2017 İlk Çeyrekte Sizin tercihiniz hangisi olur? Win 8.1 mi Win 10 mu

Sponsorlu Bağlantılar

windows 10 mu 8.1 mi

• Kullanılan toplam oy
    10
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
2017 İlk Çeyrekte Sizin tercihiniz hangisi olur? Win 8.1 mi Win 10 mu
Arkadaşlar Selam;

Bilgisayarımdaki windows 10 en başta tarayıcı olmak üzere birçok konuda bana sorun çıkartıyor ve ben bu donma vs olayından bıktım. Bu konuda sizin görüşlerinizi de merak ediyorum. Sizce Windows 8.1 Mi yoksa Windows 10 mu 2017 Yılı Mayıs ayına göre :)

Bilgisayarı formatlamayı düşünüyorumda ona göre 8.1 yada tekrar 10 atıcam

bilgisayarı genelde world powerpoint oyun ve tarayıcıda surf için kulllanıyorum buna göre siz olsanız hangisini seçerdiniz?

teşekkürşer

• Beğen
Tepkiler: AIS

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İkisi de birbirinden kötü. Oturmuş bir sistem olan Windows 7 varken neden Windows 10 ya da 8 kullanıyorsun ki? Ben kaç senedir Windows 7 kullanıyorum. İnan bana sistemine düzenli bakım yaparsan, tüm güncellemelerini kurarsan ve programlarını düzenli güncel tutarsan sorunsuz kullanırsın. Sistemini çöp haline getirmeyeceksin tabii ki.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
kralberk13

kralberk13

Üye
win 7 kardeşim 7 den şaşma ne 8.1 10 u gereksiz

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
10 kesinlikle bugüne kadar tek sorun çıkartmadı ilk çıktığı gün orjinal olarak güncellemiştim

• Beğen
Tepkiler: AIS
Bülent872

Bülent872

Üye
Xp kullandığım doğrudur.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Güvenlik ve Performans söz konusu olunca 'Windows 10' Yuklemelisiniz. Ayrica yenilik iyidir. :oke:

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Yeni bilgisayarın varsa Windows 10'da sorun olmuyor. Eski bilgisayarda Windows 10'un bir sürü yeni teknolojisini kullanamıyorsun. Öyle olunca eski bilgisayarda Windows 10'dan tam yararlanamıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Ben Windows 7 serisinden memnunum. Yeni bilgisayar alacaksan Windows 10 olanı almalısın.

AIS

AIS

Üye
Win10

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim kısaca yeni bilgisayarın varsa Windows 10 kur kullanmaya devam et. Bizim gibi eski sistemin varsa Windows 10'dan uzak dur. Az araştırırsan görürsün zaten.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Bende win 10 kullanıyordum ama mesela tarayıcıları kaç kere sil kur yapmama rağmen bu sayfayı kapatmak isityor musunuz gibi çıkan bildirimler çıkmıyor masaüstü icon sıralamasında ekranın alt kısımlarına icon eklenmiyor başlattıktan sonra 1 dakika falan kendine gelemiyor . Elimdeki bilgisayar eski şirket bilgisayarı Hp compaq 8100 Small from Factor bilgisayar. Tam çıkış yılını bilmiyorum. Win 7 candır ama güncelleme desteği sonlanınca tekrar güncellemeye uğraştıracak öyleyse win 10 yanıma win 8 kurayım işlerimi win 8 den hallederim olması oda sorun yaparsa 7 ile değiştiririm ne biliyim creators update i yükledim lanet olan sistem daha da beter oldu
İ5 işlemci var 4 gb ram 6 7 yıllık olabilir belki tam emin değilim

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bende win 10 kullanıyordum ama mesela tarayıcıları kaç kere sil kur yapmama rağmen bu sayfayı kapatmak isityor musunuz gibi çıkan bildirimler çıkmıyor masaüstü icon sıralamasında ekranın alt kısımlarına icon eklenmiyor başlattıktan sonra 1 dakika falan kendine gelemiyor . Elimdeki bilgisayar eski şirket bilgisayarı Hp compaq 8100 Small from Factor bilgisayar. Tam çıkış yılını bilmiyorum. Win 7 candır ama güncelleme desteği sonlanınca tekrar güncellemeye uğraştıracak öyleyse win 10 yanıma win 8 kurayım işlerimi win 8 den hallederim olması oda sorun yaparsa 7 ile değiştiririm ne biliyim creators update i yükledim lanet olan sistem daha da beter oldu
İ5 işlemci var 4 gb ram 6 7 yıllık olabilir belki tam emin değilim
Bu sisteme Windows 10 kurup riske atmaya bile değmez. Temiz bir Windows 7 kur. Ben şimdi rehberde hazırlıyorum konunun linkini de paylaşıcam orada yazılanları yaparsan sorunsuz kullanırsın. Windows 7'nin 2020 yılına kadar desteği devam edecek. O zamana kadar çok rahat kullanırsın o bilgisayarı. 7 senelik bilgisayar diyorsun üstelik. :)

Diğer Windows İşletim Sistemleri - Windows Bakım ve Temizlik Önerileri Detaylı Anlatım

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Bu sisteme Windows 10 kurup riske atmaya bile değmez. Temiz bir Windows 7 kur. Ben şimdi rehberde hazırlıyorum konunun linkini de paylaşıcam orada yazılanları yaparsan sorunsuz kullanırsın. Windows 7'nin 2020 yılına kadar desteği devam edecek. O zamana kadar çok rahat kullanırsın o bilgisayarı. 7 senelik bilgisayar diyorsun üstelik. :)

Diğer Windows İşletim Sistemleri - Windows Bakım ve Temizlik Önerileri Detaylı Anlatım
o konuda yazdıklarından hizmet devre dışı bırakma hariç geri kalanını sürekli yapıyorum ASC nin pro sürümü var. Bilemiyorum valla şu anda win 8 iniyor birde onu deneyeyim. bu windows 10 da adam akıllı olunca birde ona bakarım. Windows 7 Can ya. Windıows 10 da neymiş demiycem güzel yazılım ama hataları çok var

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
o konuda yazdıklarından hizmet devre dışı bırakma hariç geri kalanını sürekli yapıyorum ASC nin pro sürümü var. Bilemiyorum valla şu anda win 8 iniyor birde onu deneyeyim. bu windows 10 da adam akıllı olunca birde ona bakarım. Windows 7 Can ya. Windıows 10 da neymiş demiycem güzel yazılım ama hataları çok var
Windows 8'te kullandım 10'da. Ama ısınamadım. Destek süresi bitse bile daha uzun süre Windows 7'yi bırakmam. Evet konumda özellikle onu eklemek istedim. Arka planda çalışan çok fazla gereksiz hizmet var. Yine herşeyin en iyisini sen bilirsin. Windows 7 ultimate kullanıyorum kaç sene oldu. Tek bir tane sorun çıkarmadı sistem.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8'te kullandım 10'da. Ama ısınamadım. Destek süresi bitse bile daha uzun süre Windows 7'yi bırakmam. Evet konumda özellikle onu eklemek istedim. Arka planda çalışan çok fazla gereksiz hizmet var. Yine herşeyin en iyisini sen bilirsin. Windows 7 ultimate kullanıyorum kaç sene oldu. Tek bir tane sorun çıkarmadı sistem.
Hizmetlerden bir çoğu zaten windows 10 da senin yazdığın gibiydi bazıları yoktu :/ Windows 8.1 i daha stabil diyen arkadaşlarım oldu sırf onların önerisi için deniycem ama kesin kararım zaten windows 7 ye dönüşten yana olacaktır. Win 8.1 i kmspico kullanarak lisanslayacağım da win 7 ve 10 ikiside lisanslı. yaz tatiline kadar deneyeyim olmadı hepsini siler 7 kurarım.

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Arkadaşlar Selam;

Bilgisayarımdaki windows 10 en başta tarayıcı olmak üzere birçok konuda bana sorun çıkartıyor ve ben bu donma vs olayından bıktım. Bu konuda sizin görüşlerinizi de merak ediyorum. Sizce Windows 8.1 Mi yoksa Windows 10 mu 2017 Yılı Mayıs ayına göre :)

Bilgisayarı formatlamayı düşünüyorumda ona göre 8.1 yada tekrar 10 atıcam

bilgisayarı genelde world powerpoint oyun ve tarayıcıda surf için kulllanıyorum buna göre siz olsanız hangisini seçerdiniz?

teşekkürşer
Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan virüsler güncelleme alamayan işletim sistemlerini ilk vuruyor. Windows 10 her açıdan en iyisi. Bahsettiğiniz sorunlar bana RAM eksikliğini ya da HDD arızasını anımsatıyor. Bence donanımı elden geçirin.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Valla çok kullanmayacaksan Windows 7 veya 8 her türlü işini görür. Wannacry virüsü şu anda Windows 10'u da tehdit ediyor. Windows 10 o kadar güvenli bir sistem değil. Aylarca gözümüzün içine soktular Windows 10 diye. Bedava olduğu dönemde kurduğumda pişman oldum. Windows 10'un oturması için en az bir beş sene geçmesi gerekiyor.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan virüsler güncelleme alamayan işletim sistemlerini ilk vuruyor. Windows 10 her açıdan en iyisi. Bahsettiğiniz sorunlar bana RAM eksikliğini ya da HDD arızasını anımsatıyor. Bence donanımı elden geçirin.
HDD de bir sorun yok RAM in de yeterli olduğunu düşünüyorum 4GB DDR3 ram var bilgisayarda
Valla çok kullanmayacaksan Windows 7 veya 8 her türlü işini görür. Wannacry virüsü şu anda Windows 10'u da tehdit ediyor. Windows 10 o kadar güvenli bir sistem değil. Aylarca gözümüzün içine soktular Windows 10 diye. Bedava olduğu dönemde kurduğumda pişman oldum. Windows 10'un oturması için en az bir beş sene geçmesi gerekiyor.
Dediğim gibi windows 10 un en sinir eden yanı office te sürekli çökmesi ve yeniden başlatma veya açmada en az 45 saniyede başlayım 2 dakikada anca kendine gelmesi oldu. Deniyip karar vereceğim artık başka çare yok :)

Cadillac34

Üye
HDD de bir sorun yok RAM in de yeterli olduğunu düşünüyorum 4GB DDR3 ram var bilgisayarda

Dediğim gibi windows 10 un en sinir eden yanı office te sürekli çökmesi ve yeniden başlatma veya açmada en az 45 saniyede başlayım 2 dakikada anca kendine gelmesi oldu. Deniyip karar vereceğim artık başka çare yok :)
Onun yerine OpenOffice kullansaydın ya.

Şu dünyayı sarsan virüs hiç mi durdurulamıyor? Ayrıca, Microsoft Windows 10 diye ısrar ediyor? Virüsü engellemeyip te sırf Windows 10 satsın diye mi?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Neyse indirmişsin artık Windows 8'i. Hayırlısı ne ise o olsun.