2017 İlk Çeyrekte Sizin tercihiniz hangisi olur? Win 8.1 mi Win 10 mu

Sponsorlu Bağlantılar

windows 10 mu 8.1 mi

• Kullanılan toplam oy
    10
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bende win 10 kullanıyordum ama mesela tarayıcıları kaç kere sil kur yapmama rağmen bu sayfayı kapatmak isityor musunuz gibi çıkan bildirimler çıkmıyor masaüstü icon sıralamasında ekranın alt kısımlarına icon eklenmiyor başlattıktan sonra 1 dakika falan kendine gelemiyor . Elimdeki bilgisayar eski şirket bilgisayarı Hp compaq 8100 Small from Factor bilgisayar. Tam çıkış yılını bilmiyorum. Win 7 candır ama güncelleme desteği sonlanınca tekrar güncellemeye uğraştıracak öyleyse win 10 yanıma win 8 kurayım işlerimi win 8 den hallederim olması oda sorun yaparsa 7 ile değiştiririm ne biliyim creators update i yükledim lanet olan sistem daha da beter oldu
İ5 işlemci var 4 gb ram 6 7 yıllık olabilir belki tam emin değilim
sorun windowsda değil bu pc eski sorun ondan kaynaklanıyor win 10 zaten ram kullanımı konusunda kendini aşmış durumda 4gb ramli pc ye yüklersen sorun yaşama ihtimalin var üstteki arkadaşın da dediği gibi eski pclere zorlamaya gerek yok win 7 yeterince güzel bir sistem
min. 8gb ram bence win 10 için çünkü sistem zaten 1-2gb arası kullanıyor bir işlem yaptın mı altta 2 şey açtın mı 4gb dolacak
not:win 10 diğer sistemlere göre bende daha hızlı açılıyor can sıkıntısı yaşadığım bir zaman denemiştim 3 saniye filan daha hızlı açılıyordu.
bu arada alt tarafa icon ekleniyor
iconu alt tarafa sürükle ve bırak

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
sorun windowsda değil bu pc eski sorun ondan kaynaklanıyor win 10 zaten ram kullanımı konusunda kendini aşmış durumda 4gb ramli pc ye yüklersen sorun yaşama ihtimalin var üstteki arkadaşın da dediği gibi eski pclere zorlamaya gerek yok win 7 yeterince güzel bir sistem
min. 8gb ram bence win 10 için çünkü sistem zaten 1-2gb arası kullanıyor bir işlem yaptın mı altta 2 şey açtın mı 4gb dolacak
not:win 10 diğer sistemlere göre bende daha hızlı açılıyor can sıkıntısı yaşadığım bir zaman denemiştim 3 saniye filan daha hızlı açılıyordu.
bu arada alt tarafa icon ekleniyor
iconu alt tarafa sürükle ve bırak
son tavsiyene biraz güldüm. İcon eklenmiyor işte oraya sürüklüyorsun başka yere atıyor. Creators Update i yapınca bilgisayar iyice sapıttı. Nedense creators update yaptıktan sonra birçok şeyde hata almaya başladım
Neyse indirmişsin artık Windows 8'i. Hayırlısı ne ise o olsun.
windows 7 zaten hazırda var elimde 16 gb flasha bootlu hepsi :) win 10 win 7 win 8.1 :)

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
son tavsiyene biraz güldüm. İcon eklenmiyor işte oraya sürüklüyorsun başka yere atıyor. Creators Update i yapınca bilgisayar iyice sapıttı. Nedense creators update yaptıktan sonra birçok şeyde hata almaya başladım

windows 7 zaten hazırda var elimde 16 gb flasha bootlu hepsi :) win 10 win 7 win 8.1 :)
dostum ben windows 10 pro kullanıcısıyım illa video mu çekeyim alta çekince icon oraya gidiyor sorun senin pcde söylemiştim.
o olmuyorsa da oraya iconunu koymak istediğin programı aç alltan iconunu sağ tık yap sabitle de yine oraya icon koyar

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
dostum ben windows 10 pro kullanıcısıyım illa video mu çekeyim alta çekince icon oraya gidiyor sorun senin pcde söylemiştim.
o olmuyorsa da oraya iconunu koymak istediğin programı aç alltan iconunu sağ tık yap sabitle de yine oraya icon koyar
Valla sırf sana özel video atıcam şimdi. İcon eklemenin nesi sistem ile alakalı olacak acaba? Creators Update den sonra bazı alanalra ben icon taşıyamaz oldum bazen taşıyor bazen taşımıyor program kuruyorsun ekliyor sonra eklemiyor. Bir gerçek var güncellemeler ile şiştikçe sistemler sapıtabilir ona bakarsan sıfırlarsan herşey çözülecek... :)

Bilgisayarlar böyle her sistem birbirinin aynısı olmadığı için sende olan hata bende bende olan sende olmayabilir gayet normal bir olay bu video atıp gösteriyim demene şaşırdım doğrusu

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
pc de kayıt defteri veya sistem dosyalarıyla oynama yaptıysanız olur

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
pc de kayıt defteri veya sistem dosyalarıyla oynama yaptıysanız olur
Bak şimdi normal windows 10 64 bit pro kuruluyken bu yoktu creators update yayınlandı ertesi gün indirip güncelledim ondan sonra olmaya başladı olayın program veya kayıt defteri ile alakası yok bence. neyse...

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bak şimdi normal windows 10 64 bit pro kuruluyken bu yoktu creators update yayınlandı ertesi gün indirip güncelledim ondan sonra olmaya başladı olayın program veya kayıt defteri ile alakası yok bence. neyse...
windows update sorun gidericisi deneyin o zaman ve sorun güncellemeden sonra olduysa güncellemeden önceki bir tarihe geri yükleyip güncellemeyi tekrar yapmayı deneyebilirsiniz

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
windows update sorun gidericisi deneyin o zaman ve sorun güncellemeden sonra olduysa güncellemeden önceki bir tarihe geri yükleyip güncellemeyi tekrar yapmayı deneyebilirsiniz
aynen fakat sıfır kurulum yapmak daha mantıklı geliyor artık zaten önemli olan herşeyi yedek bir diske aldım 8.1 i deniyicem memnun kalmazsam 7 ye geri dönerim. 10 lisansım zaten var lazım olursa 10 u da yedek tutarım artık

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Neyse daha fazla uzamasın. Tekrar hayırlısı olsun. Windows 10 un daha çok yolu var. 7 bile 10 senede anca oturdu.

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda-
phasan

phasan

Üye
Windows 10

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cihanata_1

cihanata_1

Üye
windows 10 pro :oke:

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Kısa bir deneyim yaşadim w10 ile suan kullanmıyorum.

Misafir - 93927

Bence en kullanışlı Windows 8.1 En iyi görünüm ise Windows 10 ikisini de kullandım ikisi bir olsa efsane olur