5800'ınıza yeni bir klavye![Baidu 2.0.2] Türkçe karakter destekli mini ve qwerty!

Sponsorlu Bağlantılar

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi
İlk mesaj güncellendi.

Bazı FW'lerde çalışmama sorunu tamamen çözüldü!!

CilginTurk1

CilginTurk1

Üye
Hocam bende bir skin var iphone skini ama içinde çince yerler var.Sen bunu düzenleyebilir misini ? (Skin'i baidu'nun sitesinden indirdim)

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi
PM'den yollasana skin'i. Bir bakayım :)

OzzBozz97

Üye
Opera Mobile de sorun çıkarır mı çok hoş bir klavye umarım dayhand gibi sıkıntılar yaratmaz :D

mertmervess

Üye
*Tamm sorun çözüldü

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi
Opera Mobile de sorun çıkarır mı çok hoş bir klavye umarım dayhand gibi sıkıntılar yaratmaz :D

Hocam opera mobile'da da sorun çıkarmıyor :oke: Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum programın çalışmadığı bir yer yok :) Sorunu yok kısacası :oke: Operada her yerde kullanmak istiyorsanız sadece opera'dan bir ayar yapmanız gerekli :)

mc.a

mc.a

Üye
Bi özellikte benden ,
herhangi bir yazıyı seçtiğimizde yine çince birşeyler çıkıyor. Bunlar sırasıyla yukardan aşağı : Kopyala , Kes , Yapıştır.
4. seçeneği çözemedim :D

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi
4. seçenek o kelimeyi sözlüğe eklemek için kullanılıyor ancak malesef türkçe karakterli kelimeleri kabul etmiyor. Ki zaten şu an için sözlük kapalı. Kullanılamıyor. ;)

CilginTurk1

CilginTurk1

Üye

Bu sorunlar çözebilirmiyiz ?

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi

Birinciye bakacağım. İkinci için klavyeyi sağdan sola doğru sürükle, yan taraftan aynı klavyeden bir tane daha gelecek. Üçüncü konuda yazıyor, ek seçeneklerde üçüncü seçenek.

mc.a

mc.a

Üye

birinci için sağ üstte 4 yönlü ok var oradan tut sürükle :oke:

erdi_s

erdi_s

Üye
Usta eline saglik cok guzel bi calisma. Mesaj yazarken cumleye otomatik olarak buyuk harfle baslamiyo. bunu duzeltmek icin bi ayar var mi yoksa programdan kaynaklanan bi problem mi

CilginTurk1

CilginTurk1

Üye
Birinciye bakacağım. İkinci için klavyeyi sağdan sola doğru sürükle, yan taraftan aynı klavyeden bir tane daha gelecek. Üçüncü konuda yazıyor, ek seçeneklerde üçüncü seçenek.
Tamam çok teşekkur ederim.Bir de su problemımız var.Bana gore Baidunun kendi klavyesi daha rahat geliyor.Açık rahat birde tuşları daha buyuk.Ama bu klavyede bir kaçtane çince yazılar var.Örn: En alltta sol iki tuş filan bunları duzeltemez mıyız ?

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi
Usta eline saglik cok guzel bi calisma. Mesaj yazarken cumleye otomatik olarak buyuk harfle baslamiyo. bunu duzeltmek icin bi ayar var mi yoksa programdan kaynaklanan bi problem mi

Valla bildiğim kadarıyla programın böyle bir özelliği yok. Ancak Çince olmasından dolayı bilgim sınırlı. Öyle bir şey bulamadım şimdiye dek, ama bulursam konuya eklerim :oke:

birinci için sağ üstte 4 yönlü ok var oradan tut sürükle :oke:

Teşekkürler bilgi için ancak bu geçici bir çözüm, daha kalıcı bir yöntem sunacağım yakında.

Tamam çok teşekkur ederim.Bir de su problemımız var.Bana gore Baidunun kendi klavyesi daha rahat geliyor.Açık rahat birde tuşları daha buyuk.Ama bu klavyede bir kaçtane çince yazılar var.Örn: En alltta sol iki tuş filan bunları duzeltemez mıyız ?

Birkaç güne kadar alfasayısal klavye ile birlikte bu temayı da Türkçe bir şekilde ekleyeceğim.

erdi_s

erdi_s

Üye
Eyvallah kardes bekliyorum eline saglik

Braveheart_84

Braveheart_84

Üye
kardeş Allah razı olsun çok makbule geçti ellerin dert görmesin teşekkürler

sacitgfb

sacitgfb

Üye
kardeş ya sertifika hatası veriyo napacaz şimdi :hmmm

mc.a

mc.a

Üye
opera veya uc browserda klavyeyi kullanıp , browserı kapatmadan mesajlara döndügümde klavyeyi kullanamiyorum. direk kaptiyor mesjlari .s

frkndgr

Üye
    Konu Sahibi
opera veya uc browserda klavyeyi kullanıp , browserı kapatmadan mesajlara döndügümde klavyeyi kullanamiyorum. direk kaptiyor mesjlari .s

Opera'da olduğuna emin misiniz? Şimdi opera ile denedim ve bir sorun olmuyor ancak UC'yi uygun bir zamanda deneyeceğim.

Üst Alt