5800 İnterneti Bilgisayara Aktarma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

5800mania

Üye
    Konu Sahibi
5800 İnterneti Bilgisayara Aktarma Sorunu
5800ı usb yoluyla bilgisayara bağlıyorum. 7-8 ay önce nokia ovi suite programını bilgisayarıma kurmuştum vodafone cepnet paket ile güzel bir şekilde internet kullanıyordum. şuanda ise telefonu bağlıyordum one touch acces ile bağlanıyor fakat 1-2 dakika sonra kesiliyor ve "modem başka bir program tarafından kullanıyor" gibi bir hata veriyordu tam hatırlamıyorum. ovi suiteyi güncelledim fakat yine aynı sorun vardı. bağlanıyor 1-2 dakika sonra kesiliyordu tekrar bağlanmak istediğimde ise "şebekeye bağlanılamadı" buna benzer bir hata alıyordum. Ovi Suiteyi bilgisayarımdan kaldırdım. "ağ bağlantılardan nokia 5800 xm ub modem (OTA)" bağlantısıyla bağlanıyorum 10-20 saniyede kesiliyor. çıldırmak üzereyim yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Telefon nokia 5800
Bilgisayar işletimi winxp
ovi suite kurulu değil

'Patron

'Patron

Üye
kardeşım ovi suite de one touch acses yok. direk tek tıklamayla bağlanır. pc suitede var one touch acses. denemedysen one touch acses ıle bağlan. yada ovi suitede bağlantıyı elle yapılandr oyle dene. ben cepnet paketını yenıledıımde(ilk100mbde) dedıın gıbı oluyor. bağlantı keslıyor 1-2 dk içinde. 100 mb bolunca geçiyor bağlantı kesılmesı..

5800mania

Üye
    Konu Sahibi
soft format attım 12 dk kesilmedi şimdi kesildi. ne yapmam gerekir? bağlanırken ne kullanayım

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Bağlantı Bendede Gidip Geliyor Bazen. Modem Başka Modem Tarafından Kullanılıyor Hatası Veriyorsa Telefonu Yeniden Başlat Gitsin Bende Olunca Öyle Yapıyordum Sonra Giriyordu. Aslında Ovi Suite veya PC Suiteyi Açıp Girmeye Gerek Yok Ağ Bağlantılarımı Aç, Sol Taraftan Ağ Bağlantılarını Görüntüle De Ordan Da Oluşturduğunuz Bağlantıyı Açıp Girin Ben Win7 Kullanıyorum Ve Öyle Giriyorum... :oke:

'Patron

'Patron

Üye
Bağlantı Bendede Gidip Geliyor Bazen. Modem Başka Modem Tarafından Kullanılıyor Hatası Veriyorsa Telefonu Yeniden Başlat Gitsin Bende Olunca Öyle Yapıyordum Sonra Giriyordu. Aslında Ovi Suite veya PC Suiteyi Açıp Girmeye Gerek Yok Ağ Bağlantılarımı Aç, Sol Taraftan Ağ Bağlantılarını Görüntüle De Ordan Da Oluşturduğunuz Bağlantıyı Açıp Girin Ben Win7 Kullanıyorum Ve Öyle Giriyorum... :oke:
aynen bende oyle. biriyle mesajlaşcağım zman açıyorrum ovi suiteyi. mesajlaşmak çok basit oluyo oyle :ehe:ehe

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Doğru valla mesajlasmasi cok kolay oluyo... :)

5800mania

Üye
    Konu Sahibi
"Modem Başka Modem Tarafından Kullanılıyor Hatası" veriyor. bundan 7-8 ay önce kullanırken böyle bir hata almıyordum. Şimdi başladı :S Bunu komple engellemenin, kesintisiz sınırsız cepnet kullanmanın bir yolu yok mu? :) Şuanda one touch acces attım aynı hata var

'Patron

'Patron

Üye
dostum dediğim gibi ağ bağlantılarımdan yeni çevirmeli ağ oluştur. ordan bağlan prog açma.

bubu34

Üye
Konuyu hortlatcam ama bir şey sorucam ya yardımcı olur musunuz? 5800'im var benim de aveanın netini kullanıyorum. Pc'ye nasıl aktarabilirim okudum ama tam anlamıyla anlamadım, bilgisayarımda bağlanmami sağlayacak herhangi bir program yok usb yoluyla nasıl yapabilirim acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt