adlı manuel yarattığımız ayarlara girelim ve MMS APN'nin sağında bulunan aşağı doğru duran oka tıklayalım.
6-MMS erişim noktası adına MMS yazalım,Kullanıcı adına vodafone(hepsi küçük),parolaya vodafone(hepsi küçük) yazalım.
7-MMSC noktasına yazalım ve kaydedelim.

• Beğen
Tepkiler: cemil baba
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Konuyu görmedim, aratıncada çıkmadı oysa :/ Artı olarak MMS ayarlarını verdim sadece,konular birleştirilebilir ya da kapatılabilir.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Konular birleştirilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Maalesef olmuyor. Olmadığı gibi eklediğim ayarıda silemiyorum.

HeroMR

HeroMR

Üye
Kısa bir süre önce Bağlantı Noktası uygulamasına günelleme geldi ve sorun çözüldü :)

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
byibo

byibo

Üye
Arkadaşlar vodafone kullananlar için kendim denedim olumlu sonuç aldım

ilkolarak sayfasına giriyoruz
telefonumuzdan S yazıp 7000 gönderiyoruz şifremizi alıyoruz
sonra telefon ayar bölümünden cihaz ayarları ve orda yeşil butona tıklıyoruz ve ekrana bu aşağıdaki görüntü gelicek;

ordan telefon markası ve modelimizi ve hangi ayarı istiyorsak gönder diyoruz yaklaşık 30 saniye içinde ayar cep telefonumuza geliyor sorulan pin:1234 yazıyoruz ve otomatik kaydediyor sonra telefonumuzu yeniden başlatıyoruz hepsi bu :)

• Beğen
Tepkiler: cemil baba
SLH.55

SLH.55

Üye
yaptım gönder diyorum altda bilgi yazıyor,telefona gelen giden yok :D

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation
byibo

byibo

Üye
ilginç kendim denedim geldi :allalla:

byibo

byibo

Üye
Giriyorum telefon modelini otomatik kendi seçiyor.Şimdi farklı model seçim yollamaya çalışım :D
Edit : Sonuç olumsuz :)
bende öyle birşey olmuyor telefon markasını modelini hepsini kendim seçiyorum şimdi baktım durum aynı
bunlarda caps

cemil baba

cemil baba

Üye
Arkadaşlar vodafone kullananlar için kendim denedim olumlu sonuç aldım

ilkolarak sayfasına giriyoruz
telefonumuzdan S yazıp 7000 gönderiyoruz şifremizi alıyoruz
sonra telefon ayar bölümünden cihaz ayarları ve orda yeşil butona tıklıyoruz ve ekrana bu aşağıdaki görüntü gelicek;

ordan telefon markası ve modelimizi ve hangi ayarı istiyorsak gönder diyoruz yaklaşık 30 saniye içinde ayar cep telefonumuza geliyor sorulan pin:1234 yazıyoruz ve otomatik kaydediyor sonra telefonumuzu yeniden başlatıyoruz hepsi bu :)
bende de aynı sorun olunca kara kara düşünmeye başlamıştım ne yapacağım diye. nasıl olduysa aklıma geldi, girdim ayarları gönderdim, zahmetsizce hallettim. ama benden şifre istemedi.
ayrıca güzel paylaşım. konuyu açana da bu mesajı yazan arkadaşa da :tşk:. bilmeyenler için faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: byibo
Secret Light

Secret Light

Üye
Arkadaşlar bunu yaptım ama mesela artık maxicep WP uygulamasına girmiyor nedense anlamadım internet baglantınızı kontrol edin diyor ve sanki vodofoneye geçince internet hızında dusme yasadım 2g

Üst Alt