5800 Yeni Ev Ekranı: BlueSpectrumHS

Sponsorlu Bağlantılar

TheWorldLord

Üye
    Konu Sahibi
5800 Yeni Ev Ekranı: BlueSpectrumHS
Merhaba arkadaşlar. Yabancı bir forumda çok güzel bir ev ekranı paylaşmışlar. f@tih abi benden rica etti bende ev ekranını türkçeleştirdim ve yeni iconlar ekledim. Yanlız bu ev ekranını malesef f@tih abinin v3.5 sürümlü modlu firmwaresi gibi samsung omnia ev ekranını yani hafıza kartındaki gadget.swf dosyası ile çalışan firmware ile hacklenmiş olmalıdır. Bu özellik sonradan .sis olarak yüklenemiyor malesef. Böyle bir firmwareyi yüklemek isterseniz : http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...stil-omnia-hs-format-hack-mod-jaf-370581.html Bu linke bakabilirsiniz Yanlız dikkat edin v51 e ait hack dosyası 46. sayfada yanlışlıkla downgrade etmeyin zaten 2-3 güne bu fwnin v4.0 olanı çıkıyor çok şahane bir cfw olucak:ehe Ve malesef bu ev ekranına sadece 12 kısayol eklenebiliyor. 6 tane sağ tarafa 6 tane sol tarafa.
Buyrun bunlar SSler:

Buyrun link:

Gelelim anlatımına. Arkadaşlar verdiğim linkte 2 resim 1 klasör 1 tane exe dosyası bir tane de gadget.swf miz var.

Kısayolları düzenlemek için kullanılan xml dosyaları bu BlueSpectrumHS klasörünün içinde. Bu xml dosyalarını telefonunuzun hafıza kartına BlueSpectrumHS adlı bir klasör açın ve bunun içine kopyalayın root dizinine atınca çalışmıyor:ehe
Wallpaper resmi üstteki resimlerdeki mavi arkaplan dosyası. Bunu telefon ayarlarından duvar kağıdı yaparsanız resimlerdeki gibi mavi arkaplanlı ev ekranı olur. Tabi isterseniz başka bir duvarkağıdı ekleyebilirsinz.
2. resim eğer ev ekranına yeni bir kısayol eklemek isterseniz icon resmi için bu iconset adlı resme bakabilrsiniz. Hafıza kartına atmanıza gerek yok bu iconlar swf dosyasında gömülü:oke:
Gadget.swf dosyası hafıza kartınızın root dizinine atılacak. Ve yüklendikten sonra telefonun 1 kereliğine mahsus kapatıp yeniden açılması gerekiyor.
Exe dosyasını anlatmaya gelirsek:

Bu dosya .netframework 4.0 olan pclerde kullanılabilir. zaten yoksa uyarı vericektir. .netframework yüklemek istemiyorsanız altta anlattığım şekilde manuel olarak yapabilirsiniz.

Programı açın üstteki gibi bir görüntü gelicek. browseden linkte verdiğim 3 farklı xml dosyasını içeren bir klasörü seçmeniz gerekiyor. Seçince böyle bir ekran gelicek:

Name yazan yerlere kısayolların ismini yazın türkçe karakterler desteklenmiyor bu yüzden büyük harf kullanımı sizin için daha rahat olucaktır. UID yazan yerlere uygulamaların uid numaralarını yazıcaksınız. bu numaraları AppUidViever programı ile bulabilirsiniz.
İcon yazan yerlere verdiğim rar dosyasının içindeki iconset.jpg dosyasından bakarak seçebilirsiniz
Side yazan yer ise kısayolun ne tarafta duracağına ait.
En alttaki show clock ve show bottom bar yazan yerler saatin ve bottom barın gösterilip gösterilmeyeceğine ait. Gösterilmesini istemiyorsanız yandaki ticki kaldırabilirsiniz.
Language yazan yer ise en alttaki 4 iconun isimlerini düzenlemenizi sağlayan yer.
Düzenlemenizi bitirince üstteki save XML ye tıklayın ve en başta seçtiğiniz klasördeki xml dosyalarına kaydedilsin:oke:
Ve sonrada bu xml dosyalarını BlueSpectrumHS klasörü içinde hafıza kartının root dizinine atın.
Dilerseniz bu xml dosyalarını manuel olarak yani metin editörü ile kendiniz de düzenleyebilirsiniz.
Config.xml dosyası içindekiler burada
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
    <showclock>1</showclock>
    <showbottombar>1</showbottombar>
</configuration>

Saat ve alt barın gösterilmesini istemiyorsanız 1 yazan yerleri 0 yapın.

