[4.4.2KİTKAT] DN3 v5.5 04-09-2014 NOTE 2 [S5 Tema s5 Uygulamaları Note 3 özelliği] [360DPI]

Sponsorlu Bağlantılar

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
[4.4.2KİTKAT] DN3 v5.5 04-09-2014 NOTE 2 [S5 Tema s5 Uygulamaları Note 3 özelliği] [360DPI]

TEMEL BİLGİ: Köklü Saf stok görünüm. Android Kit Kat 4.4.2 dayanarak NB4 romdan sızdırılmış
kaynak:
DN3 v5.5 (04-09-2014)
link:
(1.4 gb)
düzeltme:
(11 mb) (romadan önceilk bunu kurunuz herşeyi tek hamlede silmek için

DN3 v5.2 (12.11.2014) (uygulamlar full bütün hatalar giderilmiştir)

(1.9 gb)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Agni kernel:

(bütün 4.4.2lerle uyumludur stabil ve serilik için yükleminiz tercih ederim)
link:

DN3 v5.2 LiTE (12.11.2014) (full sürüme göre daha hafiftir daha ram harcar az kasar))

DN3 v5.2 LiTE:
(1.6 gb)

not:telefonun menü tuşları s5 deki gibi olmuştur

• RC2 V4 Deki özlliklerin tamamı
  • Galaxy S5 Kişiler uygulaması
  • - Çağrı açılır uyarı tarzı geliyor Galaxy S5 Telefon uygulaması Özelliği S5
  • - Aramalar sırasında Çağrı Kayıt düğmesi
  • - Mesaj bildirim tarzı geliyor Galaxy S5 Mesajlaşma uygulaması Özelliği S5 (VN ekibi sayesinde mod SecMms için)
  • - Galaxy S5 Tahrik Bağlantısı
  • - Galaxy S5 Sbrowser
  • - Galaxy S5 Müzik Çalar
  • - Galaxy S5 Galeri Yeni lockscreen etkisi - Kör Etkisi
  • - aircomander
  • - Akıllı ilerleyin
  • - Akıllı Duraklat
  • - İmza Kilit
  • - Note 3 MultiWindow Stil
  • - Yazma Buddy (Doğrudan Kalem girişi)
  • - Tüm Ekranlarında Bir El Operasyonu
  • Galaxy S5 Araç özelliği
  • - Galaxy S5 Güç Tasarruf Modu
  • - Galaxy S5 Ultra Güç Tasarruf Modu
  • - Galaxy S5 Launcher ve Dergi uygulaması
  • - Galaxy S5 tema seçici
  • - Galaxy S5 Duvar Kağıtları
  • - Not 3 Gelen arama bildirimi pop-up
  • - Birçok note 3 apps Not 3 Popup menüsü.
  • - @ Xperiacle Pen Pencere Yöneticisi
  • - Olası hem multiwindows de aynı uygulamayı kullanmak için
  • - S5 Yeni unlock etkilerin
  • - Note 3 ayarları ile Galaxy S5 Ayarları. Siz ikisi arasında seçim yapabilirsiniz
  • - AnyApp denilen DN3 Exclusive özelliği tamamen özelleştirilebilir hava komutunu verir. Bu Hava Komutanlığında seçtiğiniz herhangi bir app kullanmasına izin. Yerine S Finder şu anda hava komutundan başka bir uygulamayı kullanın)
  • - Biz birçok şeyi unutmuş olabiliriz ... Bugün kendiniz bakın.

N7100 DN3 4 Release Candidate Rom 2
RC2 v4(07.04.2014) (En stabil romdur diğer romlarda olan kasma donma bug(hata) bu ilk versiyonda yoktur diğerlerine göre hafiftir. sorunsuzdur)

• Hava Komutanlığı
    • Akıllı ilerleyin
    • Akıllı Duraklat
    • İmza Kilit
    • s5 kilit ekranı
    • s4 kilit ekranı
    • note 3 kilit ekranı
    • Dörtlü görüntüsü MultiWindow
    • Buddy Writting (Doğrudan Kalem girişi)
    • Tüm Ekranlarında Bir El Operasyonu
    • SPEN olmadan Pen Pencere
    • Simgeler S5
    • Dosyalarım Note3
    • SNote Note3
    • Karalama Defteri Note3
    • Sketchbook Note3
    • Arama özelliği ile Ayarları Note3
    • Birçok note 3 apps açılır menü.
    • aircomand(temassız komut)
    • Pen Pencere Yöneticisi
    • Diğer note3 uygulamarı, mesaj bütün kalem uygulamaları vb
    • Akıllı Ekran seçenekleri (çalışmıyor.)
    • Her iki multiwindows de aynı uygulamayı kullanmak mümkün
    • Bütün simgeler s5 simgeleridir.
    • Tema s5 temasıdır.
    • s5 uygulması mevcut değildir çoğu ingilizce olduğundan paylaşmaya gerek duymadım.
    • s5 ayarları ve Note 3 ayarları mevcut.
    • Galaxy S5 gibi bildirim panelindeki mavi arka plan eklendi.
    • widget s5 widget
    • bildirim cubuğu s5
    • ayarlarda çalışmayan bişey yok
    • s5 araç kutusu gelmiştir
    • DN3 v4 RC birçok hata giderildi
    • Galaxy S5 Launcher,
    • Araç özellik,
    • Galaxy S5 Güç Tasarruf Modu,
    • Galaxy S5 Ultra Güç Tasarruf Modu Eklendi
    • birkaç Galaxy S5 uygulamalar: Dergiler apk, S5 Tema Seçici, Duvar Kağıtları.
    • PRINTSERVICE ile güncelleştirme hatası, GPS simgesi ve Ultra Güç Tasarrufu Modu ile ilgili bir hata ile ilgili kozmetik sorun giderildi.
    • RC2 v4 link:
RC2 hatalar için romdan sonra aynı şekil kurun

S5 MOD ROM for DN3 RC2 v4 yama v1.4 ((13-04-14)) (RC2 üstüne kurunuz)

S5 MOD ROM for DN3 v4 RC2 yama v1.4:
DN3 RC2 yamasıdır RC2 romun üstüne kurunuz:
(kendi tercihim kurulum sıralaması: RC2 ROM+RC2 v4 v1.4 yama+360dpi launcher+RC2 s5 icon tema)

ANA ÖZELLİKLER:

• -Araç özellik **
    • - Ultra Güç tasarrufu modu özelliği **
    • - Çift Ayarları (Galaxy S5 ve Not 3) **
    • - Benim Dergisi ile Launcher
    • - Lockscreens Etkileri ve Duvar Kağıtları **
    • - Tarayıcı
    • - Yedekleme özelliği
    • - Pop-up bildirimleri ile SMS uygulaması
    • - Galeri (Spen gezinip özelliği eklemek için bekleyen)
    • - Çocuk Modu
    • - Bebek ağlama dedektörü
    • - Memo app
    • - My Files
    • - Müzik Çalar
    • - Hesap Makinesi
    • - S Sağlık
    • - S Sesli
    • - Ses Kaydedici
    • - Vip Modu
    • Zaten DN3 RC2 özellikleri dahildir.
    • BÜTÜN S5 UYGUMALARI mevcuttur hemen hemen hepsi türkçedir.
    • Açılış logosu S5 teki samsung logosudur.

LİNK:

Rc 2 için simgeler link:

S5 TW Launcher 320 Dpi and Accuweather S5 ( ana menu 5x5 - menu 5x6 eklemek için: (RC2 denenmiştir.)
Kurulum:
RC2 romu kurunuz sonra hata gidericiyi kurun launcheri kurun s5 ikon ve temayı enson kurunuz

Link:

Videolu Kurulum(youtube sitesi açılmayanlar için dnsyi yazın 208.67.222.222 ve 208.67.220.220)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Kurulum:
1) ben Romu direk 4.3'ün üzerine kurdum Cwm kuruluydu, rootluydu telefon ve knox devre dışıydı . Aynı aşşağıdaki konudaki gibidir eğer nasıl yapılacağını merak edenler varsa konu aşağıdaki linkten bakıp kurubilirsiniz.
(4.1.2 üzerinde de direk kurulabilmektedir cwm + root gerektir sonra aşşağıdaki işlemleri twp den itibaren yapabilirsiniz yapabilirsiniz)

link: Galaxy Note 2 N7100 - Note 2[4.3] Kurulumu En kapsamlı Anlatım[HATASIZ ŞEBEKE+ WİFİ+ ROOT!+ KNOX'U KALDIRMA] - MaxiCep

2)TeamWin Projects 2.6.3.2 kurmak:
Cwmden 4.4.2 kitkat kurulmadığndan twrp 2.6.3.2 kurmak gerekiyor yada twrp2.6.3.2 üstü kurmak gerekmektedir.

link :

3) twrp 2.6.3.2'yi Paketini telefonun hafıza kartına atıyoruz ve telefonu SES AÇMA + MENÜ + GÜÇ tuşlarına basarak recoveryi açıyoruz . Recoverden instalden twrp'yi kuruyoruz
.telefon yeniden başlatıp Recoveryden acıtğımızda wipe'den telefonu yedekleyip temiz kurulum için
işaretlediklerimiz
dalvik, cache ,system ,data ,internal storge seçip hafızayı siliyoruz.

4)Romun kurulumu:
sd kartımıza attığımız DN3_4_RC.zip'i Recoveryden instalden >sd kartı >isaretleyip kuruyoruz.

( sd kartı bulmak biraz zor oldu benim için ama sizin hemen bulacağınız umuyorum :) )
kurulum toplam 10 -15 dk sürüyor

5) s5 ikon ve tema için direk verdiğim linki açmadan sd karta atıp Recoveryden instalden >sd kartı >isaretleyip kuruyoruz

Klon İmeisi olanlar için Özel Patchli GT-N7100_ModemMJ9.zip (Şebeke Problemini Giderir) ~~
klon imeili telefonlarda yeni romu yükleyince şebeke gider ve gelmez. Anlatacağım adımları dikkatli okursanız bununda üstesinden geleceksiniz.

(ilk iki madeyi gecebilriz)
1)Telefonu Rootluyoruz.
2)Telefona Custom CWM veya twrp yüklüyoruz.

(ilk iki madeyi gecebilriz)
3)Verdiğim GT-N7100_ModemMJ9.zip Paketini telefonun hafıza kartına atıyoruz ve telefonu SES AÇMA + MENÜ + GÜÇ tuşlarına basarak açıyoruz .
işlem bitti.

4.4.2'te Telefon Geçiş Efeklerini Hızlandırmak ve Geliştirici Seçeneklerini Açmak !!
Geç Uyanma Çözüm +Performans:
Öncelikle telefonumuzda geliştirici özelliklerini aktif ediyoruz
ayarlar-genel-cihaz hakkında bölümüne girip-yapım numarasına yazan yere 7 defa üst üste tıklıyoruz sonra bigeri gelip geliştirici seceneklerının acıldıgını görüyoruz
sırasıyla şunları yapın Ayarlar>genel>Geliştirici seçenekleri>
pencere animasyon kapalı
geçiş animasyon 0.5x
animatör süre ölçeği 0.5x
ayarlarını yaptıktan sonra teli kapatıp açın daha erken uyandığını ve hızının arttığını farkedeceksiniz..

(kilit ekranında bozulmalara yol açabilir)

Yorumlarınızı eksik etmeyin ki konu üstte kalsın böylece daha çok kişi görsün.(uğur tarım)..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: xxcondaxx, yakamoz1319, austata ve 4 diğerleri

anılbaran

anılbaran

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: cici60
CilginTurk1

CilginTurk1

Üye
Eyvallah kardeşim baya güzele benziyor. Ustam bende yurt içi 1 yıl daha garantisi olan note 2 var. Sence atıyım mı bu romu?

• Beğen
m ismail

m ismail

Üye
Teşekkürler dostum

• Beğen
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah kardeşim baya güzele benziyor. Ustam bende yurt içi 1 yıl daha garantisi olan note 2 var. Sence atıyım mı bu romu?
abi gelmiş geçmiş en iyi romdur herşeye değer eğer yapmazsan yardımcı olurum öncellikle garanti dışı olur telefon yazılımsal bi sorun olursa garanti karşılmaz ama bence herşeye değer

• Beğen
Tepkiler: m ismail
m ismail

m ismail

Üye
.......

• Beğen
aşikar53

aşikar53

Üye
ellerine sağlık kardeşim güzel olmuş çok yardımcı oluyorsunuz :tşk:
yav ben kurdumsenin kurduğun gibi ama çoğu uygulama durduruldu hatası var ? :(

Son düzenleme:
  • Beğen

Kambaa

Üye
Kardeş ALLAH SENDEN RAZI OLSUN !
Hallettim...
süpersin !!!

• Beğen
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
bLnmz

bLnmz

Üye
Öncelikle onuyu açıp, kullanıcılara yardımcı olduğun için teşekkür ederim.
XDA aracılığı ile ROM'u indirip telefonuma kurdum.
1- Ayarlar > Cihaz > Temalar'da "Ayarlar durduruldu" hatası var.
2- Ayarlar > Cihaz > Duvar Kağıdı'nda ki tüm sekmelerde "Ayarlar durduruldu" hatası var.
3- Ayarlar > Kontroller kısmında ki "Temassız kontrol ve Air view" aktif görünmüyor.
4- Müzik Oynatıcısı'nı açın. Ekranı kilitleyin. Birisinden mesaj gelsin. Telefon 3 dk sonra kilitleniyor. Kapatıp açılması gerekiyor.
Görüğüm sorunlar bunlar. Yükleyecek arkadaşlar bunları göz önünde bulundurarak yüklesinler.

• Beğen
Tepkiler: eyetkin, m ismail ve cici60
ismailozcn

ismailozcn

Üye
Smart scroll çalısıyormu?

• Beğen
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle onuyu açıp, kullanıcılara yardımcı olduğun için teşekkür ederim.
XDA aracılığı ile ROM'u indirip telefonuma kurdum.
1- Ayarlar > Cihaz > Temalar'da "Ayarlar durduruldu" hatası var.
2- Ayarlar > Cihaz > Duvar Kağıdı'nda ki tüm sekmelerde "Ayarlar durduruldu" hatası var.
3- Ayarlar > Kontroller kısmında ki "Temassız kontrol ve Air view" aktif görünmüyor.
4- Müzik Oynatıcısı'nı açın. Ekranı kilitleyin. Birisinden mesaj gelsin. Telefon 3 dk sonra kilitleniyor. Kapatıp açılması gerekiyor.
Görüğüm sorunlar bunlar. Yükleyecek arkadaşlar bunları göz önünde bulundurarak yüklesinler.
Ayarlarda tema seceneği romda ekli değildir sanırım ondan kaynaklı temaya tıklayınca sorun veriyor.
Duvar kağıdı da değistirme seceneğinin hata verdiğini söylemistim. Gec uyanma icin kardes gelistirici seceneklerini ayarladınm kitlenmeseine belki cözüm bulur? ama bunların okadar sorun yaratacağnı düsünmüyorum.:)
Ayarlarda tema seceneği romda ekli değildir sanırım ondan kaynaklı temaya tıklayınca sorun veriyor.
Duvar kağıdı da değistirme seceneğinin hata verdiğini söylemistim. Gec uyanma icin kardes gelistirici seceneklerini ayarladınm kitlenmeseine belki cözüm bulur? ama bunların okadar sorun yaratacağnı düsünmüyorum.:)
Air view de aktif görünmesede calısmaktadır test edildi :)

bLnmz

bLnmz

Üye
Air view de aktif görünmesede calısmaktadır test edildi :)
Air view aktif gorunmuyor ancak calisiyor. Duvar kagidi galeriden ayarlanabiliyor. Gec uyanmanin cozumunu ilk kurdugum anda uyguladim. Biloyorum o yontemi :)

• Beğen
aşikar53

aşikar53

Üye
UYARI
dalvik, cache ,system ,data ,internal storge seçip hafızayı silin bu islemi kesinlikle atlamayin ben atladim cok hata var tekrar yapmam Gerekdi ve sauan gayet stabil

tesekkurler CİCİ60

• Beğen
aslls

aslls

Üye
arkadaşlar gerçekten mükemmel bir rom fakat oyun falan oynarken dışardan arama geldiğinde telefon kilitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum... buna bir çözümü olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
arkadaşlar gerçekten mükemmel bir rom fakat oyun falan oynarken dışardan arama geldiğinde telefon kilitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum... buna bir çözümü olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim
Dün bir güncelleme daha paylaşılmış kardeşim kendi sitesinde. Onu indir ve burada anlatılanları yap. Giderilmiş hatalar var yeni sürümde ;)

• Beğen
aslls

aslls

Üye
  • Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye

• Beğen