5800 Açma Sorunu (Dikkat! 5800'la Sorunu olanlar Baksın)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
5800 Açma Sorunu (Dikkat! 5800'la Sorunu olanlar Baksın)
Evet konumuza gelelim yeni farkettiğim birşey:
5800 telefonumuzu açarken nokia yazızı geldikten sonra kapananlar varsa! (Ve sonra yeniden açmaya çalıştığında yine aynı sorunu veren ve pili çıkarıp 1 dk sonra taktığında aynı sorunu olanlar)

Telefonunda kasa açıklığı olanlar (Xpress tuşunun ışığı ekrana ve dışarıdan gözükmesi olanalar)

Bu iki soruda sorunu olanlar ve cevabı olanlar ve hatta bu sorunları çözenler nasıl yaptığını yazsın lütfen!
Böylece ben ve başkalarını çözüme ulaştırın :allalla::hmmm

• Beğen
Tepkiler: mert_1047

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
telefon açılırken nokia yazısında kapanma olayını hafıza kartını çıkararak açmayı deneyerek çözebilirler kasa açıklığını bilmiyorum

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
hemen deniyelim

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
telefon açılırken nokia yazısında kapanma olayını hafıza kartını çıkararak açmayı deneyerek çözebilirler kasa açıklığını bilmiyorum
evet bu yöntem işe yaradı ve açılış eskisine göre biraz hızlandı ALpWaR24 teşekkürler 1. sorun çözüldü sıra ikincide:allalla:

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Kardeşime Doğubank'tan geçen hafta salı günü hediye aldığım Nokia 5800 Xpress Music (710 tl, KVK garantili, mavi ve v.2.0) cep telefonu kasa açıklığı sorunu fark edilinceye kadar hiç bir sorunla karşılaşılmadan kullanıldı. Sorunu fark ettikten sonra kişiliğimden de ötürü internette titiz bir araştırma yapmaya kararverdim. zamanki gibi bizim forumların geriden geliyordu.. Ben de bir kaç dil bildiğimden, araştırmamı İngiliz ve Rus siteleri üzerine yoğunlaştırdım. Son olarak ise youtube'da araştırıp, sorunun anlatımlı vidyosunu buldum! Her şey bittiğinde artık kararımı vermiştim.. Garantim olmasına rağmen; bilgisiz, ön yargılı, müşteri memnuniyetinden bir haber Nokia servisleriyle uğraşmamaya ve gördüklerimi uygulamaya karar verdim.:)
Öncelikle araştırmalarım sonucu şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; sorun evde yapabileceğiniz basit bir işlemle (eğer titizlikle yapılırsa cihazın garantisini dahi bozmadan) rahatlıkla çözülüyor. Aşağıdaki köprüye tıklayınca in de göreceğiniz üzere anlatımlı vidyo gayet net ve faydalı. Vidyodaki yönlendirmelere uyarak kardeşimin telefonunu tamir ettim. Telefonumuz artık sıfır açıklıkla, hiçbir çıtırtı sesi gelmeden, gayet sağlam bir bütünlük içinde çalışmaktadır.
İngilizce anlatımlı vidyoda da belirtildiği üzere sorun; telefonun kasa çentik yuvalarından birinin (ön kamera, sağ üst köşe) plastik döküm hatasından dolayı biraz fazla derin olması ön çerçevenin o kısıma gelen çentiğinin bu boşlukta hareket etmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu bariz bir üretim hatasıdır!
Vidyonun dili İngilizcedir fakat ana dili ingilize olmayan biri tarafından hazırlanmıştır. :) Bu yüzden alt - orta ve orta seviye bilen arkadaşlar söylenenleri rahatlıkla anlayabileceklerdir. Ama yine de kısaca eklemem gerekirse:

Malzemeleriniz:
1. Telefonunuzu nıza alarak bir yapı marketten uygun tornavida ve süper japon yapıştırıcısı edinin.
2. Bir adet aspirin tableti edinin ve fazla açığı olan çentik yuvasına yapıştırılmak üzere bu tabletten 1.7 mm x 0.50 mm ebadında bir parça kesin.
3. İşlemi mümkün ğu kadar bol ışıklı, mümkünse bir masa ışığı altında gerçekleştirin.

Kendim de bir vidyo çekmek isterdim ama işlemi yapınca tekrar uğraşmak istemedim. hazırlayan arkadaşın vidyosundan da hit çalmak istemem. :) Neyse şunu bilinki beyler: % 100 işe yarıyor!
Kolay gelsin. Sorularınız olursa vakit buldukça cevaplandırmaya çalışacağım. Zira pek çok kişinin farkına varmadığı, farkına v n büyük bir kitlenin canının sıkan, almaya meyilli başka bir büyük kitleyi ise soru işaretleriyle baş başa bırakan bir durum..

bunu bulabildim dostum yapabileceksen :) kasa açıklığı çözümü bu :oke:

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
umarım yardımcı olabilmişimdir

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
aldığım günden beri sorun olan kasa açıklığı problemini acaba nokia shop'a gidip kasa açıklığı sorunu var deyip telefonun kasasını değiştirebilirmiyim sizce (Not: Telefon garanti kapsamında yani para vermeden çözülürmü Sorun bende değil nokiada çözsün)

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
aldığım günden beri sorun olan kasa açıklığı problemini acaba nokia shop'a gidip kasa açıklığı sorunu var deyip telefonun kasasını değiştirebilirmiyim sizce (Not: Telefon garanti kapsamında yani para vermeden çözülürmü Sorun bende değil nokiada çözsün)

çözmeleri gerek garanti kapsamına girer git söyle sorununu düzeltsinler yada yeni telefon iste para isteme gibi bi hakları yok veya tamir edilmeden gelirse tüketici hakları mahkemesine başvurursun

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
ALpWaR24 Tebikide yapacaklar ben içini açıpta kurcalamadım Ben para verip telefonu aldıysam ve bu telefonun garanti belgesi varsa sorunu çözecekler dediğin gibi şikayet edersek buna bir daha cesaret edemezler 2. sorunu olanlar ilk önce bir nokia shop a gitsin sorunu çözülmeyenler ilgili yerlere başvursun

--------------- Ekleme ---------------

birde ALpWaR24 kardeşimizin verdiği çözüm yolunu bu işlerden anlayanlar yapsın bu işi bilmeyenler bence nokia shop gitsin sonra telefonunuzdan olmayın

--------------- Ekleme ---------------

Tabiki verdiği bilgilerden dolayı ALpWaR24 kardeşimize teşekkürler

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
kasa açıklığı ayıplı mala giriyormudur :D

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
girse ne olacakki sanki

mert_1047

mert_1047

Üye
herşeyi anladımda fiyatta bi yanlışlık yok değil mi 710 tl:S çok fazla sanki:? 1 de 1 hafta önce alınmış???? ben yurtdışından 400 e getirtmiştim tr de 540 iken?

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
mert_1047 yanlış yere yazmışın mesajı gibime geliyo

• Beğen
Tepkiler: ahmet 3579
mert_1047

mert_1047

Üye
alıntı yapmayı unutmuşum şimdi de teldeyim kalsın yanlız konu yararlı olmuş teşekkürler

Dr.Mouse

Dr.Mouse

Üye
    Konu Sahibi
bir şey değil. ALpWaR24 kardeşimizede teşekkür ederiz verdiği bilgilerden dolayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt