5800 Sim Kilidi-format yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deekey18

Üye
    Konu Sahibi
5800 Sim Kilidi-format yardım
Arkadaşlar bana 3 yıl öncesinde yurtdışından Nokia 5800XM geldi buradaki bir telefoncuya sim kilidini kırdırdım. Bu günlerde telefon hafızası doldu gözüküyor uygulama yöneticisinden baktığımda telefon hafızasına kayıtlı büyük bir uygulama yok zaten hafıza kartına kuruyorum 1.9mb boş var telefonumu güncellemek istiyorum olmuyor USB si bozuk kablosuz internetle güncellemeye çalışıyorum. Benim asıl sorum şu eğer telefonumu fabrika ayarlarına çevirirsem yada formatlarsam sim kilidi yine devreye girer mi?

RecepILHAN89

RecepILHAN89

Üye
sim kilidi kırdırdıysan gelmez.telefonu güncelle,bir şey olmaz...

deekey18

Üye
    Konu Sahibi
cevabın için teşekkürler. Deneyen varsa onlardan da cevap almak istiyorum. birde sim kilidi kırma olayında telefona bir program mı yükleniyor nasıl bir şey bu o yüzden formattan çekiniyorum ben

RecepILHAN89

RecepILHAN89

Üye
sim kilitte bir program yüklenmiyor pasaporta telefonun imeisini kaydettiriyorsun 5 liraya...telefonunda sim kilit yoksa güncelle.varsa turkcellde yapılıyo galiba 5 lira karşılığında pasaport kaydı...

deekey18

Üye
    Konu Sahibi
işte geldiği zaman hat çalışmıyordu sim kilit vardı sonra turkcell e ülkeye yeni giriş yapmış birinin pasaportu ile kayıt yaptırdım sonrada bir telefoncuya sim kilidini kırması için verdim o günden beri kulanıyorum fabrika ayarlarına cevirince sorun olmaz diyorsan cevireceğim

deekey18

Üye
    Konu Sahibi
dün yıldız kare 7370kare ile formatladım telefon hafızası birden boşaldı çok rahatladı makina çok iyi oldu sim kilidine de bişey olmadı dediğin gibi eyvallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt