5800 realplayer'da internetten radyo dinlemek için yapılması gereknler

Sponsorlu Bağlantılar

ஐ๑göкнαη๑ஐ

ஐ๑göкнαη๑ஐ

Üye
5800 realplayer'da internetten radyo dinlemek için yapılması gereknler
telefonumuzda bulunan real player sayesinde başka bir programa gerek kalmadan internet üzerinden radyo dinleyebiliyoruz. bunun için ilk yapmamız gereken dinlemek istediğimiz radyonun pls dosyasını indirmek bunu ilgili radyonun kendi sitesinde bulabilirsiniz. sonra indirdiğimiz dosyayı telefona kopyalayıp açıyoruz içinde yazan bağlantı adresini RealPlayer' çalıştırdıktan sonra akış bağlantılarını açıp seçenekler yeni bağlantı seçtikten sonra bağlantı adresi kısmına kopyalıyoruz. işte bu kadar basit (: ancak şebeke bağlantısını operatörünüz üzerinden yapmamanızı önemle tavsiye ediyorum kontörleriniz gitmesin :naughty: kablosuz bağlantınız varsa o şekilde dinleyin. güle güle kullanın arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: letaureau, Unuverseli21, ziyaacat ve 16 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sağolasın kardeşim..

ஐ๑göкнαη๑ஐ

ஐ๑göкнαη๑ஐ

Üye
rica ederim sen de sağol :islik

SeKo_75

SeKo_75

Üye
merhaba usta, senin dediginin aynisini yaptim adresi kopyaladim oynatiyor ama ses cikmiyor. Acaba bir hatami yaptimda ses gelmiyor? ben Core player kullaniyorum normalde internet radyolarini dinlemek icin fakat o programda operator baglantisini desteklemiyor yada ben bilmiyorum, denedim ayarlara baktim ama goremedim, o nedenle bu Real player vasitasiyla isimi gorurum saniyordum ama anlattigin gibi yapmama ragmen oynatiyor ama ses gelmiyor.

S&S

ஐ๑göкнαη๑ஐ

ஐ๑göкнαη๑ஐ

Üye
adımları sırasıyla ve düzgünce uyguladığından emin misin kardeşim?

SeKo_75

SeKo_75

Üye
Usta kullandigim V 31.0.101 acaba bununla alakali olabilirmi? Usta senin dedigin gibi PLS dosyalarini telefona kopyaladim daha sonra icinde bulunan adresi yeni baglanti secip orya istenilen bosluga yazdim. Baglanti kuruyor fakat ses çikmiyor radyodan. KRal FM'i denedim ses gelmedi ama ayni adresi core player programi ile denedim calisiyor ses hersey super ama real playerde ses gelmiyor. Core Player'de operator baglantisi secenegi olsaydi buna gerek kalmicakti.

neyse yinede tsk ederim :-)

seli80

Üye
Selam Kardesler, ntv radyonun pls ini indirdim, realplayer yi actim kopyaladigim pls adressini yapistirdim , oynamiyor ama neden yani ,hayret bisey yaw.

fatih545

fatih545

Üye
Teşekkürler deneyecem =)

seli80

Üye
Oldumu kral fm , halen olmuyor ,:vur:vur:vur:ağlarım::ağlarım::allalla:

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
hic kimsenin işine yaramamıs

esas_cocuk

esas_cocuk

Üye
kardeşim yaptım harika tşk ederim sana gercekten süper... helal olsun valla.

