5800 XM Almadan Önce Birkaç Sorum Var

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
5800 XM Almadan Önce Birkaç Sorum Var
Arkadaşlar çok düşündüm sıfır bir android almayı ama sonra dedim ki 5800 xm alırım ve kalan parayla da playstation 3 alırım. Fakat öncelikle sormak istediğim birkaç soru var. Lütfen aynı telefonu kullanan veya sorular konusunda bilgisi olanlar yanıtlasınlar.

1: 5800 xm'd bildiğim kadarıyla skype yüklenebilir ama skype üzerinden videolu görüşme yapılamıyor. Ancak, kameralı görüşmeyi bir kenara bırakırsak, 5800 xm'de yüklü bir skype programı ile karşı tarafla sesli görüşme yapabiliyor muyuz? Yani skype üzerinden 3g veya wifi ile sesli görüşme? Bu çok önemli benim için.

2: Whatsapp yüklenebiliyor evet, fakat android telefonlardaki gibi değil sanırım. Yani rehberdeki numaraları listesine aldığı zaman isim şeklinde değil de numara şeklinde alıyormuş. Bu bakımdan kafa karışmasın diye, whatsapp'taki listemizde duran bir numaraya isim verebiliyor muyuz? Yani listeyi düzenleyebiliyor muyuz?

3: Youtube dışında online film, video paylaşmış olan kimi diğer sitelerden bu videoları 5800 xm ile izleyebiliyor muyuz? Sanıyorum özünde bu telefonda böyle bir özellik yok; ama galiba forumda 1-2 arkadaşın yaptığı paylaşımlardaki ayarlar sayesinde bu mümkün olabiliyor, doğru mudur? Gerçi telefonda hem flash player hem de java desteği olduğu halde online film, video izleyememek tuhaf geliyor bana.

4: Bu da çok önemli. 5800 xm'de wifi veya 3g internet bağlantısı ile interaktif bankacılığa giriş yapabiliyor muyuz? Örneğin atıyorum hesabımın bulunduğu bir bankaya telefondan giriş yapıp eft, ödeme, havale ve diğer işlemleri yapabiliyor muyum? Bunu soruyorum, çünkü her bankanın mobil uygulaması yok. Bazıları için tarayıcından sisteme giriş yapmak mecburi.

Bunların dışında telefonun kullanımına dair bana bildirmek istedikleriniz varsa, onları da belirtin lütfen. Alacağım telefonun v6 olmasına dikkat edeceğim ama değilse de kendim versiyon yükleyebilirim sanıyorum. Öte yandan büyük ihtimal internetten alacağım telefonu. Çünkü yanında aparatlarını da veriyorlar. Fakat çarşıdan alırsam tek başına telefonu veriyorlar ki hafıza kartı bile olmuyor. Netten aldığım telefonu da imei kontrolünü yaparım, kopyalanmamışsa satın alırım. Fakat yine de çarşıdan al, en sağlıklısı budur diyorsanız da fikirlere açığım.

Bilhassa skype'ta sesli görüşme ve internet bankacılığı konusu çok önemli benim için. Şimdiden tüm cevaplar için teşekkürler.

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
ne kadara alacaksın

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Fiyatlar değişkenlik gösteriyor. 150-300 arasında fiyatlar oynuyor. Ben 200 lira düşünüyorum, bilmem siz ne dersiniz.

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
o paraya nokia700 veya 701 hatta 603 buluna bilir bunlardan almaya çalış geri kalan nokialar kasma yapıyor whatsap falan en rahat bunlar açar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
o paraya nokia700 veya 701 hatta 603 buluna bilir bunlardan almaya çalış geri kalan nokialar kasma yapıyor whatsap falan en rahat bunlar açar

Teşekkür ederim ama bu cevap benim sorularımı yanıtlamıyor, direk başka telefona yönlendiriyor. 701'in sıfırı 700 lira civarında. İkinci eli için 200 liraya bulayım dersem vasat bir halde olur ancak. Onlara baktım ama o fiyata yok. 603 de almak istemiyorum, çünkü görüntülü görüşme özelliği yok 3g aramayla.

