50 yıl boşuna idamı bekledi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
50 yıl idamını bekledi. Şimdi ona 6,4 milyon dolar veriyorlar Kanada'da, 1959 yılında 14 yaşındayken 12 yaşındaki bir kızı öldürmekten idam cezasına çarptırılan, daha sonra masum olduğu ortaya çıkan en genç Kanadalı idam mahkumu, 6,4 milyon Amerikan Doları tazminat kazandı. Steven Truscott, 1959 yılında okul arkadaşı Lynne Harper'ı tecavüz ettikten sonra öldürdüğü gerekçesiyle idama mahkum edildi. Ontario Yüksek Mahkemesi, geçen Ağustos ayında, yaklaşık 50 yıldır idam cezasını bekleyen Truscott'ı akladı. Ontario Başsavcısı Chris Bentley, Truscott'a 6,4 milyon Amerikan Doları tazminat ödenmesini bugün karara bağladı. ..
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
"Geç gelen adalet adalet değildir"
 

KAFKAS KARTALI

Üye
adam bilmem kaç yaşına gelmiş.
ondan sonra trilyon versen ne olacak.
git ya bu kadarda olmaz.:box
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Binlerce yıllık bir söz arkadaşlar o :) Bizim ve tüm avrupanın hukuk sisteminin temelini atan Roma İmparatorluğundan; Romalıların sözü o...
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Adalet, Demek ki O Kadar da Âdil Birşey Değilmiş..


Maalesef PARDON !! ;)
 
sametugba

sametugba

Üye
varya yeminle bunlar adam da değil insanda değil...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt