Telefon Tavsiyesi 650 lira civarında şık, foto kalitesi iyi telefon tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sendromkaan

Sendromkaan

Üye
    Konu Sahibi
650 lira civarında şık, foto kalitesi iyi telefon tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba,

Telefondan(hatta teknolojiden) pek anlamam. O yüzden yanlış ya da saçma şeyler söylersem mazur görün.

Önceden Nokia 3250 kullanıyordum. Şimdi telefonumu değiştirmek istiyorum. Açıkçası 3250'deki ses sistemi diğer telefonlarda var mı bilmiyorum ama o kalitede ya da daha iyi olursa sevinirim.

Kesinlikle fotoğraf çektiğimde kaliteli görüntü sağlamalı arkadaşlar. Alma sebeplerim arasında fotoğrafın önemli bir yeri var. Videosu da güzel olursa on numara olur.

3G teknolojisini pek bilmiyorum. Ama sadece görüntülü konuşmaya yarıyorsa gerek yok. Farklı işlevleri varsa, işime yarar, 3G olursa da iyi olur.

Arkadaşlar kapağı kayan telefonlar ayrı bir hoşuma gidiyor. Öyle bir telefon olursa ayrı güzel olur ama tabii ki de çok önemli bir gereksinim değil. Benim için önemli olan, şık durması, fotoğrafının gerçekten kaliteli olması, sıkıldığımda oyun moyun oynayabileceğim, film izleyebileceğim bir telefon.

Arkadaşlar 650'yi geçen önerilerinizin tahmini fiyatlarını söylerseniz sevinirim. Belki aşırı zorlamayla o miktarı çıkarabilirim.

Odysseus

Odysseus

Üye
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Size iki tavsiyem olacak. Birincisi Nokia N79. Son dönemlerin en gözde cihazlarından birisi. Bunun dışında da dokunmatik ekran düşünürseniz Samsung i900 Omnia tavsiye ederim. Omnia'lar yaklaşık 800 TL civarı ama parasının hakkını veriyor.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
N82,N78,5800,N79 düşünebilirsin..

Sendromkaan

Sendromkaan

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Size iki tavsiyem olacak. Birincisi Nokia N79. Son dönemlerin en gözde cihazlarından birisi. Bunun dışında da dokunmatik ekran düşünürseniz Samsung i900 Omnia tavsiye ederim. Omnia'lar yaklaşık 800 TL civarı ama parasının hakkını veriyor.

Öncelikle teşekkürler. Bana N82 konusunda tavsiyeler gelmişti, N79'dan ziyade. N79 almaktansa N82 almak daha iyi gibi geliyor. Üstelik gayet iyi bir sitede N82'nin, N95 8GB ile karşılaştırıldığını ve üstün tarafının belirli noktalarda çok bariz ve faydalı olduğu kanısına ulaştım. Diğer önerdiğiniz modele bakıyorum.

zibidi39

zibidi39

Üye
n73

|-ERKAN-|

|-ERKAN-|

Üye
n82,n79 olabilir.kızaklı istiyorsan ikinci el n96 :oke:

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
1 haftalık N85ler oluyor kesinlikle tavsiye ederim ne ararsan var oled ekran cabası.
ggde ve sahibinden'e bak kesin vardır

Sendromkaan

Sendromkaan

Üye
    Konu Sahibi
n82,n79 olabilir.kızaklı istiyorsan ikinci el n96 :oke:

Valla akşamdan beri n82 ve n79'u araştırıyorum, karşılaştırıyorum. Benim istediğim foto kalitesi n79'da yok. Bu sebepten direk eledim gibi artık.

N73 düşünmüyorum.

Arkadaşlar 2. el pek istemiyorum ama daha fazla tavsiye işimi görür. Belki düşünebilirim.

jackalx_06

jackalx_06

Üye
n82 al bence her yönüyle iyi.

Sendromkaan

Sendromkaan

Üye
    Konu Sahibi
Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
kardeş N82 yi düşün bence kullandım ve kullandığım telefonlar içinde 5800 hariç en süper telefondu..

