5800 İnterneti Bilgisayara Aktarma Sorunu

 • 1 Mayıs 2011
 • 3745 Okunma
 • 8 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 5800ı usb yoluyla bilgisayara bağlıyorum. 7-8 ay önce nokia ovi suite programını bilgisayarıma kurmuştum vodafone cepnet paket ile güzel bir şekilde internet kullanıyordum. şuanda ise telefonu bağlıyordum one touch acces ile bağlanıyor fakat 1-2 dakika sonra kesiliyor ve "modem başka bir program tarafından kullanıyor" gibi bir hata veriyordu tam hatırlamıyorum. ovi suiteyi güncelledim fakat yine aynı sorun vardı. bağlanıyor 1-2 dakika sonra kesiliyordu tekrar bağlanmak istediğimde ise "şebekeye bağlanılamadı" buna benzer bir hata alıyordum. Ovi Suiteyi bilgisayarımdan kaldırdım. "ağ bağlantılardan nokia 5800 xm ub modem (OTA)" bağlantısıyla bağlanıyorum 10-20 saniyede kesiliyor. çıldırmak üzereyim yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

  Telefon nokia 5800
  Bilgisayar işletimi winxp
  ovi suite kurulu değil
   


  Yazan: 5800mania
 2. kardeşım ovi suite de one touch acses yok. direk tek tıklamayla bağlanır. pc suitede var one touch acses. denemedysen one touch acses ıle bağlan. yada ovi suitede bağlantıyı elle yapılandr oyle dene. ben cepnet paketını yenıledıımde(ilk100mbde) dedıın gıbı oluyor. bağlantı keslıyor 1-2 dk içinde. 100 mb bolunca geçiyor bağlantı kesılmesı..
   
 3. soft format attım 12 dk kesilmedi şimdi kesildi. ne yapmam gerekir? bağlanırken ne kullanayım
   
 4. Bağlantı Bendede Gidip Geliyor Bazen. Modem Başka Modem Tarafından Kullanılıyor Hatası Veriyorsa Telefonu Yeniden Başlat Gitsin Bende Olunca Öyle Yapıyordum Sonra Giriyordu. Aslında Ovi Suite veya PC Suiteyi Açıp Girmeye Gerek Yok Ağ Bağlantılarımı Aç, Sol Taraftan Ağ Bağlantılarını Görüntüle De Ordan Da Oluşturduğunuz Bağlantıyı Açıp Girin Ben Win7 Kullanıyorum Ve Öyle Giriyorum... :oke:
   
 5. aynen bende oyle. biriyle mesajlaşcağım zman açıyorrum ovi suiteyi. mesajlaşmak çok basit oluyo oyle :ehe:ehe
   
 6. Doğru valla mesajlasmasi cok kolay oluyo... :)
   
 7. "Modem Başka Modem Tarafından Kullanılıyor Hatası" veriyor. bundan 7-8 ay önce kullanırken böyle bir hata almıyordum. Şimdi başladı :S Bunu komple engellemenin, kesintisiz sınırsız cepnet kullanmanın bir yolu yok mu? :) Şuanda one touch acces attım aynı hata var
   
 8. dostum dediğim gibi ağ bağlantılarımdan yeni çevirmeli ağ oluştur. ordan bağlan prog açma.
   
 9. Konuyu hortlatcam ama bir şey sorucam ya yardımcı olur musunuz? 5800'im var benim de aveanın netini kullanıyorum. Pc'ye nasıl aktarabilirim okudum ama tam anlamıyla anlamadım, bilgisayarımda bağlanmami sağlayacak herhangi bir program yok usb yoluyla nasıl yapabilirim acaba?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/02/2019 - 17:56