5800 RM-356 [Professional] Modification Editions V50 FW

Sponsorlu Bağlantılar

darkwily

darkwily

Üye
dostum cZ2.rmp sorunLu biLgin oLsun aktif ediLdiğinde tLf. reset atıyor sürekLi yeni bi cZ2 varsa payLaşırmısın

usulsuzcocuk

Üye
kardes cok guzel ama ben sunu anlamadım
V50 hack dosyasını ve benim eklediğim linkteki Modifiye FW'yi öncedende açtığınız C/Proğram Files/Common Files/Nokia/Data Package/Produtch/RM- 356 ve C/Proğram Files/Nokia/Phoenix/Produtcs/RM-356 klasörlerine atacaksınız,eğer değiştirlsin mi gibi bir soru sorarsa evet diyin her ikisinede.
cproğram g olacak yoksa ğ senın verdıgın gıbımı kalacak ayrıca soyle bunları telefon hafızasına klasor actım ama aralarında bosluk almadı bu karekterler gırılemez dedi nası yapabılırım

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
teşekkürler

efe574

efe574

Üye
Windows 7 kullanan arkadaşlar; yazılımı XP Service Pack 2 Uyumluluk modunda çalıştırsınlar.

win 7 kulanınıyorum ne yaptıysam flas atamadım ama baska pcde xp de kurdum falaş ıslemı oldu tavsıyem xp deneyın ben ken dı pcden yapamıyorum xp lazım

marco2000

Üye
arkadaşlar nihayet jaf programını çalıştırabildim. vista kullananlar önce JAFSetup_1.98.62 yi yükleyin ardından OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 i masaüstüne taşıyın sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır" a basın çıkan pencerede " GO" butonuna basın JAF çalışacaktır.

ayrıca şu konularda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

- flaş atınca telefon kapalı mı olmalı
- hafıza kartı çıkarılmalı mı
- şu an telefona yüklü programlar siliniyor mu
- tekrar orjinal haline dönüş mümkün mü ?

asilgulcu

Üye
Aslında daha kısayolu vare v52 nin. wireless olan bir yerden telefonu güncelleştir deyin kendisi kuruyor....

--------------- Ekleme ---------------

v50

mcs003

Üye
bunu mu yuklicez ? yada 5800 RM-356 V50 Hack FW.rar (91.7 KB (Kilobyte), 150x kez indirildi) bunu mu ??????????? tam anlatırsanız sevinirim:bann::bann:

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
bunu mu yuklicez ? yada 5800 RM-356 V50 Hack FW.rar (91.7 KB (Kilobyte), 150x kez indirildi) bunu mu ??????????? tam anlatırsanız sevinirim:bann::bann:
Bu işlerden anlamadığın bariz..

Ve o "Ban" işaretinede anla vermedim yersiz..
Farkettiysen ben üstünde hem siyah hem kırmızı şekilde yazmışım yani sen neden ekteki rar dosyası ile karıştırdın anlamıyorum:ah
Bu işte:box

arkadaşlar nihayet jaf programını çalıştırabildim. vista kullananlar önce JAFSetup_1.98.62 yi yükleyin ardından OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 i masaüstüne taşıyın sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır" a basın çıkan pencerede " GO" butonuna basın JAF çalışacaktır.

ayrıca şu konularda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

- flaş atınca telefon kapalı mı olmalı
- hafıza kartı çıkarılmalı mı
- şu an telefona yüklü programlar siliniyor mu
- tekrar orjinal haline dönüş mümkün mü ?
Tel kapalı

