5800 V 60.0.003 Güncellemesine Kesin Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

ress01

Üye
    Konu Sahibi
5800 V 60.0.003 Güncellemesine Kesin Çözüm
arkadaslar bende baya uğraşmış ve sonunda güncellemeyi başarmış olarak güncellemeyi yapamayan arkadaslara yardımcı olmaya çalışacağım.

öncelikle pc de NSU( ) olması lazım

sonra tarafımca uplanan dosyayı indirmelisiniz
Download:

1. Cihazınızı (Nokia 5800 Xpress Music) USB kablosuyla bilgisayarınıza PC Suite modunda bağlayın.
2. Nemesis Service Suite (NSS) programını çalıştırın.
3. Sağ üstteki büyütece tıklayın, sonra “Phone Info” butonuna tıklayın. (kırmızı çemberler)
4. Sağ tarafta yer alan “Product Data Edit” kutusunun altında yer alan “Read“a tıklayın. (kırmızı çerçeve)
5. 5. Product Code kısmına (mavi çerçeve) yeni ürün kodunu yazın. Sağında yer alan “Enable”
kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın tabii ki.
Nokia 5800 XM için kullanabileceğiniz Product Code‘ları:
TELEFONUN RENGİNE GÖRE KULLANINIZ
0587676: Euro2 Turkey NAVI
0573741: Euro2 Turkey BLACK
0559373: Euro2 Turkey BLUE
0559083: Euro2 Turkey RED

6. Kodunuzu yazdıktan sonra “Write” butonunu tıklayın. (yeşil çerçeve)
7. Bilgileri tekrar okutun, ürün kodunuzu karşılaştırın. İşlem başarılı ise programı kapatıp NOKİA SOFTWARE UPDATER programı ile güncellemeye başlayabilirsiniz.

Daha önce verildiyse kusura bakmayın
Not:Bazı kısımlar alıntıdır

İyi Forumlar......

• Beğen
Tepkiler: blackwenom

murat.pinar

Üye
bunlarea hiç gerek yok nokia suşte ile güncellemeleri kolayca yapabilirsiniz

SilentOne

SilentOne

Üye
jaf ile flashla gitsin en kolayı

Dj_ShArK_001

Dj_ShArK_001

Üye
bende yaptım böyle ama ben farklı code kullandım

okankaan93

Üye
ben kodeyi değiştirdim telefon yeni güncellemeyi gördü ama güncelleyemiyor sorun nedir?

okankaan93

Üye
nemesisin son sürümünü kullandım kodeyi değiştim bnm telefon kırmızı renk 0559083 yaptım sonra Nokia Software Updater programıyla 60.0.003 güncellemesini başlattığım anca telefon kendini kapatıyor açılmıyor kabloyu çıkardıktan sonra açılıyor anca

ress01

Üye
    Konu Sahibi
nemesisin son sürümünü kullandım kodeyi değiştim bnm telefon kırmızı renk 0559083 yaptım sonra Nokia Software Updater programıyla 60.0.003 güncellemesini başlattığım anca telefon kendini kapatıyor açılmıyor kabloyu çıkardıktan sonra açılıyor anca
arkadasım bu normal güncelleme iyice bittikten sonra çıkar güncelleme bitmeden çıkarırsan telefon zarar görür

okankaan93

Üye
normal güncellemeden kastınız nedir anlamadım sizin anlattığınız gibi nemesis ile kode yi değiştirdim sonra nokia software update ile 60.03 ün güncellemesini başlattığm internetten 140 mb lık dosya indirdi sonra telefona yüklemeye baştadıgı zaman telefon otomatik olarak kendi kendine kapanıyor açılmıyor bi süre sonra nokia software updater cihazla bağlantıyı kesmeyin diye hata veriyor sorun bu çözümü nasıl olur şimdiden teşekkürler

