2013 Peugeot 301

 • 14 Ekim 2012
 • 305 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >


  Peugeot’un yeni isimlendirme sistemi ile piyasaya sürdüğü yeni sedanı gün yüzüne çıktı. 306 ardından 307 ve 308’in takip ettiği seriyi şimdi 301 tamamlayacak. Bu sedan’ı Fransız üreticinin diğer modellerinde de benzer bir uygulama ile piyasaya sürmesi muhtemel olan sonu 1 ile biten modellerin başlangıcı olarak tanımlayabiliriz. Peugeot ileride muhtemelen 101, 201 ve 401 modellerini de tanıtacaktır.

  Yeni Peugeot 301’in bizim için önemli detayı ise ilk olarak ülkemizde satılacak olması. İspanya’daki Peugeot üretim tesisinden çıkacak olan arabanın tanıtımı Paris Otomobil Fuarında gerçekleştirilecek. Eylül ayındaki dünya prömierinin ardından Kasım’da 2012 İstanbul Auto Show’da da tanıtılacak ve yine Kasım ayında Peugeot satış noktalarındaki yerini alacak. Türkiye’yi Avrupa ülkeleri, Doğu bloğu ülkeleri, bazı Afrika ülkeleri ile Güney Amerika takip edecek.Boyutlarına baktığımızda Türkiye’de başarıya ulaşacak izlenimi veren yeni 301, 4.440m boyunda ve 506 litrelik bagaj hacmine sahip. Ayrıca Peugeot tarafından yapılan açıklama da yeni sedanları için başta soğuk hava koşulları olmak üzere değişik iklim şartlarında ve sorunlu yollara performansını kaybetmemesi için iyileştirmeler yapıldığı belirtildi.


  Arka kısmında 508’den esintiler gözlemlediğimi 301 genel tasarım olarak yeni 208 ile benzer çizgiler gösteriyor. Markanın diğer sedan modelleri ile kıyaslandığında en önemli farklılığı ön kısımda olduğunu görüyoruz. Farlar ve ön kaput tasarımı yenilenirken gelecekteki Peugeot modelleri hakkında da bilgi veriyor.
  Yeni Peuget 301’in iç mekanın da da yenilikler mevcut. Oldukça teknolojik duran iç mekanın da konsoldaki metalik detaylar, vites kolunun etrafındaki cam açma düğmeleri dikkat çekiyor bu yenilikleri alt tarafı düzleştirilen ve teknolojik bir görünümü destekleyen direksiyon simidi tamamlıyor.
  [h=3]Motor Seçenekleri[/h]İlk planda 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak olan arabanın en çok dikkat çeken motor seçeneği 1.2 litrelik benzinli motoru. Son zamanlarda görmeye alıştığımız ve ileride daha da çok karşımıza çıkacak olan düşük hacimli ancak yüksek beygir gücü ve tork üretim değerlerine sahip olan bu motor seçeneklerinden birisi bu sedanda da karşımızda. 1.2 litre hacimli motoru ile 77 beygir gücünde. Diğer motor seçenekleri ise 1.6 litre hacimli dizel ve benzinli. Benzinli olan 115 beygir gücünde, dizel olanı ise 92 beygiir gücünde. Dizel olanı sadece manuel şanzuman ile satışa sunulacak. Diğer iki benzinli motor seçeneğine sahip olan versiyonlar ise manuel şanzumanın yanı sıra yarım ve tam otomatik şanzumana sahipler.

  Peugeot yeni modeli için gerçekleştirdiği basın tanıtımı ile beraber bundan sonraki modellerinde kullanacağı isim standardı hakkında bilgi verdi. Üç ve dört basamaklı sayılardan oluşacak olan Peugeot modelleri şu şekilde isimlendiriliyor.
  - İlk basamak belirten aracın segmentinde konumunu ifade edecek.
  - ‘0 ‘veya ‘00′ Peugeot genetik kod tespiti olacak.
  - Basamakların sonunda ise ‘1 ‘veya ‘8′ olacak.


   


  Yazan: Kingmortall
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/12/2018 - 02:00