Hafıza kartı ve Sim kart çıkraılacak

Evet,çünkü format yiyor

Evet,mümkün :oke:

win 7 kulanınıyorum ne yaptıysam flas atamadım ama baska pcde xp de kurdum falaş ıslemı oldu tavsıyem xp deneyın ben ken dı pcden yapamıyorum xp lazım
Win 7 de JAF'ı sağ tıkla ve özelliklerden uyumluluk modunu Servis Pack 2-3 yap ve uygulandı de olacaktır.
Sağolasın..:oke:
kardes cok guzel ama ben sunu anlamadım
V50 hack dosyasını ve benim eklediğim linkteki Modifiye FW'yi öncedende açtığınız C/Proğram Files/Common Files/Nokia/Data Package/Produtch/RM- 356 ve C/Proğram Files/Nokia/Phoenix/Produtcs/RM-356 klasörlerine atacaksınız,eğer değiştirlsin mi gibi bir soru sorarsa evet diyin her ikisinede.
cproğram g olacak yoksa ğ senın verdıgın gıbımı kalacak ayrıca soyle bunları telefon hafızasına klasor actım ama aralarında bosluk almadı bu karekterler gırılemez dedi nası yapabılırım

dostum cZ2.rmp sorunLu biLgin oLsun aktif ediLdiğinde tLf. reset atıyor sürekLi yeni bi cZ2 varsa payLaşırmısın
Bununda cevabı verildi..:bann:

Şöyle o yama ev ekranı teması ile çakışıyor o yüzden onu sil zaten bi işine yaramaz ;)

Eyvallah kardeşim..
@n!wa+*R™ arkadaş, öncelikle ellerine emeğine sağlık. uğraşmış ve harika bir modifiye hazırlamışsın.
ayrıca seni sabrından dolayı da tebrik etmek gerekir. uğraşmış didinmişsin emek harcamış bir program yazmışsın sonra bunu paylaşmışsın millet hala laf ediyor, sen de daha onlara açıklamalarda bulunuyorsun. ben olsam konuyu çoktan silmiştim. valla helal olsun.
Candan teşekkürlerimle kardeşim:sarıl:
Ne yapacaksın konumzu yayınladığımız ve FW'mizi devamlı güncellediğimiz gibi arkadaşların her hatalrına da bunların %80 'ni aynı sorular olsada ne yapca yinede cevapsız bırakmıyoruz..:pro:

yazdıklarına bakarsan super bır yazılım olmus ben baska bır arkadasımızın yayınladıgı v50 hack dosyalarını kurdum tel cok guzel hızlandı tema ve rom paket kurulu gelıyor fakat senın kını kurmak ıstıyorum özellıkle rom 60 65 hafıza 86 olması benı cezbedıyor yanlız bazı eksıkler var gıbı tırstım oyuzden vıdeo koyup tema efektlerınıde gösterseydın daha bır anlasılır olurdu caban ıcın tsk elıne saglık
O eksikler ne acaba?

Yani tema efektini değiştirdim gayet güzel ve kasmaz tırsacak bişi yok al güncelle telini..

Saygılar

Arkadaşlar Yardımcı olurmusunuz . Her işlem tamam ama dosyaları atmıyor telefona telefonu açma kapama dügmesine bir kere bassamda telefonu açsamda olmuyor sorun nerde acaba ? işletim sistemim xp sp 2
Teli pc ye tanıt,şarjı kontrol et
beklediğim bir çalışmaydı ellerine sağlık :oke:
Sağolasın Profesyonel diye boşuna yazmıyoruz :oke:
Windows 7 kullanan arkadaşlar; yazılımı XP Service Pack 2 Uyumluluk modunda çalıştırsınlar.
:oke:

Lacrymosa

Üye
JAF programı,

P- nokia module version 01.02
Init usb communication...
Can't detect flashing server!

diyor. Sorun nedir?

ReaqL

ReaqL

Üye
öncelıkle emegin ve payLaşımın ıcın tşkler. yanLız telefona flashladıgımda iLk baskta bişe olmuor ama sonradan telDe donmalar baslıor tusa basıosun 1 dakka bekLetıor yaklasık hafıza kartını cıkardıgında sorun gidio. hafıza kartını biçimlendirdim yenıden programlarımı yukledım tekrar takıLma oluo.. yenıden flashladım aynı.. Önerın warmı ? bu arada acılışta saat rehber gibi seyler oto. baslıor..teL acılırken yıne klasık ellerın bırleşmesı oluo.. Anlatımında yok dıosun ama neden cıkıor acaba*

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
öncelıkle emegin ve payLaşımın ıcın tşkler. yanLız telefona flashladıgımda iLk baskta bişe olmuor ama sonradan telDe donmalar baslıor tusa basıosun 1 dakka bekLetıor yaklasık hafıza kartını cıkardıgında sorun gidio. hafıza kartını biçimlendirdim yenıden programlarımı yukledım tekrar takıLma oluo.. yenıden flashladım aynı.. Önerın warmı ? bu arada acılışta saat rehber gibi seyler oto. baslıor..teL acılırken yıne klasık ellerın bırleşmesı oluo.. Anlatımında yok dıosun ama neden cıkıor acaba*
Onu bnde farkettim bende de oldu şöyle yap ben çözdüm onu:oke:

HAfıza kartını tak pc'ye sonra bilgisayarıma git hafıza kartına sağ tıkla özellikler de ve orada bakım falan var hani diskteki hataları bul falan işte ona tıkla ve hataları düzelt de daha sonra işlem tamamlanınca tak tele hiç donma yok ;)

Ben açılıştaki orjinal birleşen ellerin kapalı olduğnu yazmadım ki bu versiyonda açık bıraktım ve ayrıca açılışta Rehber,Mesaj vs. oto başlamıyor test ettim

ReaqL

ReaqL

Üye
denicem onerini. buarada acılırken ellerın birleşimini otekı konulardan kaLmıs kusura bkma:) ama msj,rehber vs. oto başLıor kac kere denedım herdefasında basLyor:)

marco2000

Üye
flaş attım aslında güzel olmuş ama şimdiden tespit ettiğim bazı sorunlar oldu :

- telefonun veri sayacı çalışmıyor. gprs den bağlandığımızda bağlandı işareti görünmüyor ayrıca işlem kaydında da hem listede veri bağlantılarına yer vermiyor hemde ne kadar veri harcadığını yazmıyor...

- navigasyon ile ilgili olarak true gps içiindeki konumlama ayarına giremiyoruz...

- patches lerin bir bölümü sorunlu bazıları telefon açılırken sistem hatası diyor, bazıları da restart atıyor

@n!wa+*R™ kardeş cevaplarsan sevinirim çünkü benim için özellikle veri sayacı ve bağlantı işareti önemli değiştirmem gerekecek.tşk...

meymenetli

Üye
@n!wa+*R™;2276333' Alıntı:
Ya alfasayısal ı seç ve teli yan yatır oto devrede zaten

hocam v40 tan sistemi yedekleyipte (rehber + dosyalar+ ayarları) v50 flasını atınca ayarları tekrra geri cekince yazı yazma olayında her turlu sorun cıkartıyo. 10 defa hart format attım bunu denemek için. :D:D:D:D ama sonunda ayarların çakıştıgı kanısına vardım. ben sadece bu sekilde sorun yasayabilecek arkadasla oldugunu dusunerek bir bilgilendirme yapmak istedim.:evet::evet:

cunku en ufak bişeyde hemen sorunu flashta buluyolar.(Sözüm Meclidten Dışarı) :naughty:

Tekrardan Ellerine Sağlık Aşırı Güzel Çalışma...
:oke::oke::oke::oke::oke:

flaş attım aslında güzel olmuş ama şimdiden tespit ettiğim bazı sorunlar oldu :
- navigasyon ile ilgili olarak true gps içiindeki konumlama ayarına giremiyoruz...