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar yapamayanlara bir anlatim yapayım

1- dinlemek istediğiniz radyonun sitesine gidin RTS sini yani dinleme dosyası sitelerinde mevcut (her radyonun sitesinde vardır) internet üzerinden dinlemek için dosyayı indiriyoruz...
2-uygulamalar girin
3-Real playere tıklayın...
4-akış bağlantılarını tıklayın
seçenekler deyin
yeni bağlantıyı tıklayın
telefon veya hafıza kartı seceneğini seçin
isim yazan yere dınlemek ıstedığınız radyoya ısım verın
web adresi yazan yere rtsp:// yazan yere yane ındırdığınız radyo rtsp sini adresini giricez ama bunun ıcın önce telefona attığımız rtsp dosyasını telefonda acın msjlara gelir (bloetothle la telefona atınca msjlara gelir) bağlantı adresi yazar onu seceneklerden kopyalayın daha sonra rtsp:// yazan yere yapıştırın kopyala yapıştır yapması kolay bazılarının kafası karışmış veya kopyala yapıştır yapmasını bılmeyenler olabılır onlarda bı kağıda bu adresi yazsınlar rtsp yazan yere real playerde girsinler bu kadar...

kardeşim gercekten işime yaradı allah razı olsun ya bunu arıyodum bulamıyodum rastgele konunu görmem ıyı oldu sağol.

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye

1- dinlemek istediğiniz radyonun sitesine gidin RTS sini yani dinleme dosyası sitelerinde mevcut (her radyonun sitesinde vardır) internet üzerinden dinlemek için dosyayı indiriyoruz...
2-uygulamalar girin
seçenekler deyin
yeni bağlantıyı tıklayın
web adresi yazan yere rtsp:// yazan yere yane ındırdığınız radyo rtsp sini adresini giricez ama bunun ıcın önce telefona attığımız rtsp dosyasını telefonda acın msjlara gelir (bloetothle la telefona atınca msjlara gelir) bağlantı adresi yazar onu seceneklerden kopyalayın daha sonra rtsp:// yazan yere yapıştırın kopyala yapıştır yapması kolay bazılarının kafası karışmış veya kopyala yapıştır yapmasını bılmeyenler olabılır onlarda bı kağıda bu adresi yazsınlar rtsp yazan yere real playerde girsinler bu kadar...

kardeşim gercekten işime yaradı allah razı olsun ya bunu arıyodum bulamıyodum rastgele konunu görmem ıyı oldu sağol.

gayet güzel ve acıklayıcı bir anlatım tebrikler güzel insan ayrıca bu kadar güzel anlatımın icinde teşk :oke:

aliry52

aliry52

Üye
arkadaslar bana süper efemın rts dosyasını bulabılırmısınız ben bulamadım şimdiden tesekkurler

umtsahin

Üye
telefonun radyosu olmasa anlayacam bu çabanızı arkadaşlar. ama telefonun radyosu var ne boş yere uğraşıyonuz. radyo frekansının bulunduğunuz yerde çekmemesi mi canınızı sıktı. gidin TRT FM dinleyin. abuk subuk konular bunlar.

ertu55

ertu55

Üye
teşekkür

esas_cocuk

esas_cocuk

Üye
telefonun radyosu olmasa anlayacam bu çabanızı arkadaşlar. ama telefonun radyosu var ne boş yere uğraşıyonuz. radyo frekansının bulunduğunuz yerde çekmemesi mi canınızı sıktı. gidin TRT FM dinleyin. abuk subuk konular bunlar.

istediğin ülkenin radyosunu normal radyoda dınleyebılıyosan dınlemeye devam et :) trt fm mi ıyghhh

SeKo_75

SeKo_75

Üye

2-uygulamalar girin
seçenekler deyin
yeni bağlantıyı tıklayın

Kardes o dediginin aynisini harfiyen yaptim lakin baglanti kuruyor ama ses gelmiyor, sorunum bu. Acaba telefonun guncelleme olayi ile bir alakasi varmi onuda bilmiyorum. yinede tskler

cokcokcu

Üye

2-uygulamalar girin
seçenekler deyin
yeni bağlantıyı tıklayın

eywallah dostun teşekkurler acıklayıcı yazdıgın ıcın

lgkg300

lgkg300

Üye
rtsp:// ile başlayan url bulamıyorum yardımcı olsanız sevinirim. cem radyo lazım. telefon n70

Üst Alt