Telefon Tavsiyesi 2 Telefon arasında kaldım yorumlarınızı bekliyorum..

Sponsorlu Bağlantılar

LimePie

LimePie

Üye
ips ekranlar keskinliği iyidir amoled ekranlarda ise renk canlılık ve siyah renk daha iyi gözükür :oke:

• Beğen
Tepkiler: muratcan1999

cpt_nofear

cpt_nofear

Üye
Bende tam bunu diyecektim
IPS ekran dahi iyi bir ekran.

Artıları= daha parlak, daha gerçek renk, çok daha iyi görüş açısı, çok daha net, daha keskin ve daha kaliteli.
Eksileri= Amoled'ten biraz fazla güç tüketiyor ama orta seviye telefondakiler. ( LG'nin geliştirdiği yeni panaller daha az enerji tüketiyor.)

Samsung kendi teklenojisi olan amoled ekranı, lg kendi teklenojisi olan IPS ekranı kullanıyor. IPS daha iyi ki çoğu kullanıcı bu ekranı kullanıyor. Bu açık ve net bir kanıdır. Bunu kurcalamaya gerek yok. ( IPS profesyonel bir paneldir.)

alican3

alican3

Üye
Arkadaşlar 2 telefon arasında kaldım GALAXY NOTE 3 ve NEXUS 5
Nexus 5 i bilen bilir saf android kasma donma sorunu olmayan güncellemeleri her telden önce alan çok güzel bi telefon ancak Note 3 ün büyük ekranı olsun tasarımı olsun ek güzel özellikleri cezbediyor.Ancak Note 3 ünde malum samsung sayesinde ömürleri fazla uzun olmuyor.
Bana bi yorum yaparak tavsiyede bulunur musunuz teşekkürler.
ve Note 3 alırsam pişman olcağım yönleri başka nelerdir .

bu siteden bak

Invoke

Invoke

Üye
Note 3>>> +Kamera +Büyük Ekran +++Hafıza(En önemlisi bence.) +Yazılımsal cart curtu +Daha vardır... -Yine o cart curt bayağı ram harcıyor. E bunun içinde 3GB koymuşlar rami.

Nexus 5>>> +Geliştirici Desteği +Güncelleme Desteği ahanda bu kadar. Ben olsam üsttekini seçerdim. Ha bir de +Cepte kalan para var. Bu da önemli. O cepte kalan paranın önemine göre karar Nexus 5'e kayabilir. Az değil çünkü.
IPS ekran dahi iyi bir ekran.

Artıları= daha parlak, daha gerçek renk, çok daha iyi görüş açısı, çok daha net, daha keskin ve daha kaliteli.
Eksileri= Amoled'ten biraz fazla güç tüketiyor ama orta seviye telefondakiler. ( LG'nin geliştirdiği yeni panaller daha az enerji tüketiyor.)

Samsung kendi teklenojisi olan amoled ekranı, lg kendi teklenojisi olan IPS ekranı kullanıyor. IPS daha iyi ki çoğu kullanıcı bu ekranı kullanıyor. Bu açık ve net bir kanıdır. Bunu kurcalamaya gerek yok. ( IPS profesyonel bir paneldir.)

"IPS daha iyi ki çoğusu bunu kullanıyor." mantığı çok yanlıştır. Misal dünyanın %99ı putperest olsa, kendi yaptıklarına tapsa bu putperestliğin iyi bir olduğunu gösterir? Ya da Türkiye'deki terörist sayısı normal insan sayısını geçse, sıradan vatandaş "yav bunlar boşuna terörist olmuyor, biz de dağa çıkalım" mı demeli? Başka bir misal bir evde çocuklar evde yatıp göbek büyütüp sorumluluklarını yerine getirmezken, anneleri onlara "kalkın işinize bakın vs" derken, çocukların nüfusu çok olduğundan anne haksız mıdır?
Diyeceğim o ki IPS belki daha ucuzdur... Belki daha kolaydır üretimi... Belki Amoledin kıymetini diğer firmalar anlayamamıştır. Demiyorum ki Samsung'un panelleri daha iyi, belki diyorum. Diyeceğim o ki mantık yanlış.
Kıyasla diye internet sitesi var telefonların artı eksi yönlerini ayrintisiyla veriyor bence bi oraya bak

O sitede de pek ayrıntılı değil, hatta bazen* yanlış yazıyorlar özellikleri.

bilinçli

bilinçli

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiyeleriniz için teşekkürler Note 3 ün fiyatı 1.5 ay sonra falan düşer mi acaba düserse ne kadar düşer ?

KD1907

KD1907

Üye
Tavsiyeleriniz için teşekkürler Note 3 ün fiyatı 1.5 ay sonra falan düşer mi acaba düserse ne kadar düşer ?
Düşse düşse en fazla 150 tl falan düşer bence. Ama ne zaman S5 çıkar o zaman düşer işte. Yaklaşık 300 tl falan. Yani bence

• Beğen
Tepkiler: LimePie
LimePie

LimePie

Üye
Arkadaşın dediği gibi 150 200 tl civarı düşer ama note 3 almaya bakın

• Beğen
Tepkiler: KD1907
bilinçli

bilinçli

Üye
    Konu Sahibi
Düşse düşse en fazla 150 tl falan düşer bence. Ama ne zaman S5 çıkar o zaman düşer işte. Yaklaşık 300 tl falan. Yani bence
S5 in çıkmasına baya bı sure var dımı ancak ? 5-6 ay falan?

muhammed4949

muhammed4949

Üye
bana göre saf android iyidir hem güncelleme desteği de 3 yıl falan hem daha rahat

cpt_nofear

cpt_nofear

Üye
Ya dediğim gibi 2-3 aya gelir bilmiyorum şimdi ne zaman tanıtımı
Samsung'un Galaxy S5'i Mart ayının ortalarına doğru New York'ta düzenlenecek özel bir etkinlikle ilk kez görücüye çıkacağını bildiriyor. Bu bilginin kaynağında ise, ismi verilmeyen ancak Samsung'ta görev alan bir çalışan var. Bu yetkili, daha evvel söylentileri bulunan Londra tanıtımı ve MWC Barselona'daki gösterimi yalanladı. Zira bu gibi hamlelerin Galaxy S5 için yanlış olabileceği düşünüyor.

Hatırlarsanız Samsung, Galaxy S4'ü de geçtiğimiz yıl yine Mart ayında New York Times Square'da resmen tanıtmıştı.

• Beğen
Tepkiler: KD1907
KD1907

KD1907

Üye
  • Beğen
Tepkiler: muhammed4949

Üst Alt