4. Revizyon! Dünyanın En Büyük CFW Mod Arşivi | Rambo_FT'nin Mod Arşivi | C6/OFW | 26.09.2012

Sponsorlu Bağlantılar

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ben telefondan değiştiriyordum ama sadece bazı klasör isimlerini. Diğer yöntemi bilemicem.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
son bir soru daha açılış ekranı yaptım ekranın alt kısmı biraz siyah çıktı herşeyi doğru yaptığıma eminim daha önce açılış ekranı yaptım bir de altta cfw ismi yazıyordu gri renkte cfw ismi hala gözüküyor :s

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
son bir soru daha açılış ekranı yaptım ekranın alt kısmı biraz siyah çıktı herşeyi doğru yaptığıma eminim daha önce açılış ekranı yaptım bir de altta cfw ismi yazıyordu gri renkte cfw ismi hala gözüküyor :s

Belki resmi biraz büyük yapmışsındır. 360x640 çözünürlüğünde olacak.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Belki resmi biraz büyük yapmışsındır. 360x640 çözünürlüğünde olacak.

resim çözünürlülüğünü 360x640 yaptım zaten eğer yanlış yapsam o siyah çıkan yerde cfw ismi görünmezdi

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bir resim çekebilir misin? Merak ettim. SVG hatası belli ama sorun nerde onu bilmiyorum.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
yarın çekip koyarım

torQaresma

Üye
sağol furkan kardeşim bu modlar işimize çok yarayacak sizden yeni destekler bekliyoruz.furkan (rambo ft) kardeşim acaba bu modlar nasıl uygulanıyo nerelere konuluyo bunları resimle ve ya video ile anlatırmısın sana çok zahmet olursa sadece yazabilirsen de gene birşeyler yapabiliriz. mesela [Mod] Nokia Browser v7.3.1.31 [C6/N97 Portları İçin] modunu şu klasöre felan at gibi

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye

işte açılış ekranı bu

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
sağol furkan kardeşim bu modlar işimize çok yarayacak sizden yeni destekler bekliyoruz.furkan (rambo ft) kardeşim acaba bu modlar nasıl uygulanıyo nerelere konuluyo bunları resimle ve ya video ile anlatırmısın sana çok zahmet olursa sadece yazabilirsen de gene birşeyler yapabiliriz. mesela [Mod] Nokia Browser v7.3.1.31 [C6/N97 Portları İçin] modunu şu klasöre felan at gibi

Nokia Firmware Editor ile kendi telefonunun orjinal fw'sindeki veya C6v41'deki Rofs'u açıp, modların içindeki aynı klasörleri NFE'ye atıyorsun. Böylece modlar uygulanmış oluyor. Repack yapıp flaşlıyorsun, mod uyumsuz ise telefon açılmıyor, uyumlu ise açılıyor. Böyle test ederek modları uyguluyorsun.

Nokia Firmware Editor ile kendi telefonunun orjinal fw'sindeki veya C6v41'deki Rofs'u açıp, modların içindeki aynı klasörleri NFE'ye atıyorsun. Böylece modlar uygulanmış oluyor. Repack yapıp flaşlıyorsun, mod uyumsuz ise telefon açılmıyor, uyumlu ise açılıyor. Böyle test ederek modları uyguluyorsun.

işte açılış ekranı bu

Anladığım kadarıyla sen Anchor Cfw yazısının arkaplanı neden siyah diyorsun? Eğer bunu diyorsan, sana tavsiyem paintle photoshopla artık neyle hazırlıyorsan 360x640 çözünürlüğünde resmin olmasına dikkat et artı arkaplanlarının beyaz olması için mutlaka dosyayı JPG olarak kaydet. Tahminimce PNG uzantılı yapıyorsun, SVG'ye atıyorsun böyle oluyor.

Not: Çok iyi bir grafiker değilim, bildiklerimi söyledim.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
evet png uzantılı kaydediyordum. Dediğin gibi yapayım teşekkür ederim

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
yine olmadı. :s :allalla:

----------Eklendi @ 18:38:29 ---------- Yazıldı @ 17:41:08 ----------

Hallettim sorunu.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun :)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
sağol ama hala neden böyle yaptığını anlamadım. Açılış ekranına yazıyı inkscape de yazıyodum photoshopta yazdım düzeldi

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Inkscape gibi programları kullanma. Onların alt yapısı farklı. En iyisi photoshoptur.

yare1815

yare1815

Üye
:oke: HARİKASIN :tşk:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
:rica: dostum.

badmus

badmus

Üye
kardes linki yine koysan lazım oldu cfw işine girdimde

emirberkcelik

emirberkcelik

Üye
ya kardeşim şunu adam gibi cfw yada ofw diyge ayırsaydınya be kardeşim kaç defa flash attım tele olmuyor ya offf beee

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
ya kardeşim şunu adam gibi cfw yada ofw diyge ayırsaydınya be kardeşim kaç defa flash attım tele olmuyor ya offf beee

Bunu bulduğuna şükretmiyorsunda... Senden başka kimse böyle sorun alıpda yazmamış altına hem zaten ofw için olanlarda yazıyor klasörde...

Üst Alt