Hem zaten benim için o soruların cevapları önemli. Yoksa ben skype'ye tıkladım mı iphone 5 gibi açacak demiyorum zaten.

Serdeha

Serdeha

Üye
1. Skype'da 3g ve wifi ile sesli görüşme yapabilirsin video desteği yok
2. Watsapp'ta rehberdekiler öyle numara olarak görünmüyor şahsen bende.
3. Telefonda tarayıcı üzerinden youtube haricinde video veya film izliyemezsin, o anlatan arkadaşta videoyu site üzerinde 3gp ye çevirip telefona indiriyor bayağı uzun sürüyor, telefonda flash'ın aksine flash lite desteği var
4. Tarayıcıda html5 desteği olduğu için girebilir ama boyutu büyük olacağındanda girmeyebilir pek emin değilim.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
1. Skype'da 3g ve wifi ile sesli görüşme yapabilirsin video desteği yok
2. Watsapp'ta rehberdekiler öyle numara olarak görünmüyor şahsen bende.
3. Telefonda tarayıcı üzerinden youtube haricinde video veya film izliyemezsin, o anlatan arkadaşta videoyu site üzerinde 3gp ye çevirip telefona indiriyor bayağı uzun sürüyor, telefonda flash'ın aksine flash lite desteği var
4. Tarayıcıda html5 desteği olduğu için girebilir ama boyutu büyük olacağındanda girmeyebilir pek emin değilim.

Cevaplar için teşekkür ediyorum. Online film izleme özelliği çok dert değil zaten. İzleyecek filmim olsa netten izlerim veya hazır 3gp filmleri indiririm. O sıkıntı değil.

Anladığım kadarıyla senin elinde 5800 var. Acaba online hastane randevu sisteminden mesela randevu alabiliyor musun? Sonra ne bileyim bankaların sitelerine ya da onlara benzer üye giriş sistemine sahip sitelere sorunsuzca üye girişi yapabiliyor musun? Çünkü 6630'la bile netteki pek çok siteyi görüntüleyebiliyorsam çoğu özellik olmasa da, 5800'da bi banka sistemine girmek pek kasmasa gerek. Zaten whatsapp sürekli açık kalıyor diyorlar ama sistem yönetici programlar sayesinde, arkaplanda çalışan uygulamaları kapatabiliyoruz. Mesela bendeki 6630'da uc web browser genelde exit dediğimde kapanmıyor. Fakat yüklediğim görev yöneticisnden girip sonlandır dediğimde anında kapatıyor programı.

Lafı uzattığım için kusura bakma. Şu sitelerle ilgili tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.

Bahaxi

Bahaxi

Üye
bu tür sitelere opera mobile üzerinden rahat rahat girebilirsiniz. Ve şebeke modunu umts yapın ardından hattınız ne ise erişimini ... internet yapınız.bu sayede internet hızını arttırmış olursunuz. :oke:

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
neden android almıyosunki ikinci el galaxy mini 2 gibi telefonlara bak 5800 dan daha çok işine yarayacağı kesindir birde ben bir aralar whatsapp kullanıyodum inanılmaz kasıyodu ve şarj süresini yarı yarıya indirmişti

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
nokia 700 sıfırı 500 tl ikinci eli 270 350 arası bulunur sonra nette gezinirken xm te hafıza dolu uyarısı donma ve reset atma sorunu falan pişman olma.Bence 700 en ideali

gutihaz1

gutihaz1

Üye
3 yıldır 5800 kullanıyorum ama tavsiye etmem artık çok geride kaldık illaki nokia alıcaksan bari c7 n8 701gibi modellere bak

- - - Eklendi - - -

hastane randevu sistemini sormuşsun annem için randevu almaya çalıştım opera mini mobile ve ucweb ile denedim olmuyor mecburen telefonla randevu alıyorum

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tamamdir arkadaşlar. Verilen cevaplar dahilinde olaya bakacak olursak, telefona elli lira da versem elimde patlayacak gibi görünüyor. Nokia 701 veya galaxy minilere bakarım artık. Yapacak bir şey yok. Cevaplar için teşekkür ettim.

Üst Alt