5800 v50 Hackli Modifiye Yazılımı 07.07.2010 by Haydar **/GÜNCELLENDİ\ SAMSUNG WİDGET EV TEMALI FW**

Sponsorlu Bağlantılar

pasa_mahmut

Üye
64 bit olduğundan sorun çıkartıyordur büyük ihtimal

--------------- Ekleme ---------------

Teşekkürler yardım için.

XP yüklü bir pc de denedim ve oldu sanırım 64bit de sorun veriyor bende W7 32 bit kurarım artık :)

şuan TLF beyaz bir tema ile açıldı ve geri kapatıp tuşlarla formatı attım ama tlf hafızası 74.7 MB 82 mb değil neden acaba diyorum tlf pc de flash lama işlemi bittiğinde kendiliğinden açılınca açmayıp gerimi kapatmam gerekiyor du ben açtım kapatıp tuşla format attım ama hafıza kartı takılı değildi takılımı olması gerekiyor

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler yardım için.

XP yüklü bir pc de denedim ve oldu sanırım 64bit de sorun veriyor bende W7 32 bit kurarım artık :)

şuan TLF beyaz bir tema ile açıldı ve geri kapatıp tuşlarla formatı attım ama tlf hafızası 74.7 MB 82 mb değil neden acaba diyorum tlf pc de flash lama işlemi bittiğinde kendiliğinden açılınca açmayıp gerimi kapatmam gerekiyor du ben açtım kapatıp tuşla format attım ama hafıza kartı takılı değildi takılımı olması gerekiyor

takılı olması gerekli kardeşim

thoak

thoak

Üye
Yapacağın işlem, bilgisayara kurduğumuz bir program vardı (RM-356_EMEA_50.0.005v13a_5800) ve bunu kurduktan sonra

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356

klasörünün içine iki tane dosyayı kopyalıyorduk. Telefonu eski haline, yani orjinal haline getirmek için tekrar indirdiğin RM-356_EMEA_50.0.005v13a_5800 dosyasını çalıştır, zaten kurulu olduğu için remove seçeneğini seçip bilgisayarından kaldır ve aynı dosyayı tekrar kur. böylelikle sonradan içine attığımız 2 tane modifiye dosyasını silmiş, orjinal halini yüklemiş oluruz bilgisayara.

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 klasörüne herhangi bişey kopyalama. çünkü artık bu klasör orjinal dosyayı barındırıyor.

bundan sonra da sanki modifiye yapıyormuşsun gibi OGM JAF PKEY Emulator v5 programını çalıştır ve modifiyeyi yüklüyormuşsun gibi aynı adımları uygula. orjinal yazılımı geri yüklemiş olursun. hepsi bu kadar
teşekkürler <3 bu arada telefonumu neden eski haline getirmek istediğimide belirteyim :
1. Music player cok takılıyor
2. Telefon çok kasıyor
3. Tel donuyor Q.Q
4. ve en önemlisi telefonu usb ile bilgisayara bağladıgımda sürekli bağlantı kopuyor ve tekrar baglanıyor ...
Herşey çok güzel ama bunlar olmasa süper olacak :sopa:

pasa_mahmut

Üye
takılı olması gerekli kardeşim

Teşekkürler kardeş. Bende yukardaki mesajı yazar yazmaz Aynen öyle yaptım Hafıza kartını taktım ve öyle tuşlarla format attım ve 81 küsür MB oldu ve sonra tlfnin kişisel ayarlarımı yaparken hafıza git gide azalmaya başladı ve şuan 74 küsür MB de neden böyle oldu hiç birşey yüklemedim sadece ayarlarımı yaptım.

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler kardeş. Bende yukardaki mesajı yazar yazmaz Aynen öyle yaptım Hafıza kartını taktım ve öyle tuşlarla format attım ve 81 küsür MB oldu ve sonra tlfnin kişisel ayarlarımı yaparken hafıza git gide azalmaya başladı ve şuan 74 küsür MB de neden böyle oldu hiç birşey yüklemedim sadece ayarlarımı yaptım.

bu normal kardeşim kullandıkça veya diyelim bir proyu h.kartına yüklüyorsun diyelim ama tel hafızasınada mutlaka birkaç dosya kopyalandığı için zamanla azalma gösterebilir 40mbye kadar bir sorunla karşılaşmazsın meraketme

teşekkürler <3 bu arada telefonumu neden eski haline getirmek istediğimide belirteyim :
1. Music player cok takılıyor
2. Telefon çok kasıyor
3. Tel donuyor Q.Q
4. ve en önemlisi telefonu usb ile bilgisayara bağladıgımda sürekli bağlantı kopuyor ve tekrar baglanıyor ...
Herşey çok güzel ama bunlar olmasa süper olacak :sopa:

bağlantı kesilmesi yazılımsan sorun değil donanımsal bir sorun kardeşim diğer kasmalarda format atarsan gider tabi benim fwyi yüklemişsen

pasa_mahmut

Üye
bu normal kardeşim kullandıkça veya diyelim bir proyu h.kartına yüklüyorsun diyelim ama tel hafızasınada mutlaka birkaç dosya kopyalandığı için zamanla azalma gösterebilir 40mbye kadar bir sorunla karşılaşmazsın meraketme

Biliyorum Kardeş bir program yükleyince Telefon hafızasınada bir kaç dosya atar muhakkak ki ama kullandıkça hafıza neden azalsın ki ? Bir açıklama yaparsan Sevinirim.

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi
Biliyorum Kardeş bir program yükleyince Telefon hafızasınada bir kaç dosya atar muhakkak ki ama kullandıkça hafıza neden azalsın ki ? Bir açıklama yaparsan Sevinirim.

kullandıkçanın açılımı windowsda reg edit ve system dosyalarının zamanla birikmesi gibi bir örnek verebilirim

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi

pasa_mahmut

Üye
format atacak kadar dolmaz meraketme 40 mb filan boş olursa tel hafızan telin stabilliği bozulmaz sorun etmene gerek yok

Tamam teşekkürler bilgi için Peki 40 ın altına düşerse illa ki format mı atmak lazım ? Yoksa temizleyici programlar var mı ?

loverblue

Üye
Arkadasım telefonun müzik sesi bile cok az cıkıyo

xlover25

Üye
arkadaşlar merhaba,5800 xm v50 güncellemesi yapmayya çalışıyorum. vista ile uyumluluk adına emulatörün özellikler kısmından sp3 seçeyim dedim ama 3 yok, sadece 1-2-5 var.

bu nedenle JAF programını çalıştıramıyorum.. winscard.dll. hatası alıyorum

ayrıca ne pc suite, ne ovi suite ne de software updater yeni yazılım buluyor.. v31 e en yeni yazılım diyorlar .

elimde telefonla öylece kaldım.

şu programı emulatörden açabileceğim bir yöntem söyleyin ne olur ???

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi
Tamam teşekkürler bilgi için Peki 40 ın altına düşerse illa ki format mı atmak lazım ? Yoksa temizleyici programlar var mı ?

programla uğraşma kardeşim baktın kasmaya başladı format at ama olmaz meraketme

Arkadasım telefonun müzik sesi bile cok az cıkıyo

sesini açmamış olabilirsin artı mp3ten dolayı az çıkıyor olabilir artı donanımsal sorunda olabilir kardeşim

arkadaşlar merhaba,5800 xm v50 güncellemesi yapmayya çalışıyorum. vista ile uyumluluk adına emulatörün özellikler kısmından sp3 seçeyim dedim ama 3 yok, sadece 1-2-5 var.

bu nedenle JAF programını çalıştıramıyorum.. winscard.dll. hatası alıyorum

ayrıca ne pc suite, ne ovi suite ne de software updater yeni yazılım buluyor.. v31 e en yeni yazılım diyorlar .

elimde telefonla öylece kaldım.

şu programı emulatörden açabileceğim bir yöntem söyleyin ne olur ???

illa sp3e almana gerek yok kardeşim sp3ede alabilirsin

henes_42

henes_42

Üye
Haydar kardeş, ilk sayfaya fw yüklemeye başlama açıklamasına şunu da eklersen sanırım uygun olur,

OGM JAF PKEY Emulator v5 programının kısayolunu masa üstüne gönderip kısayoldan çalıştırılmayacak oluşunu. programın kendisinin üzerine tıklayarak çalıştırılması gerektiğini, kısayol ile çalıştırıldığı zaman hatalar vermekte. bunu da oraya bir dip not olarak eklersek sanırım uygun olur.

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi
Haydar kardeş, ilk sayfaya fw yüklemeye başlama açıklamasına şunu da eklersen sanırım uygun olur,

OGM JAF PKEY Emulator v5 programının kısayolunu masa üstüne gönderip kısayoldan çalıştırılmayacak oluşunu. programın kendisinin üzerine tıklayarak çalıştırılması gerektiğini, kısayol ile çalıştırıldığı zaman hatalar vermekte. bunu da oraya bir dip not olarak eklersek sanırım uygun olur.

yok kardeşim kısa yolla alakalı bir sorun olamaz sorun ya dll(driver) dosyalarından yada uyumsuzluktan olur onlarında çözümü anlatımımda mevcut

xlover25

Üye
illa sp3e almana gerek yok kardeşim sp3ede alabilirsin

nasıl yani sp3 e gerek yok sp3 e alabilirirsin?

sp2 e de aldım 5 e de, winscard.dll. hatasından kurtulamadım.

1 haftadır bu sorun yüzünden versiyon atamıyorum.

allah rıası için de biri çıkıp jaf programını nasıl çalıştırırım söylemiyor.

not: neyse sorunu çözdüm...emulatörü sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıracakmışız.

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yani sp3 e gerek yok sp3 e alabilirirsin?

sp2 e de aldım 5 e de, winscard.dll. hatasından kurtulamadım.

1 haftadır bu sorun yüzünden versiyon atamıyorum.

allah rıası için de biri çıkıp jaf programını nasıl çalıştırırım söylemiyor.

not: neyse sorunu çözdüm...emulatörü sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıracakmışız.

yanlış yazmışım sp2 olucaktı kardeşim sp2 yapsaydın sorunun çözülürdü

loverblue

Üye

sesini açmamış olabilirsin artı mp3ten dolayı az çıkıyor olabilir artı donanımsal sorunda olabilir kardeşim

yok kardesim ya diger yazılıma geri döndügümde ses cıkıyo mp3tende degl sesi en kısıga alsam bile aynı yine clıyo

haydar_ecevit

Üye
    Konu Sahibi

yok kardesim ya diger yazılıma geri döndügümde ses cıkıyo mp3tende degl sesi en kısıga alsam bile aynı yine clıyo
müzik playerdayken ekrana tıklayınca ses seviyesi açılıyorya ordan sesini aç çıkar kardeşim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT:Arkadaşlar ben memlekete gidiyorum nete giremeyecem birsüre oyüzden sorunlarınızı bu zaman zarfında çözemem gelene kadar ama önceki yazılanları okursanız size büyük oranda yardımı olur görüşmek üzere... 16.07.2010

leventgaat

Üye
verilen bütün modifikasyonlarda masa üstü kısa yol widgettleri çok küçük minicik.parmakla veya tırnakla dokunmak çok zor çoğu zaman tutturamıyorsunuz.dolayısıile kulllanıssız oluyor.benim ricam. yeni verilecek olna modofikasyon da aynı .....ipone daki gibi ana ekranda daha büyük ve daha çok widget ekleme olnağı olmasını istiyorum.5800 kendi orjinal masa üstündeki 4 adet eklenebilir kısa yolun.(aynı orantıda büyüklük ve adet olarakta daha çok eklenebilir..4.5.6.6.7.8.v.s kısa yol eklenmesini rica ediyorum bu mümkünmüdür.....gerçi forumda iphone taklit edilmiş masa üstü kısa yol programı var ama pek stabil değil .ben direk 5800 modifikasyonun içine entegre edilmesini istiyorum.teşekkürler.....

Üst Alt