5800 Telefonum hiç açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adoligan

Üye
    Konu Sahibi
5800 Telefonum hiç açılmıyor
Telefonumun şarjı tek dişdeyken usb kablosuyla pc ye taktım.
Depolama aygıtı seçeneğini kullanarak pc ye bağladım.
Pc den hiç bir tepki gelmeyince merakla telefona baktım.
Telefonumun kapandığını ve bataryasının aşırı ısındığını hissettim.
Hemen müdahale ettim bataryayı çıkarıp bi müddet soğuması için bıraktım.
Tekrar açmayı denediğimde hiç bir tepki vermedi.
Şarjının bitmiş olacağını düşündüm.
Bi müddet şarja taktım.
Fakat eskisi gibi şarj olurken bataryanın dolumunu gösteren ekran bile açılmadı.
Telefonu şarjdan çıkarıp açmayı denedim hiç bir sonuç alamadım.
Sanki batarya takılı değilmiş gibiydi.
Hafıza kartını çıkarttım.
Hard formatı denedim hiç bir sonuç vermedi.
Yarın bir telefoncuya uğrayıp bataryada sorun olup olmadığını anlamaya çalışacam.
Umarım sadece bataryada problem vardır.
Telefonda hackli versiyon yüklü.
Garantiye vermekten çekiniyorum.

--------------- Ekleme ---------------

Az önce mesai arkadaşım şöyle birşey denedi;
5800 şarj cihazını şebekeye(prize) taktı dilini ucuna değdirmek suretiyle elektrik akımı gelip gelmediğini kontrol etti.
Herhangi birşey hissetmedi. Kalın uçta bir şarj aletiyle denedi. Elektriğin tadına vardı :)
Şuan ince uç girişli bir telefon yok kimsede benden başka.
Evde eski telefonumdan kalma ince uçta bir şarj cihazım olacak.
Şarj cihazını 3 gündür kullanmıyorum. Telefonu bilgisayara taktığımda şrjın bitmiş olabileceğini ve şarj cihazınında arızalı olma ihtimali geliyor aklıma. Yarın eve gider gitmez deneyeceğim. Sabah ola hayır ola. İnşallah sorun şarj cihazındadır.

Başka ince uçlu bir şarj aleti denedim ondanda sonuç alamadım.
Sanırım şarj cihazım sağlam bataryadan olabileceğini düşünüyorum.
Şarj etmiyor malesef. Normalde bir batarya şarj olurken azda olsa ısınır. Benimki ceset kadar soğuk...
Başka bir bataryayı takıp deneyecem.

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
arkadşım öyle bi başlangıç yapmışınki telefona suni solunum yap diyecektim nerdeyse

garantisi varsa doru servise götür bence uğraşma açılmaz...

adoligan

Üye
    Konu Sahibi
Sabah gelen arkadaşların birinde Çin malı BlackBery vardı bataryası tam sığmasada dişleri uyumluydu sadece dişleri tırnaklara denk getirip açmayı denedim titreme sesi ve ekran ışığı göründü. Batarya galiba yanmış. Telefonu tam açamadım fakat. Bataryaların volt ve diğer değerleri farklıydı. O yüzden tam açılmadığını düşünüyom. Bugün bir telefoncudan 5800 bataryası deneyecem. Eğer açılırsa başka bir orjinal batarya alacam. Ve bu sefer içindeki orjinalde olsa çin malı olmayacak yamyam herifler.

arkadşım öyle bi başlangıç yapmışınki telefona suni solunum yap diyecektim nerdeyse

garantisi varsa doru servise götür bence uğraşma açılmaz...
HepsiBurada'dan almıştım garantisi var ama ben hackli versiyon yükledim. O şekilde servise göndermem doğru olmaz diye düşünüyorum.

Kulaklık Beyaz Geldi. Biri çalışıyor diğeri çalışmıyordu. Aldırış etmedim zaten kulaklıktan çok az ses geliyordu sağlam olsa ne dedim. Bataryası ilk günden sorunluydu ısınıyordu Dedim 3g Wifi Kamera olur okadar dedim onada eyvallah dedim. Zıkkım olsun. Telefon Made in Hungary Batarya Made in China. Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.

Garanti servisine gittim. Pazar günü olduğundan kapalıydı. Bende 2 tane telefoncu baktırdım ikiside bataryanın öldüğünü söyledi. Başka batarya taktıklarında bu sefer ekrana beyaz ışık ve tuşların ışıkları geliyor ancak tekrar kapanıyor. Telefonculardan biri entegrenin bozulduğunu söyledi. Tam aldı tornavida vesaire hop dedim :) Garantili o. Garanti bakmaz buna falan dedi. Olsun yarın bi götüreyim dedim. Bakmazsa ozaman çaresini düşünürüz. Neyse yan sanayi bir batarya aldım.Evde biraz kurcalar yapabilirim diye düşündüm. Hafıza kartını çıkarıp denedim ama yine aynı Telefonda beyaz ekran geliyor devamı gelmeden kapanıyor. Hard format atmaya çalıştım. Beyaz ekran geldi sonra karıncalandı bekledim bi müddet ama ekran karıncalanmaya devam etti çizgi çizgi. Yeni aldığım bataryayı çıkarmak zorunda kaldım. Yine aynı şekilde bataryanın ısındığını hissettim. Şimdi buna format atmam mümkünmüdür. Yardım edebilirmisiniz. Format atmaya çalışacam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...