Arkadaşım ona sistem kastıgından giremiyorsundur sanırım. cıunku tıklayarak giremedigin yerlere secenekler ac diyerek giriliyor. ben az once denedim cunku..
:hmmm

marco2000

Üye
hayır seçenek aç da diyorum yine girmiyor telefona restart attım yine olmadı. asıl önemli olan veri sayacı o sizde de var mı ?

sadep12

sadep12

Üye
jaf da info hatası alıyorum dediklerinizi yaptım klasör değiştirdim yine aynı

not:sorunu hallettim.arkadaşlar klasörleri oluştururken dikkat edin xD benim hatam 1 harfi yanlış kullanmammış.info hatasını o yüzden alıyordum.
Şuan yükledim hard format attım birazdan deneyeceğim.Ellerine sağlık.

mcs003

Üye
allah razi olsun guzel bı fw bastan ayzdigin su yaziyi okumamisim "V50 hack dosyasını ve benim eklediğim linkteki Modifiye FW'yi" hic bi yerdede yazmiyo 2sinin birden atilcagi senin disinda yazan yoq sorun suz sekılde yukledım denıce m ama emek vermisin bi kere tesekurler...:oke::oke: devamini bekliyorum

Halim21

Halim21

Üye
@n!wa+*R™;2274215' Alıntı:
Kardeşim doğru söylüyorsunda inan bende anlayamadım ne kadar saçma hiç dokunmadım tr dil yamalrına ve dosyalarına ama işte bende de bazı sayılar da hiç harf yok bir türlü anlayamadım ne tetikliyor onu :S

Sebepleri olarak ihtimal vermek lazım..:

1-tema (ihtimal yüksek)
2-yazı fontu
3-Dil olarak sadece türkçe değil de, türkçe ve ingilizce yapsan? (qwerty dosyası vardı yanılmazsam orda bi problem olabilir)

mcs003

Üye
allah razi olsun guzel bı fw bastan ayzdigin su yaziyi okumamisim "V50 hack dosyasını ve benim eklediğim linkteki Modifiye FW'yi" hic bi yerdede yazmiyo 2sinin birden atilcagi senin disinda yazan yoq sorun suz sekılde yukledım denıce m ama emek vermisin bi kere tesekurler...:oke::oke: devamini bekliyorum

arkadasim test ettim cok guzel sorunsuz bi fw eline saglik ama nokia ovi calismiyo sitedende linktende... sonra hacli tel her pro yuklenmesi lazim ama daha hic unsigned pro yukleyemedim(baska bi yolu warsa biri sölesin :D) hatta sertifika istemeyen prolari bi kac seferde attim... bazen kabul etmedi...bide netten foruma yazi yazarken yazdiklarimi kalwye uzerinde goremiyorum... ama bu sorunlar disinda bi sorunu yoq cok kizli ve guzel fw bide 2.temayi kirmizi yapsaydin daha fazla tutardi:oke::oke:

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
Sebepleri olarak ihtimal vermek lazım..:

1-tema (ihtimal yüksek)
2-yazı fontu
3-Dil olarak sadece türkçe değil de, türkçe ve ingilizce yapsan? (qwerty dosyası vardı yanılmazsam orda bi problem olabilir)
Zaten sorun çözüldü yeni FW ekli dedik ya..

jaf da info hatası alıyorum dediklerinizi yaptım klasör değiştirdim yine aynı

not:sorunu hallettim.arkadaşlar klasörleri oluştururken dikkat edin xD benim hatam 1 harfi yanlış kullanmammış.info hatasını o yüzden alıyordum.
Şuan yükledim hard format attım birazdan deneyeceğim.Ellerine sağlık.
:oke:
arkadasim test ettim cok guzel sorunsuz bi fw eline saglik ama nokia ovi calismiyo sitedende linktende... sonra hacli tel her pro yuklenmesi lazim ama daha hic unsigned pro yukleyemedim(baska bi yolu warsa biri sölesin :D) hatta sertifika istemeyen prolari bi kac seferde attim... bazen kabul etmedi...bide netten foruma yazi yazarken yazdiklarimi kalwye uzerinde goremiyorum... ama bu sorunlar disinda bi sorunu yoq cok kizli ve guzel fw bide 2.temayi kirmizi yapsaydin daha fazla tutardi:oke::oke:
Kardeşim zaten o senin dediğin sorunlar da yok sen yapamamışsın daha dikkatli oku ve sitede araştır:oke:(Zaten FW red Firmwaresi!)

Üst Alt