7 Gün 5 Soru Yarışması// Yarışma Başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Hazırım :kop:

ka_za

ka_za

Üye
Sorumu geldi diye bi heycanla açtım bende

Kayahan14

Kayahan14

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar sorular google da kolay kolay bulabileceğiniz sorular değil :)

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Biz buluruz :pro:

Nedensiz-Sebebsiz

Nedensiz-Sebebsiz

Üye
bekliyoruz :)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Bilmiyorum dediysen kesin cikiyorur :ehe

.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
bence 12den sonra sorcani solememen gerekirdi bikac kisi sormaz zaten diye dusuncekti :)

Mhmmd Ali

Mhmmd Ali

Üye
Herkese Başarılar dilerim

Kayahan14

Kayahan14

Üye
    Konu Sahibi

Yarışmanın ve günün ilk sorusu

Uyuşturucu belası bugün özellikle gelişmiş ülkelerin toplumlarını tehdit eden bir konumdur.
Bunun için ülkeler gençlerini böyle bir beladan kurtarmak için büyük çaba sarf edip yüklü miktarlarda para
harcamaktadırlar. Buna rağmen batılı ülkelerin bir çoğunluğunun ruhen boşlukta bulundukları ve bu boşluğu
gidermek için değişik yollara başvurdukları bilinmektedir. Yapılan istatistikler ABD'de gençlerin % 35'ine
yakınının, Avrupa'da okul çağındaki her çocuğun 7 tanesinde birinin yakalandığı uyuşturucu müptelalığı
önceleri esrar denen uyuşturucu ile başlamakta, daha sonra dozu artırarak eroin, morfin ve LSD gibi daha
kuvvetli uyuşturucularla devam etmektedir. İşin ilginç yanı bu uyuşturucuların bitkilerden elde ediliyor olmasıdır.
Yine uyuşturucu çeşitlerinden birisinin yapılmasında kullanılan, daha önce Türkiye'de çokça yetiştirilen fakat
ABD'nin baskısıyla yetiştirilmesi kontrollü olarak azaltılan ve dış kozalağı çizilerek oradan çıkan sütten
uyuşturucu elde edilen bitkinin adı nedir?

Nedensiz-Sebebsiz

Nedensiz-Sebebsiz

Üye
haşhaş

ka_za

ka_za

Üye
Hashas
Gec kaldim :confused:

Nedensiz-Sebebsiz

Nedensiz-Sebebsiz

Üye