Catty

Catty

Emekli Yönetici
HTC'nin kaliteli telefonları var , araştır derim.

kralxxx

kralxxx

Üye
kardeş sen git bi n95 8gb al gerisini boşver ha program yüklemeceksen kabalıktan hoşlanmıyosan bişey diyemem ama n97 ile n96 dan sonra en iyi tel n95 8gb ne n79 nede n85

Anıl Umut

Emekli Yönetici
5730 XpressMusic veya n79:oke:
İkisi de kayar kapaklı

Sendromkaan

Sendromkaan

Üye
    Konu Sahibi
kardeş N82 yi düşün bence kullandım ve kullandığım telefonlar içinde 5800 hariç en süper telefondu..

Hocam, sen bunu deyince bir merak içinde 5800'e de bakayım dedim. Ama kamerasının tatmin edici olmadığını gördüm. N97 zaten çok pahalı. Yorum şu :

- Telefonun en kötü özelliği kamerası. 3.2 Megapiksel Carl Zeiss optiği falan denince kafanızda farklı şeyler şekillenebilir. 5800'ün çok küçük bir sensörü var. Bunun için iç mekan çekimlerinde hem fotoğraflar hem de videolar çok gürültülü (noise'lı) oluyor. Ben şahsen bunu tahmin ederek aldım aleti, o yüzden hayal kırıklığı içerisinde değilim. Ama kamera olayı sizin için önemliyse, başka bir telefon almayı düşünün, ya da N97'yi bekleyin, onda malzemeden pek çalamazlar

Arkadaşlar kamera benim için en önemli özelliklerden biri. Bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.

@Üye Gribi

HTC işi olmaz hocam. Ben Nokia'dan sonra Samsung, Sony Ericsson'a bile zor yaklaşıyorum.:)

@kralxxx

Hocam, o alet de 1000 lira civarında maalesef.

@Anıl Umut

5730'a baktım, TR'de pek tutulmadı, 5800 alın diyorlardı. 5800'ün de kamerası kötüymüş. Yani gene N82'ye kalıyorum sanırım. Gerçi süper telefonmuş, öyle diyorlar ama.

--------------- Ekleme ---------------

Devam.

chupper67

Üye
bence n82 al şahsen kendim kullanıyorum.zifir karanlıkta bile çok net fotolar çekebiliyor.ama malesef çoğu yerde stokta yok.ben darty den aldım 579 tl ye.her şeyi ile 4 dörtlük tavsiye ederim.

Sendromkaan

Sendromkaan

Üye
    Konu Sahibi
bence n82 al şahsen kendim kullanıyorum.zifir karanlıkta bile çok net fotolar çekebiliyor.ama malesef çoğu yerde stokta yok.ben darty den aldım 579 tl ye.her şeyi ile 4 dörtlük tavsiye ederim.

Hocam, Darty için çok sorunlu diyorlar. N82 alanlarda arıza çıkmış ve teknik servis 2 aydır halletmemiş bile. Sende durum nedir acaba? Ne zaman aldın? Teknik servisi nasıl biliyor musun?

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
Hocam, Darty için çok sorunlu diyorlar. N82 alanlarda arıza çıkmış ve teknik servis 2 aydır halletmemiş bile. Sende durum nedir acaba? Ne zaman aldın? Teknik servisi nasıl biliyor musun?

n82 özellikler bakımından gayet güzel bi telefon istediğiniz bir fiyata bulabilirsiniz inşallah.

bu arada garanti olarak nokialar genel anlamdan clup nokia garantisi içinde oluyor bulunduğunuz şehirde herhangibi clup nokia ya giderseniz fatura vs herhangibirşey sormadan ilgileneceklerdir.
(tabi bu dartynin sattığı teefonlar bunun dışındaysa bilmiyorum) iyi alışverişler.

harbiyelim

Üye
bencede N79, madem fotoğraf sizin için bu kadar önemli n79un 5 megapiksel resim çekme özelliği mevcut, resimlere ise birçok şekilde müdahale edebilme seçenekleri mevcut, diğer özelliklerini saymakla bitmiyor, çok fazla fonksiyonu olan bir model, yine de tercih senin arkadaşım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt