sunrise v52 cfw

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

s3l3m6

Üye
    Konu Sahibi
sunrise v52 cfw
[08.01.2011]SUNRISE V2.0 RTL 5800V52 C6V20 CFW |EN KAPSAMLI CFW

Yeni Hatasız Sunrise

ASLINDA BUDA SUNRİSE 2.0 AMA SİTEDEKİ HATALI İLE KARIŞMAMASI İÇİN 2.1 YAPTIM

DİKKAT:
sunnrise bağımlılk yapar.Gözünüz başka CFW görmez.Telefon elinizden uçup gidebilir.Sunrise diyip durursunuz.Bir hatası eksiği olmasa da Emin abi yenisini çıkart dersiniz.Telefonunuzu çok fazla kullanmayın uçup gidebilir

Bir tane bug yok!!

Sunrise V2.0 Racing for Top Lightness by NomadCRY

[ 5800 için C6V20 CFW | MOD | HACK | JAF ]

"Gündoğumu V2.0 En Yüksek Sürat için Yarışan by" NomadCRY
5800'ınıza gün doğdu.Symbian geliştiricileri bile bu CFW'yi kullanıyor!!!

Ev Ekranı Görünümü:

Sunrise Racing for Top Lightness demektir?

Sunrise Gündoğumu anlamına gelmektedir.5800'ınıza gün doğar bu yazılımla.Racing for Top Lightness ise " En yüksek sürat için yarışan " demektir.Kendim buldum.Gayet güzel bir isim. * Beni tanıyanlar vardır bilen bilir hani şu 5800 ana başlığında ve diğer konularda sorularınızı fırça atan üslubuyla cevaplayan adam. * Sizlere CFW hazırladım.Kendi isteklerime göre.Ve sizle de paylaşmak istedim.Gereksiz tüm yazılımlar çıkartıldı ve aresmar arkadaşımızın yaptığı CFW'deki gibi asıl amaç sadelik ve hız. * CFW'de bir iki özel hızlandırma modu bulunuyor.( Düzenledim ve kimseye vermem )Yani şunu söyleyebilirm şu ana kadar kurduğunuz en hızlı CFW'lerden biri olacak.Hatta belki de o. Konudaki yorumlara göre şu anda forumdaki en iyi CFW bu. * CFW'yi bir haftadır test ediyorum.Benim dışımda 4 kişi daha test etti. ( Forumdan değiller ) Telefonun sınırlarını zorladık.Gayet hızlı ve stabil bir hale geldi. *Eğer kurulumdan sonra bir sorun yaşarsanız hard format atınız.Eğer çözülmezse hafıza kartını biçimlendirip hard format atınız tekrar flashlayınız ve tekrar hard format atınız.Kesinlikle bir sorun kalmaması gerekiyor.

Kurulum için gerekli dosyalar[/color]
Win7 uyumlu JAF ve emülatör

Win7 uyumlu JAF ve emülatör

ROFS2 hariç C6 V20 Orjinal Ana Dosyaları

Aşağıdaki 3 seçenekten birini yükleyeceksiniz.4*3 - 4*4 - 4*5 denen şey menü ikon boyutlarıdır.Eğer 4*3 indirirseniz telefonunuzun menü ikonları eskisi gibi orijinal boyutunda kalır.4*4 indirirseniz 4*3 ten yani orijinalden az küçük ikonlara sahip olursunuz.Eğer 4*5 indirirseniz menü ikonları bayağı küçük olur.Aradaki farkı SS'ler bölümündeki resimlerden anlayabilirsiniz.

Sunrise by NomadCRY V2.0 RTL 4*3 ( rofs2 )

68 MB'dır.

Sunrise by NomadCRY V2.0 RTL 4*4 ( rofs2 )

Gelecek

Sunrise by NomadCRY V2.0 RTL 4*5 ( rofs2 )

Gelecek

Sunrise V2.0 RTL 3D ile gelen yenilikler

Açıklama:
Arkadaşlar Oyunlar ve Ofis klasörünün ikonlarında tema yüzünden olan ikon sorunu var.Aslında sorun değil sadece ikonlar düz klasör şeklinde.Kullanımı etkilemiyor.Temayı çok beğendiğim için bu eksiği göze aldım.Bana hak vereceksinizdir.Çünkü tema bence gerçekten çok güzel.İki ikonun düz klasör şeklinde gözükmesine değer bence

Kaldırılan gereksiz yazılımlar

- Chat - Yardım ( CFW kullanan birinin Yardıma ihtiyacı yoktur heralde ) - My Nokia ( Ana menüde simgesi kalmıyor tamamen çıktı yani sorunsuz ) - Ovi Rehber ( RAM artırımı )
CFW kurulumundan sonra telefonda kurulu gelen ek yazılımlar

- AutoInstaller ( Türkçe ) : Hafıza kartında thinkchange adlı klasör oluşturun.içine c ve e adlı iki klasör oluşturun.Hafıza kartına kurulacakları e nin içine tel hafızasına kurulacakları c nin içine koyun.Ve sonra programı açıp Seçenekler->Kuruluma başla deyin ve programların kendi kendine yüklenmesinin tadını çıkarın.Heruygulamaya destek verilmez.Bazılarını elle yüklemeniz gerekebilir.
- BTSwitch ( 0'ın basılı tutulup BT'nin açılıp kapatılması için )
- Conversations( Sohbetler adıyla Türkçe )
- RomPatcher 2.6 . AutoStart çalışıyor.Yamalar yeni.( Türkçe ) ( Yamalar için. )
- Mesaj okuyucu ( Mesajlarınızı size okur. )
- Filebrowser ( Hafıza ve telefon hafızasındaki gizli klasörlere erişim sağlar. )
- Adobe Reader ve Quickoffice

AutoInstaller ile kurulacak programlar
-Pil durumu hakkında bilgi veren ION Timer,
-Bildirimler popup widget'ı,
-ScreenSnap,
-LightCtrl
-Nokia internet Radio ( Türkçe. )
-Brightlight programı.Telefonun flaşını fener olarak kullanmanızı sağlayan ve görsel yönden çok güzel olan bir program.

Modlar

- C6V20 yazılımı 5800'ın V52 sürümüne port edildi.Nokia'nın V20 il getirdiği özellikler.

- C6 yazılımının yeni sürümü olan orijinal V20 üzerine inşa edildi. Nokia'nın yayınladığı, C6'nın orijinal yeni sürümüyle gelen özellikler:

1- Batarya süresinde artış. 2- Daha fazla hız artırılmış işlemci hızı ve daha stabil 3- Daha hızlı ve hassas sensörler.
3- ekranı.Çok güzel gözüküyor. Bir bakın !
5- Symbian 3 temaları olan Fuchsia Pink ve Blue Petrol temaları eklendi.
6- Yeni internet tarayıcı.Hataları giderilmiş.
7- Java Virtual sisteminde güncellemeye gidilmiş.

- Batarya modu uygulandı.Pil daha iyi gidiyor.
- Cache artırıldı.
- PIPS güncel versiyon ekli.Hiç sorun çıkarmıyor.Sonradan PIPS isteyen kurulumlarda ( örnek:NDrive ) asla sorun yok.Polarbit oyunları ( Raging Thunder gibi ) artık çalışıyor.
- Ses codec'i eklendi.Çıkan ses eski 5800 kalitesinde.( Biraz daha düzenledim daha da iyi oldu tam istediğiniz gibi )
- Tampon bellek C'den E'ye alınmadı. ( Sanıldığının aksine tampon belleğin E'de olması performansı düşürüyor.İşte bu CFW'yi diğerlerinden hızlı kılan şeylerden biri. Bunu da nerden çıkardın derseniz bu işlerde çok bilgili birinden öğrendim.)
- Tampon bellek artırıldı ( iyi oldu )
- Fast UI modu.
- Fast UI+ modu.
- V11 deki dil hatası giderildi.
- Türkçe Conversations uygulaması eklendi ve mesajlarda gözüküyor ( iPhone'daki gibi baloncuk şeklinde mesajlarınızı görüntülüyorsunuz.
- Arama ekranının zırt pırt dönmesi engellendi.
- Telefon açılırken çalışan gereksiz programların çalışması engellendi.
- Sensör hassasiyeti artırıldı.
- Tuş kilidi titreşimi açık
- 2X UI hız modu ( buradan telin 2 kat hızlandığı anlaşılmasın sakın )
- Yüksek kalitede 12 saat ses kaydı ( MP4 ses kaydı )
- Wi-fi çekim hassasiyeti artırıldı ( Denendi çalışıyor )
- Heap size artırıldı
- Sensör ayarlarına dokunma kontrolü eklendi
- Başlangıç sesi değiştirilmedi.
- Müzikler E/Music'ten okunuyor.
- Galeri modu fix lendi.Çok daha iyi ve kapsamlı bir hale geldi.Mesela NDrive kurduğunuzdaki resimler artık kesinlikle galeride gözükmüyor.
- Kütüphane yenileme işlemi hızlandırıldı.
- Şarj olururken yeşil ışık yanmıyor.
- Rehber işlem kaydı gibi uygulamalardan çıkıldığında komple kapatılması engellendi.Yani artık daha da hızlı açılacak rehberiniz vs.
- FOTA cache kaldırıldı. ( Telefon hafızasında 5 MB yer kazancı )
- C6 FW'sindeki bir sürü mesaj arasında kaydırırken oluşan hata giderildi
- Tarayıcı açılıp kapansa bile indirmeleriniz kaldığı yerden devam ediyor
- RomPatcher ve tüm yamalar var.
- Dosya yöneticisinden herşeyi arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz ( jar,sis vs.)
- Arama süresi gösterimi ve arama sonrası özet varsayılan olarak açık yapıldı.
- Telefonu PC'ye bağladığınızda varsayılan olarak Depolama modunda bağlanıyor.
- Mesaj okuma çalışıyor. ( Aylin abla var. )
- Gönderilen mesaj sayısı 999 yapıldı.
- Programların kapanıp telefonun kendine gelme süresi azaltıldı.
- Telefon hafızası tam 79,1 MB. RAM 58,7 MB.
- Varsayılan Bluetooth ismi değiştirildi.
- 0'ı basılı tuttuğunuzda Bluetooth'u açıp kapatabiliyorsunuz.
- Yeni yapılan mod telefonun eskisinden daha hızlı olmasını sağlıyor.Reset,RAM yetmezliği gibi sorunları en aza indirgiyor. ( Diğer hiçbir CFW'de yok ! )
- Yama olmadan dosya yöneticisinden her türlü dosya gönderilebiliyor.
-N97 UserAgent ( N97 Transformation Pack ) eklendi.Telefonu bilgisayara taktığınızda N97 olarak görecek.Yani destek yazılımı sorunu olmayacak.Ayrıca Ovi Mağazada C6 için çok az uygulama vardı.Bu sayede eski 5800 sayısınca uygulamaya tekrar kavuşabilirsiniz.
- Galeride resimlerin daha hızlı açılması için görüntü kalitesi düşürülerek açılıyordu.Bu mod kaldırıldı.
- Tuş kilidi titreşimi azaltıldı.
- Açılış sesi azaltıldı.
- Bluetooth adı Sunrise V2.0 RTL 3D by NomadCRY olarak değiştirildi.
- Ses komutları çalışıyor.
- JAVA programların kurulumunda çıkan gereksiz sorular çıkmıyor.
- PIN kodu girerken yeşil ışık yanyor.( C6 orijinal FW'sindeki kronik sorun düzeltildi )
- Müzik çalardayken Seçenekler->Çıkış yaptığımızda ev ekranı yerin menüye atma sorunu düzeltildi. ( C6 orijinal FW'sindeki kronik sorun düzeltildi )
- İşCep rahatlıkla yüklenebiliyor.
- Bağlantılar sorunu giderildi.Rahatlıkla girilebiliyor.
- Bir ayar yaptığınızda uygulanması daha hızlı oluyor.
- Dokunmatik hassasiyeti artırıldı.
- Müzik çalarda play/pause düğmelerinin tepkime hızı artırıldı.
- Müzik çalar genel tepkime hızı artırıldı.