Language dosyası burada
Kod:
<language>
    <dialer>Arama</dialer>
    <messages>Messajlar</messages>
    <contacts>Rehber</contacts>
    <menu>Menu</menu>
    <phone>Telefon</phone>
    <card>Card</card>
    <ram>Ram</ram>
    <signal>Sinyal</signal>
    <battery>Batarya</battery>
</language>
Düzenlenebilecek yerleri zaten ben türkçeleştirdim. Dilerseniz değiştirebilirsiniz.

Shortcuts dosyasına gelirsek:
Kod:
<configurations>
    <shortcuts>
        <showrcut position="left" uid="E48A4509" icon="BluetoothIcon">BTSwitch</showrcut>
        <showrcut position="left" uid="100058EC" icon="ConfigIcon">Ayarlar</showrcut>
        <showrcut position="left" uid="10281CAA" icon="WifiIcon">Wifi</showrcut>
        <showrcut position="left" uid="100058F8" icon="ProfilesIcon">Profiller</showrcut>
        <showrcut position="left" uid="10005903" icon="ClockIcon">Saat</showrcut>
        <showrcut position="left" uid="10005901" icon="CalendarIcon">Takvim</showrcut>        
        <showrcut position="right" uid="101F84EB" icon="FolderIcon">Dosya yöneticisi</showrcut>    
        <showrcut position="right" uid="10005A32" icon="ThemesIcon">Temalar</showrcut>        
        <showrcut position="right" uid="20001F63" icon="MapsIcon">Haritalar</showrcut>        
        <showrcut position="right" uid="1000590A" icon="PhoneIcon">Hizli arama</showrcut>                
        <showrcut position="right" uid="101F4CD5" icon="RegistryIcon">İşlem kaydı</showrcut>
        <showrcut position="right" uid="2002AA96" icon="WebIcon">Opera</showrcut>
    </shortcuts>
</configurations>
Showcut yazan yerler kısayolun ne tarafta duracağıdır. Uid yazan yer uygulamaların uid numarasıdır. İcon ise iconset dosyası içindeki icon resimlerinin isimlerinin yer alacağı yerdir. Büyük küçük harflere dikkat etseniz iyi olur. Bazılarını Türkçe olarak yazdığım yerler uygulama isimleridir. Harflerde Türkçe karakterler kullanmayın.Bu şekilde dosyaları editleyebilirsiniz. Bu şekilde toplam 14 tane kısayol ekleyebilirsiniz. Verdiğim exe dosyasında ise 12 tane editleyebilirsiniz. aslında bu şekilde 16 tane de editleyebilrsinz ancak iyi görünmüyor. Zaten widgetizer ile kendiniz özel widget ekleyebilirsiniz Arkadaşlar. Çalışmalarım bu yönde devam etmekte:eheAncak exe ile editlemek daha sağlıklı:oke: Ve ayrıca iconları sürükleyerek açıyorsunuz.

Yabancı forumdan okumak isteyenler

Emeği geçen herkese teşekkürler. mesajım için bi teşekkür etseniz yeterlidir. Linkler felan kırılırsa bir sorun olursa bana pmden ve buradan ulaşabilirsiniz:oke:
Yazım hatası varsa kusura bakmayın:ehe

• Beğen
Tepkiler: By_torque, sinanayba, orcusss ve 17 diğerleri

Aang67

Aang67

Üye
Konu yanlış yerde olmuş(moderatör abiii :ehe), ben açmıştım (SWF HS arşivi )ve doğruca Yazı ekran dil araçlarına gönderildi. Ayrıca ben Aang67 :ehe

Burada sana sözüm yok. Sakın yanlış anlama beni :)

AllEyesQnMe

Üye
Ben pek begenmedim. Paylaşımın için teşekkürler ama çok kalabalık bi ev ekranı. Göz alıcı ve çok karışık

emr-erock

emr-erock

Üye
ya programı açın demişsinde Programın ne adı nede linki var hangi program bu..

--------------- Ekleme ---------------

TheWorldLord bide bn omnianın ev ekranını telefonu hacklemeden yüklemek istiyorum. Yani orjinal fw ama sadece ev ekranını ekleceğiz v51 sürümüm..Bnm Ricamda Budur Abi :)

e:bulespecturmhs/rootbulue spectrum hs yazamıonda uzun uzun yazıon ....:bann::sopa:)::gun1::bottom::pokey::grrr:

malyasemin

Üye
ya programı açın demişsinde Programın ne adı nede linki var hangi program bu..

TheWorldLord bide bn omnianın ev ekranını telefonu hacklemeden yüklemek istiyorum. Yani orjinal fw ama sadece ev ekranını ekleceğiz v51 sürümüm..Bnm Ricamda Budur Abi :)

e:bulespecturmhs/rootbulue spectrum hs yazamıonda uzun uzun yazıon ....:bann::sopa:)::gun1::bottom::pokey::grrr:

Okuman yazman mı yok?
1) programı aç dediği verdiği download linkinden çıkan exe dosyası. Exe'yi en kolay olarak Windows işletim sisteminde yani bir bilgisayarda açabilirsin. Ama netframework 4.0 lazım.
2)başarabilirsen haber ver. Buyuk bir rekor olur bu.
3)e:bulespecturmhs/rootbulue spectrum hs ne ya? Uzun uzun anlattığı dediğin şey hafıza kartında BlueSpectrumHS klasoru açın demesiyse bırak onu okuyalım.
P.s. İnşallah anlamışsındır detaylı anlattım ama şimdi bunu da okumadan 1000 tane smiley koyup cevap verirsin.

mole70

Üye
teşekkür ederimdeneme yapyım uygulamaları değiştirdim fakat simgeleri nasıl değiştirebileceğimi anlamadım.herhangi bir resmi simge olarak gösterebilirmiyiz ayrıca resimleri nereye atacağım ve uzantıları ne olacak(jpg-gif ico. vs)ve sadece adını yazmak yetiyormu teşekkür ederim

bbkr630

bbkr630

Üye
kardeş teşekkürler

mangdaşire

mangdaşire

Üye
bunla hiç ugraşmaya gerek yok aoratsu yetiyoda artıyo pluscepte görmüştüm teli hacklemeye gerek yok sadece sertifikalıcan.onun haricinde kısayollardan duvarkagıdı görünmüyo dedigin anda kısayolları tutup yukarı dogru sürüklücan kullancagın zamanda aşagı sürüklücen basit.:birak::birak::birak:

Ferzan

Ferzan

Üye
teşekkürler usta

mustafa1250

Üye
x6 da olurmu bu ?

sevgi1985

Üye
pardon! kolay qelsın dea hotfıle lınk kırık dıyo ? neden acabaa... :D

mardok

mardok

Üye
link kırık :S

By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
Şu lanet wigetlere bayılıyorum ama sırf wiget için de telefonu hacklemek istemiyorum sadece wiget yükleme imkanımız varmı varsa özel mesaj atarsanız sevinirim doslarım

minti19

minti19

Üye
Teşekkür

mangdaşire

mangdaşire

Üye
bilader bu omnia ev ekranı üzerine mi kurulu?biz herşeyi hallettik yalnız ev ekranlarında gözükmüyor?nasıl yapıcagı bi anlatsan.

memoli79

memoli79

Üye
link kırık

mangdaşire

mangdaşire

Üye
yaptım bunu...güzel ama şu saat çıkıp yerine dijital saat gelemez mi?şu anda bu da güzel ama andre hs kullanıyorum mecburen.şu saat hiç güzel durmuyor ekranın ortasında

kardeşler saati çıkarabildim,ama telefon tuşu davasını hala yapamadım.var mı yardım edebilecek.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
şimdi daily mobile de gördüm!!!symbian^3 ev ekranını samsung widget'in üzerine entegre etmişler!!(şu kısayol eklenemeyen degil.).

Üst Alt