ress01

Üye
    Konu Sahibi
normal güncellemeden kastınız nedir anlamadım sizin anlattığınız gibi nemesis ile kode yi değiştirdim sonra nokia software update ile 60.03 ün güncellemesini başlattığm internetten 140 mb lık dosya indirdi sonra telefona yüklemeye baştadıgı zaman telefon otomatik olarak kendi kendine kapanıyor açılmıyor bi süre sonra nokia software updater cihazla bağlantıyı kesmeyin diye hata veriyor sorun bu çözümü nasıl olur şimdiden teşekkürler

güncelleme bitene kadar bekliyomusunuz

crazyerkan

Üye
sağol kardeşim sayende yaptık ya

asrea123

Üye
tşk.. :good::tşk:

okankaan93

Üye
güncelleme bitene kadar bekliyomusunuz

anlamadınız galiba güncellemeyi başlattığım an telefon kapanıyor ve bi süre sonra ekranda bağlantı koptu hatasını alıyorum kabloyu çıkartın telefonu kapadıp açın sonra kabloyu tekrar bağlayın ve tamam a basın diyor yapıyorum yine telefon kapanıyor yine aynı şeyleri diyor

----------Eklendi @ 13:11:52 ---------- Yazıldı @ 12:48:06 ----------

ben bu güncellemeyi laptoptan yapmaya çalışıyorum sorun bu olabilir mi USB hub ile bağladınız diye bi uyarı çıkıyor en başta

metars82

Üye
teşekkürler kardeş.sayende bu dertten de kurtulduk

dogstein

Üye
[h=2]Nokia 5800 Xpress Music için en son yazılım sürümü 60.0.003'tür yukleyemıyorum tel kapanıp açılıyor yardım edermısınız benım surum rm-356 v52.0.007 kurulu nokia suitte guncel versiyon cıkmıyor ne yapmalıyım???[/h]

hevale_egit

Üye
Allah Razı olsn kardeş sonunda yaptım sayende..:)

blackwenom

Üye
şu anda yazılımı indiriyor... inşallah olursa buraya yazacağım
İyi Forumlar...

----------Eklendi @ 12:09:17 ---------- Yazıldı @ 12:01:29 ----------

arkadaşım allah snden razı olsun eline koluna sağlık sonunda şu v60 yükleyebildim çok sağol süpersin... :)

aLbatRos99

Üye
Teşkükür Ederim Elinize Sağlık

sonkan26

Üye
arkadaslar bende baya uğraşmış ve sonunda güncellemeyi başarmış olarak güncellemeyi yapamayan arkadaslara yardımcı olmaya çalışacağım.

öncelikle pc de NSU( ) olması lazım

sonra tarafımca uplanan dosyayı indirmelisiniz
Download:

1. Cihazınızı (Nokia 5800 Xpress Music) USB kablosuyla bilgisayarınıza PC Suite modunda bağlayın.
2. Nemesis Service Suite (NSS) programını çalıştırın.
3. Sağ üstteki büyütece tıklayın, sonra “Phone Info” butonuna tıklayın. (kırmızı çemberler)
4. Sağ tarafta yer alan “Product Data Edit” kutusunun altında yer alan “Read“a tıklayın. (kırmızı çerçeve)
5. 5. Product Code kısmına (mavi çerçeve) yeni ürün kodunu yazın. Sağında yer alan “Enable”
kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın tabii ki.
Nokia 5800 XM için kullanabileceğiniz Product Code‘ları:
TELEFONUN RENGİNE GÖRE KULLANINIZ
0587676: Euro2 Turkey NAVI
0573741: Euro2 Turkey BLACK
0559373: Euro2 Turkey BLUE
0559083: Euro2 Turkey RED

6. Kodunuzu yazdıktan sonra “Write” butonunu tıklayın. (yeşil çerçeve)
7. Bilgileri tekrar okutun, ürün kodunuzu karşılaştırın. İşlem başarılı ise programı kapatıp NOKİA SOFTWARE UPDATER programı ile güncellemeye başlayabilirsiniz.

Daha önce verildiyse kusura bakmayın
Not:Bazı kısımlar alıntıdır

İyi Forumlar......
kardeş çok teşekkürler

Üst Alt