- Müzik çalar 15.2 sürümüne güncellendi.Bu güncellemeyle artık şarkılarınızın sözlerini iPhone'da olduğu gibi ekranda görebileceksiniz.
- GPS uydu bulma hızı artırıldı.
- Telefon abartmadığınız sürece asla sebepsiz yere yavaşlamayacak ve RAM yine abartmadığınız sürece 54 MB'în altına düşmeyecek.RAM en fazla 60 MB olacak.Bu çok iyi bir değer. - CPU modu uygulandı.Merak etmeyin şarja pek bir etkisi olmayacak. - Cpu load hızı düşürüldü telefon daha da hızlandı şarja çok fazla bir etkisi de yok.
- İletim raporu oto. açık geliyor.
- Parlaklık %50
- Işık zaman aşımı 30sn ye ayarlandı.
- Real Hack ile ROMPatcher olmadan uygulamaların % 99u yüklenebiliyor.
- İnternet tarayıcıda seçeneklere görüntüleri göster seçeneği eklendi.
- İnternet cache hafızası 20 MB'a çıkartıldı. - Galeri tarama hızı artırıldı. - Ana menüdeki tüm hatalar ve takılmalar giderildi. - Hafıza kartına otomatik oluşan " Media " adlı klasörle resim ve videolarınızı gizleyebilirsiniz.Siz gizlemek istediğiniz resim ve videolarınızı hafıza kartındaki " Media " adlı klasöre atacaksınız ve galeride gözükmeyecekler. -Java Runtime ve İşcep sorunsuz yüklenebiliyor. -Fatih abinin yaptığı hatasız Ovi Maps 3.06 gömülü. -Media bar tuşu her zaman çalışıyor -Genel tercih adı Sunrise olarak değiştirildi. Beğenmeyenler için nasıl eski haline getireceğinizi anlatacağım. -Media bar tuşu türkçeleştirildi - Tuş ışıkları tamamen düzeltilmiş şekilde.Telefonu kilitlediğinizde bile ışıklar açık kalmıyor.Tamamen V52 tuş ışıkları şeklinde.Yani artık tuş ışıklarıyla alakalı hiçbir sorununuz kalmayacak. - Sensörler ve döndürme kontrolü oto. açık geliyor. - T9 sözlüğü düzeltildi.V52 deki T9 un aynısı. - Telefon kapalı halde şarj olurken tuş ışıkları yanmıyor. - *#0000# çevirince Özel Sürüm Sunrise by NomadCRY V 2.0 gözüküyor. - Türkçe sözlük sisteme gömüldü. - Telefonu kapatma düğmesine bastığınızda aşağıda Tuşları kilitle yerine Restart butonunu göreceksiniz.Bu işlevle PIN sormadan hızlı bir şekilde telefonunuzu kolaylıkla yenniden başlatabileceksiniz. - Bazı kullanıcılar *#0000# çevirince yanlışlıkla Yazılımlarını güncelleştiriyor ve telefonlarını çökertiyordu. Bunun önüne geçmek için bu özellik kaldırıldı.Artık telefonunuzu yanlışlıkla çökertemeyeceksiniz. Görsel modlar
- Artık ev ekranına 20 adet kısayol ekleyebilirsiniz. - Default tema S^3 theme. - İki tane Symbian 3 teması var.Bir de gizli Sound Waves. - 4 efekti karıştırdım.Ortaya çok güzel birşey çıktı.Efektler harika. - İkinci ev ekranı tamamen boş. - Tarafımdan Menü düzeni uygulandı.Menü artık çok daha düzenli. - Oyunlarda ve programlarda daha iyi çalışma modu uygulandı.FPS 30'a çıkarıldı.Akıcılık sağlandı. - Video çekimi kalitesi artırıldı. - Fotoğraf çekimi kalitesi artırıldı. - Açılış ekranı değişti. - Boot ekranı değişti - Uygulama meşgul halkası eklendi. ( Efektleri açın. ) - Nokia N8 fontları eklendi. - Nokia N8 kinetik kaydırma eklendi. - Nokia N8'in sürüklemeli tuş kilidi eklendi. - Tuş kilidi yazısı Sürükleyip açın olarak değiştirildi. - Kameraya ekstra zoom modu uygulandı. - Kamera genel kalitesi artırıldı.Eskisinden çok daha iyi çekiyor.Şunu söyleyebilirim 5800'da görebileceğiniz en iyi kamera performansı bu CFW'de. - Kamera kullanılıyor hatası tamamen kaldırıldı. - Kinetic scroll hızı artırıldı. - N8 en güncel 3D Menü ikonları düzenlenmiş menü moduyla olacak. - N8 kamera sesi eklendi.
[/color][/color]
Boot ekranı:

----------Eklendi @ 14:27:06 ---------- Yazıldı @ 14:25:34 ----------

arkadaşlar resimler için şu link=

• Beğen
Tepkiler: beyin ve BySeL0

erdi_s

erdi_s

Üye
usta ağzımın suyu aktı ya :D
yeni güncellemenin çıkmasını bekliyorum. önce ona bakıp sonra cfw atmayı düşünüyorum ama dayanabilir miyim bilmiyorum :D

BySeL0

BySeL0

Üye
kardes birde beğen yaaa

ölümüne

ölümüne

Üye
bunu kurdum telefonuma müzikçalar müziklerimi bulamıyor resimlerim eksik görünüyor neden olabilir

efeler12

efeler12

Üye
v52 ye kuruluyor değil mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt