2000'den bu yana Cep Teknolojisinin değişimleri..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XaeRa

Üye
    Konu Sahibi
2000'den bu yana Cep Teknolojisinin değişimleri..
Cep telefonu diyince şuan herkezin Nokia,İ phone,Samsung geliyordur..Bu firmaların yaklaşık 10 yıl önce ürettiği modellere bakınca gülüyorum..
Örneğin..

Şimdi o zamanlar antenli telefonlar meşurdu 5110,3100 gibi, şuanda sabırsızlıkla beklediğiniz N8 gibi o zamanda sabırsızlıkla beklediğiniz ilk antensiz telefon olan Nokia 3310'na bakıyorumda gülüyorum sadece..
O zamanlar kameralı telefonları hayal olarak görürdük..Ya düşünün fotoğraf makinası ile resim çekinirdik giderdik pozlar yanmış :) Bunu düşünürken küt Kameralı telefon çıktı..
Şuan 12MP HD N8 varken o zamanın en iyi telefonu Nokia 7610 :) Ve kameranın boyutu güldürücek bir biçimde 1Mega Pixell..
Nokia 7610 bilmeyenler için..

O zamanlar internete giren telefonu bırakın bilgisayar bulamazdık..Cep telefonun internete gireceğini hiç düşünen oldumu hayatında ?
Yada Fotoğraf çekebileceği dokunmatik olabileceği..

10 sene içinde Telefonlar gibi operatörlerde değişti..
O zaman Türkcell,Aria,Telsim,Aycell şimdi ise Telsim ---> Vodofone oldu..Aria ile Aycell birleşip Avea oldu..

Ve gel gelelim Symbian 3'e bundan 10 sene önce düşündüğüm tek şey Kameralı telefonları benim torunlarım görür derdim..Dokunmatik telefon haberleri yayılınca 20 sene geçer dedim..Cep bilgisayar dediler ben koca bilgisayar kasıyor küçücük Cihaz nasıl olur dedim ama teknoloji beni yanılttı..
İşte size 2000den bu yane kareler..
Nokia 5110 Son antenli telefon..

Nokia 3310 ilk antensiz telefon..

Nokia'nın ilk 1 Mega Pixell kameralı telefonu..

Nokia'nın ilk dokunmatik telefonu..

Nokia'nın Delisi Amiral Gemisi N8

Yanlışım var ise düzeltirseniz sevinirim..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa1300

SilentOne

SilentOne

Üye
aslında 5800 nokianın ilk dokunmatiqi değil

ozggurr

ozggurr

Üye
Cep bilgisayar dediler ben koca bilgisayar kasıyor küçücük Cihaz nasıl olur dedim ama teknoloji beni yanılttı..

N8 ile cekilen 12MP fotograflari ve 720p videolari Celeron 2.1 GHz islemcili+ 1 GB ramli + Nvidia GeForce FX 5200 ekran kartli+ Windows Xp isletim sistemli ofis bilgisayarim kasila kasila aciyor.

Videolari saniyorum 5-6 fps hizda dona dona oynatabiliyor. Haklisin koca koca bilgisayarlar kasiliyor gercekten kucucuk telefonun catir catir calistirdigi seyleri calistirabilmek icin.

Crescent-23

Crescent-23

Üye
ne günlerdi ha özellikle 6600 ve 7610(ilk gördüğümde vayy be 1 megapixel kamera süper yaa demiştim) ilk çıktıklarında bomba gibi düşmüştü piyasaya. 600 lira para vermiştim 7610 a ne günlerdi :)konu için teşekkürler cep telefonu teknolojisi hakketen çok hızlı gelişiyor artık teknolojinin hızına yetişmek çok zor galiba...

ozggurr

ozggurr

Üye
ne günlerdi ha özellikle 6600 ve 7610(ilk gördüğümde vayy be 1 megapixel kamera süper yaa demiştim) ilk çıktıklarında bomba gibi düşmüştü piyasaya. 600 lira para vermiştim 7610 a ne günlerdi :)konu için teşekkürler cep telefonu teknolojisi hakketen çok hızlı gelişiyor artık teknolojinin hızına yetişmek çok zor galiba...

6600 cikinca bundan otesi olmaz demistim ben de... Cocukluk etmisim :)

e1b1

e1b1

Üye
çok şey değişiyor..

XaeRa

Üye
    Konu Sahibi
Evet aynen katılıyorum..O kadar hızla gelişiyorki bizim onlara yetişmemiz için birini alıp birini satmamız lazım :)

Crescent-23

Crescent-23

Üye
Evet aynen katılıyorum..O kadar hızla gelişiyorki bizim onlara yetişmemiz için birini alıp birini satmamız lazım :)

aynen öyle bunu yapmamızda imkansız gibi bişey zaten :)

venusutarit

venusutarit

Üye
Cep telefonu diyince şuan herkezin Nokia,İ phone,Samsung geliyordur..Bu firmaların yaklaşık 10 yıl önce ürettiği modellere bakınca gülüyorum..
Örneğin..

Şimdi o zamanlar antenli telefonlar meşurdu 5110,3100 gibi, şuanda sabırsızlıkla beklediğiniz N8 gibi o zamanda sabırsızlıkla beklediğiniz ilk antensiz telefon olan Nokia 3310'na bakıyorumda gülüyorum sadece..
O zamanlar kameralı telefonları hayal olarak görürdük..Ya düşünün fotoğraf makinası ile resim çekinirdik giderdik pozlar yanmış :) Bunu düşünürken küt Kameralı telefon çıktı..
Şuan 12MP HD N8 varken o zamanın en iyi telefonu Nokia 7610 :) Ve kameranın boyutu güldürücek bir biçimde 1Mega Pixell..
Nokia 7610 bilmeyenler için..

O zamanlar internete giren telefonu bırakın bilgisayar bulamazdık..Cep telefonun internete gireceğini hiç düşünen oldumu hayatında ?
Yada Fotoğraf çekebileceği dokunmatik olabileceği..

10 sene içinde Telefonlar gibi operatörlerde değişti..
O zaman Türkcell,Aria,Telsim,Aycell şimdi ise Telsim ---> Vodofone oldu..Aria ile Aycell birleşip Avea oldu..

Ve gel gelelim Symbian 3'e bundan 10 sene önce düşündüğüm tek şey Kameralı telefonları benim torunlarım görür derdim..Dokunmatik telefon haberleri yayılınca 20 sene geçer dedim..Cep bilgisayar dediler ben koca bilgisayar kasıyor küçücük Cihaz nasıl olur dedim ama teknoloji beni yanılttı..
İşte size 2000den bu yane kareler..
Nokia 5110 Son antenli telefon..

Nokia 3310 ilk antensiz telefon..

Nokia'nın ilk 1 Mega Pixell kameralı telefonu..

Nokia'nın ilk dokunmatik telefonu..

Nokia'nın Delisi Amiral Gemisi N8

Yanlışım var ise düzeltirseniz sevinirim..

Nokia'nın ilk antensizi 3310 değil 3210
Fotoğraf makinesi ile resim çekilmez fotoğraf çekilir
İlk 1 megapix 7610 değil 6630
Son antenli teli 5110 değil 6650
İlk dokunmatik te 7700 olacak
Atladığım yada yanlışım varsa söyleyin

XaeRa

Üye
    Konu Sahibi
Nokia'nın ilk antensizi 3310 değil 3210
Fotoğraf makinesi ile resim çekilmez fotoğraf çekilir
İlk 1 megapix 7610 değil 6630
Son antenli teli 5110 değil 6650
İlk dokunmatik te 7700 olacak
Atladığım yada yanlışım varsa söyleyin

Şimdi gülüm resimde haklısın yanlışlık yapmışım ama ikisininde amacı aynı bir kalemle boyayla yapılır vs. biride makina ile çekilir ok anlaştık burda haklısın..
ilk 1MP kamera 7610..6630 ondan çok sonra çıktı araştırabilirsin..
6650'ye gelince o telefon bizim ülkemize girmedi bunu biliyorum..
ilk dokunmatik 7700 demişsin.. Xpress müzikdi. 5800 değildi o zaman sadece Xpress muzikti Türkiye'ye geldi geldiği gibi geri gitti adamlar satmadı işletim sisteminde her halde bir sorun oldu sonra geldiğinde ise 5800 olarak geldi ok..
Hem sana vur dedik öldürmüşsün bizi :)

venusutarit

venusutarit

Üye
Şimdi gülüm resimde haklısın yanlışlık yapmışım ama ikisininde amacı aynı bir kalemle boyayla yapılır vs. biride makina ile çekilir ok anlaştık burda haklısın..
ilk 1MP kamera 7610..6630 ondan çok sonra çıktı araştırabilirsin..
6650'ye gelince o telefon bizim ülkemize girmedi bunu biliyorum..
ilk dokunmatik 7700 demişsin.. Xpress müzikdi. 5800 değildi o zaman sadece Xpress muzikti Türkiye'ye geldi geldiği gibi geri gitti adamlar satmadı işletim sisteminde her halde bir sorun oldu sonra geldiğinde ise 5800 olarak geldi ok..
Hem sana vur dedik öldürmüşsün bizi :)
Hızımı alamadım birden :vur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt